General

Göbeklitepe balon turu geçtiğimiz eylül ayında sivil havacılık genel müdürlüğü tarafından yapılan test uçuşlarının ardından resmen başlatılmış oldu. Yakın zamanda test uçuşlarının tamamlanması ile birlikte turistlik olarak uçuşlara başlanılan Göbeklitepe balon turu fiyatları ortalaması Mayı ayına doğru belirlenecektir. Tarihi alanda yapılan bu aktive ile on iki bin yıllık bu paha biçilemez değerdeki ören yerini havadan izleme ayrıcalığına erişmiş olacaksınız. Göbeklitepe balon turlarında yukarıdan tarihe tanıklık edecek ve manzaranın keyfini çıkartacaksınız. Göbeklitepe balon turlarımız için rezervasyon yaptırmadan önce aramanız gerekmektedir.

Önceden rezervasyon yaptırılması gereken uçuşlarımız hakkında bilgi almak ve rezervasyon yaptırmak için bizimle WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için WhatsApp +905324530363 e tıklayabilirsiniz. Arayarak bilgi almak için +90 532 453 03 63.

Tarihi ve turizm açısından çok büyük bir öneme sahip olan on iki bin yıllık bir geçmişe sahip olan Göbeklitepe bölgesi sahip olduğu eşsiz güzellikleri yerden gezip bu muhteşem yapıyı yakından görmenin ayrıcalığını yaşayan birçok yerli ve yabancı misafirlerimiz olmaktadır. Tüm yerli ve yabancı misafirlerimiz diledikleri zaman bundan sonra Göbeklitepe balon turu ile bu güzel ve eşsiz manzarayı artık gökyüzünden de görebilme şansına sahip olacaklar. Sezonda farklılıklar olabilir. Her gün uçuş olmadığı günler olailir.

Bölgenin Unesco dünya kültür mirası listesine girmesi ile beraber her geçen gün daha fazla dikkat çekmesi ve ilgi görmesi ile beraber başlayan Göbeklitepe balon turu ilk ticari uçuşu yedi ekim tarihinde yaparak bölgeye gelip bu eşsiz güzelliği havadan görmek isteyen yerli ve yabancı misafirlerimize hizmet vermeye başlamıştır. Göbeklitepe balon uçuşu için önceden mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Göbeklitepe Balon Turu Uçuşları Ne Zaman Yapılır?

Henüz kısa bir süre önce uçuşlara başlayan göbeklitepe ucuz balon turu uçuşları ilk günden itibaren büyük bir ilgi çekerek oldukça fazla talep görmektedir. Her gün sabah gün doğumu vaktinde sıcak hava balonları ile uçuşlar yapılmaktadır. Henüz çok yeni olması nedeniyle göbeklitepe balon turu fiyatları araştırması yaptığınızda karşınıza çok fazla firma çıkmayacaktır. Bizler ise bu alanda uçuşlarımıza başlayarak yerli ve yabancı tüm misafirlerimiz için göbeklitepe ucuz balon turu hizmeti vererek yardımcı olmak için elimizden geleni yapmaktayız.

Şanlıurfa’da yer alan 2019 yılının Göbeklitepe yılı ilan edilmesi ile yurt içi ve yurt dışından birçok insanın dikkatini çekmeyi başaran bu tarihi yerde başlayan balon turu aktiviteleri ilk günden itibaren büyük bir ilgi görmektedir. On iki bin yıllık bir geçmişe sahip olan, üzerlerinde yabani hayvan figürleri olan T şeklindeki taşlar ve on ile otuz metre arasında değişen boyutlara sahip olan tapınaklar büyük bir hassasiyet ile ortaya çıkartılmıştır. Bu güzellikleri havadan görebilmeniz için balon uçuşu araştırması yaparken bütçenize en uygun balon turu fiyatları veren firmaları bulabilmeniz önem taşımaktadır.

Göbeklitepe Balon Turu Süresi

Şuan için sınırlı sayıda balon ile başlayan uçuşlar yakın zamanda çok daha fazla sayıya ulaşacaktır. Şuan yapılan göbekli tepe ucuz balon turu uçuş süreleri ortalama olarak kırk beş dakika ile bir saat arasında değişmektedir. Uçuş yüksekliği ise misafirlerimizin Göbeklitepe’nin tüm güzelliklerini rahatlıkla görebilecekleri yükseklikte yapılmaktadır. Şirketimizde görev yapan tüm pilotlarımız son derece deneyimli, uçuş tecrübeleri oldukça fazla olan ve bölgeyi yakından tanıyanlar arasından seçilmiştir. Bu sayede balon turu sırasında misafirlerimizin bu tarihi bölgeyi en iyi şekilde görebilmelerini sağlayabilmekteyiz.

Şanlıurfa semalarına hareket getiren ve renklendiren balon turu uçuşlarına katılmak ve bu deneyim yaşamak tüm misafirlerimiz için mutluluk verici bir anı olarak kalacaktır. Göbeklitepe ile birlikte turizm açısından hareketli günler geçiren Şanlıurfa bu sayede bölgenin önemli bir turizm kenti haline gelmiş bulunmaktadır. Yeryüzünde yürüyerek gezilen bu tarihi alanın tüm güzelliğini bu sayede bir de havadan görüp deneyimlemiş olacaksınız.

göbeklitepe balon turu fiyatları

Göbeklitepe balon turu rezervasyonu

Göbeklitepe Balon Turu Fiyatları

Yeni başlayan uçuşlar ile birlikte misafirlerimize sunmuş olduğumuz ucuz göbeklitepe balon turu fiyatları sayesinde yılda ortalama üç yüz gün uçuş yaparak elimizden geldiği kadar çok misafirimizin bu eşsiz manzarayı görebilmelerini sağlamayı hedefledik, bu sayede Şanlıurfa şehrinin turizm değerini de katkıda bulunmayı amaçladık.

İlk zamanlarda sınırlı sayıda olacak şekilde başlatmış olduğumuz göbeklitepe balon turu fiyatlarımız 600 ile 900 lira arasında değişmektedir. Balon turuna katılmak için önceden rezervasyon yapılması ve tur ücretinin uçuştan önceki gün tarafımıza ödenmesi gerekmektedir. Rezervasyon için yerli misafirlerimizin kimlik numaraları ve isimleri yabancı misafirlerimiz için ise pasaport bilgileri gerekmektedir. Turdan önce otelinizden transfer araçlarınız ile alınıp uçuş alanına transferiniz ücretsiz olarak yapılmaktadır. Uçuş sonrası ise yine otelinize transfer araçlarımız ile ücretsiz olarak bırakılmanız uçuş fiyatı bedeline dahildir.

Uçuşlarımız havanın rüzgâr durumuna göre yapılmakta olup, sivil havacılık genel müdürlüğü kontrolünde yapılmaktadır. Havanı uçuşa engel olacak ya da uçuşu tehlikeye sokacak durumlarda olması halinde uçuşlar bir önceki akşama kadar sivil havacılık genel müdürlüğü tarafından iptal edilebilmektedir. Uçuşunuzun iptal olması halinde ve bir sonraki gün balona binmek istememeniz halinde ödemiş olduğunuz balon turu ücreti tarafınıza herhangi kesinti yapılmadan iade edilmektedir. Eğer bir sonraki gün uçmak isterseniz de bu defa rezervasyonunuz o güne aktarılmaktadır. Bu sistem aslında kapadokya balon turu programı ile birebir aynı işlemektedir. Balon turu uçuşlarımız, alanın özgün ve dünyada eşi benzeri olmayan tarihi yapısını havadan görmek isteyen, bu tarihi alanın zengin doğal yapısını inceleyebilmek isteyenler için de müthiş bir etkinlik olmuş olacaktır. Balonların hava durumuna göre uçup uçmayacağını sivil havacılık müdürlüğü sitesinden sizlerde kontrol edebilirsiniz.

göbeklitepe ucuz balon turu fiyatları

Göbeklitepe ucuz balon turu fiyatları

Göbeklitepe Balon Turu Ne Kadar Talep Görmekte?

Son dönemde yaşamış olduğumuz covid 19 salgını nedeniyle mart ayında uçuşlarına ara veren sıcak hava balonları geçtiğimiz ağustos ayı sonunda tekrar uçuşlarına başlamıştır. Özellikle ağustos ayından bu yana ağırlıklı olarak iç turizmden gelen taleplere cevap veren sıcak hava balon uçuşları Göbeklitepe ucuz balon turu fiyatları uçuşları ile bu talebe daha fazla cevap verebilecek duruma gelmiştir. Geçtiğimiz 2019 yılındaki resmi rakamlara göre ülkemizde 660 bin kişi sıcak hava balon uçuşlarına katılmıştır. Özellikle balon turu uçuşlarının da başlaması ile birlikte bu sayının 2024 yılında çok daha fazla artması beklenmektedir.

Dahil Olan Hizmetler

  • Otelinizden ücretsiz olarak uçuş alanına transferiniz
  • Uçuştan önce ücretsiz kahvaltı
  • Yaklaşık 45 dakika – 1 saat süren balon uçuşu
  • Uçuştan sonra otelinize ücretsiz transferiniz
  • Uçuş sigortası
  • Uçuş sonrası içecek ikramı
  • Balon uçuşundan sonra size verilecek olan sembolik sertifika

Göbeklitepe Ziyaretçi Sayısı

Son aylarda içinde bulunduğumuz pandemi sebebi ile bu yıl içerisinde yaklaşık üç ay kapalı olan Göbeklitepe ziyaretçilerine sanal müze uygulaması ile hizmet verdi. Bu süreçte en çok ziyaret edilen ören yeri oldu. Sanal müze uygulamasına bu zaman içerisinde tam 1 milyon 673 bin kişi girerek büyük bir ilgi göstermiştir. Haziran ayında ziyaretçilerine kapılarını tekrar açan bu tarihi yer balon turu uçuşları ile birlikte önümüzdeki sene çok daha fazla ilgi görecek olan bir ören yerimiz olacaktır. Arkeolojik keşifler sonrasında bulunan Göbeklitepe son yıllarda oldukça fazla ziyaretçi çekmektedir.

Kapadokya

Orta Anadolu’da bulunan Kapadokya bölgesi Türkiye’ nin tam kalbi konumundadır. Tarihi ise çok eskilere dayanır. Kapadokya şuanki güzelliğini ve gösterişini yanardağlara borçludur. Birçok medeniyeti ve dini barındıran kültürel yapısı vardır. Bir peri bacasının oluşumu yaklaşık 1500 yıl sürmektedir. Bölgede bulunan 1000 lerce peri bacası ve vadiler sizi geldiğinizde büyüleyici atmosferin içine sokar. Kapadokya genel olarak Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.