General

Kapadokya 2 Saatlik At Turu

Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerde olan doğası ile iç içe olarak keyifli ve heyecanlı bir deneyim yaşamak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan Kapadokya 2 saatlik at turu ile bölgenin tarihi dokusu içerisinde keyifli bir zaman geçirerek güzel anılar biriktirebileceğiniz unutulmaz bir yolculuğa çıkacaksınız. 1 Saati 900 tl 2 saati 1200 tl‘ dir. Rezervasyon için arayabilirsiniz. Kapadokya at turu, at safari ve at kiralama hizmetimiz için ücretsiz transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Otelinizden almaktayız ve turumuz bittiğinde tekrar otelinize kadar bırakmaktayız. At çiftliğimiz Kızılvadi’ nin içerisinde bulunmaktadır.

WhatsApp üzerinden rezervasyon yaptırmak için +905324530363
Arayarak bilgi almak için +90 532 453 03 63 tıklayabilirsiniz.

Kapadokya at turu için özel olarak binicilik dersi almış olmanız gerekmez yani profesyonel bir at binicisi olmasanız bile Kapadokya 2 saatlik at turu aktivitesine katılabilirsiniz. At biniciliği hakkında eğer daha önceden hiç tecrübeniz yok ise endişelenmenize gerek yok, tura başlamadan hemen önce tecrübeli binicilik eğitmenlerimiz tarafından size kısa bir eğitim verilecek ve at üstünde bilmeniz gereken en önemli temel bilgileri uygulamalı olarak öğrenmiş olacaksınız. Tura başladıktan sonra da tur sırasında uzman ve tecrübeli tur liderlerinin eşliğinde bölgenin sahip olduğu muhteşem güzelliklerdeki doğası içerisinde huzur dolu bir vakit geçirebileceksiniz. Yağmur yağması durumlarında sizlere yağmurluk yemini yapmaktayız. Kapadokya’ da yapacağınız at binme turlarında daha önceden herhangi bir tecrübeniz bulunmasına gerek yoktur. Atlarımız tur boyunca yürüyerek ilerlerler. En önde rehber atımız ve rehberimiz bulunmaktadır. Sizlerde rehberimiz arkasında sıra halinde turumuza devam edersiniz. Kapadokya bölgesi için at turu yapılacak en iyi aktivitelerden bir tanesidir. Çünkü vadilerin içinde ve peri bacalarına bu kadar yakın yapılan başka bir tur yoktur.

Kapadokya 2 Saatlik At Turu Rotası Nerelerden Geçer?

Aslında bölgenin ismi çok eskilere dayanan ve Persçe dilinde Katpatuka olan yani Güzel atlar diyarı ülkesi anlamına gelmektedir. Eşsiz güzelliklerdeki vadiler ve kanyonlardan geçeceğiniz Kapadokya 2 saatlik at turu aktivitemiz Göreme kasabasından başlayarak ve seçilecek tur programına göre o tur içerisinde yer alan bölgedeki ünlü vadiler olan Aşk vadisi, Kızıl Çukur yada Red Valley gibi bölgelerden at üzerinde geçerek tekrar başlanılan noktaya dönülerek tamamlanır. Sizlere de Kapadokya’nın anlamı olan Güzel Atlar Ülkesinde at üzerinde keyifli zaman geçirerek bölgenin güzelliklerini keşfetmek ve tadını çıkarmak kalır. Kapadokya at turu aktivitesi içerisinde sizleri otellerinizden ücretsiz olarak almakta ve tur bitiminde tekrar otelinize bırakmaktayız bu hizmet ücretsiz olup tur fiyatı içerisine dahildir.

Kapadokya bölgesinin turizm sektöründeki verimliliği aslında günümüzden yaklaşık otuz beş sene öncesine kadar uzanmaktadır. Bu turizm verimliğine ve tanınmasına en çok katkıda bulunan aktivitelerden birisi olan at turu ve Kapadokya 2 saatlik at turu gibi aktiviteler yerli turistlerin ilgisini çektiği kadar aynı zamanda da başta Uzakdoğu ve Avrupa olmak üzere ülkemize gelen birçok yabancı turistin de ilgisini fazlasıyla çeken bir aktivitedir. Kapadokya 2 saatlik at turu ve bölgedeki diğer at turlarının avantajlarından birisi de bu turlara herkesin katılabilmesidir. Yazımızda daha önce de bahsettiğimiz gibi bu turlara katılmak için profesyonel bir binici olmanız gerekmemektedir, hatta çocuklar bile atlara binerek Kapadokya 2 saatlik at turu ile keyifli zamanlar geçirebilir ve atlar ile yakın temas kurarak küçük yaştan itibaren hayvan sevgilerini daha da arttırabilirler. Daha önce de belirttiğimiz gibi tur öncesi kısa bir eğitim almanız bu tura katılabilmeniz için yeterli olacaktır.

Kapadokya At Turu Fiyatları

Kapadokya At Turu Fiyatları

Bölgede at turu düzenleyen birçok farklı şirket bulunmaktadır. Bu şirketlerin düzenledikleri Kapadokya 2 saatlik at turu aktiviteleri genellikle aynı güzergahlar üzerinde yapılsa da kimi zaman tur rotası üzerinde küçük değişikliklerde yapılabilmektedir. Ayrıca satın alacağınız paketlere göre de farklı hizmetler sunulabilmektedir. Bunlar arasında konakladığınız otelden ücretsiz olarak tur başlangıç noktasına transfer edilip, tur bitiminde tekrar otelinize bırakılmanız, güvenliğiniz için yapılması gereken sigortalar, ata binebilmeniz için ihtiyacınız olan ekipmanlar, tur öncesi verilecek eğitimler, rehberlik hizmetleri gibi hizmetler yer alabilmektedir. Kapadokya at turu ve fiyatları bölgede oldukça popüler turlar arasında yer aldığından rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Özellikle yoğun sezonda ve bayram tatili gibi dönemlerde kapadokya at turu fazlasıyla talep görmekte ve yerler hızlıca dolmaktadır. Gün batımı turları oldukça yoğun geçtiğinden eğer grup halinde turlar yapacaksanız günün farklı saatlerinde sizler için rehberli turlarımız bulunmaktadır.

Kapadokya At Turu Hangi Vadilerde Yapılmaktadır ?

  • Rose Valley (Gül Vadisi)
  • Red Valley (Kızıl Vadi)
  • Göreme Tarihi Milli Parkı
  • Anna Johachim Kilisesi
  • Haçlı Kilise
  • Direkli Kilise (Kolonlu)
  • Kızılçukur Seyir Terası

Turumuz esnasında geçeceğiniz lokasyonlar ve tur süresine göre göreceğiniz tarihi yapılar listedeki gibi olacaktır. Turlarımızda bazı noktalarda mola verildiğinde fotoğraf çekebilirsiniz. Bu konuda bizlerde sizlere yardımcı olmaktayız. Personelimiz atla birlikte fotoğraflarınızı çekmekte ve sizlere güzel pozlar çıkartabilmek için ilgilenmektedir.

Kapadokya 2 Saatlik At Turu Başlangıcı Nerededir?

Kapadokya 2 saatlik at turu, tura çıkacağınız at çiftliğimizden başlamaktadır. Burada yer alan binicilik merkezimiz turunuzun başlangıç noktası olacaktır. Daha sonra çiftliğimizde yer alan atlar arasından uysallık durumuna ya da sizin yakınlık durumunuza göre atınızı seçerek bu sayede rota boyunca size arkadaşlık yapacak olan yol arkadaşınızı belirlemiş oluyorsunuz. Kapadokya 2 saatlik at turu sırasında size eşlik edecek olan atlarımız bu turlara alışkın oldukları ve buna göre eğitildikleri için sizi tedirgin edecek ani hareketlerde bulunmazlar, size zorluk çıkarmazlar ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlarlar. Uzman rehberlerimiz size ayrıca rota boyunca liderlik ederek sizleri araçların geçemediği patikalara, peri bacalarının eteklerine, yemyeşil bağların olduğu köylere at sırtında götürerek mevsim ne olursa olsun bu eşsiz güzelliklerin tadını çıkartmanızı sağlamaktadırlar. Kapadokya aktivitelerinden en popüler olanları arasındadır. Turlarımız vadilerin içerisinde yapılmaktadır. Özellikle de gün batımı turları hem fotoğraf çekmek için uygunluk hemde manzara açısından yüksek keyif vermektedir. Bu sebeple günbatımı sunset dediğim tur saatlerimiz sizlere güzel kareler çıkartabilir. Turlarımız sırasında kip arkadaşlarımız sizlere bu konuda yardımcı olmaktadırlar. Kapadokya at turu fiyatlarımız yer yıl güncellenmekte olmaktadır fakat 2024 yılı için sizlere 2 yıldır aynı fiyattan hizmet vermekteyiz.

Kapadokya At Turu Kiralama

Kapadokya At Turu Kiralama

Sizde bu eşsiz deneyimi yaşamak ve güzel zamanlar geçirebilmek için Kapadokya 2 saatlik at turu aktivitemizi seçebilir ve bölgenin eşsiz güzelliklerini at sırtında görerek keyifli bir macera yaşayabilirsiniz. Diğer aktivitelerimizden olan Kapadokya Atv Turu için tıklayabilirsiniz. Transfer hizmetimiz neredeyse Kapadokya’ nın her yerine bulunmaktadır. Sizleri otelinizden almaktayız. Konakladığınız otelleri bizlere söylemeniz ile sizlere alış saati vermekteyiz. Bu alış saati ile birlikte lobide beklemeniz yeterlidir. Sadece Nevşehir merkeze transfer hizmetimiz bulunmamaktadır. Kapadokya dışı olduğundan dolayı. Hem tur öncesinde hem de tur sonrasında sizleri ücretsiz olarak konakladığınız bölge içindeki otellerinize ve lokasyonlara bırakmaktayız. Eğer kendi araçlarınız ile gelecekseniz, çiftliğimize kadar gelebilmektesiniz. Attığımız konum bilgileri sizlerin kolayca bulabilmeniz içindir. Araçlarınız için sizlere ücretsiz otopark hizmeti sağlamaktayız. Çiftliğimize geldiniz zaman araçlarınızı rahatça park edeceğiniz alanımız olmaktadır.Kapadokya’da at turu aktivitesi için lokasyonumuz Kızıl Vadi nin içerisindedir.

Kapadokya At Turları Nerede Başlar ve Başlangıç Saati Nedir?

At turlarımız Kapadokya’ nın en popüler bölgesi olan Göreme Lokasyonunda yapılmaktadır. Aynı zamanda at turu lokasyonumuz balonların kalkış alanıdır. Sabah saatlerinde başladığımız turlarda balonlar ile birlikte tur yapabilirsiniz. Vadilerin içinde ve peri bacalarının arasında ilerlerken eğimli arazide turlarımıza devam ediyor olacağız. Kapadokya at turu başlangıç saati gün doğumunda yapılırken sonrası içinde belirli saatlerde başlangıç saatlerimiz bulunmaktadır. Her gün sabah saatlerinden itibaren 10:00, 11:00, 12:00, 13:00, 14:00, 15:00, 17:00 saatlerinde at turlarımız başlamaktadır. Turlarımıza her zaman rehberlerimiz eşlik etmektedir. Tur başlangıç saatlerimiz sezonsal olarak farklılık göstermektedir. Yaz aylarında sunset dediğimiz gün batımı saati 17:00, 18:00 de başlamaktadır. Kış aylarında ise 15:00, 16:00 saatlerinde başlamaktadır. Kapadokya 2 saatlik at turu 12 ay boyunca bölgemizde yapılmaktadır.

Haftalık at turlarımız için bizler ile iletişime geçebilirsiniz. Özel gruplar halinde bazı durumlarda 1 haftalık turlar yapabiliyoruz. Yanımıza özel dizayn edilmiş konteyner ile yola çıkıyoruz ve ihtiyaçlarınız düşünülerek hazırlıklı tura çıkıyoruz. Bu tarz turlar için erken rezervasyon ve bilgi almanızda fayda bulunmaktadır. 1, 2 saatlik turlarımızın dışında gene yoğun olarak sorulmakta olan 3 ve 4 saatlik turlarımız da bulunmaktadır. Bu tarz durumlarda gün doğumundan sonra yada öğleden önce turlarımızı başlatmaktayız. Kış aylarında at turlarımız oldukça keyifli ve renkli geçmektedir. Eğer konaklamalı kapadokya at turu düşünüyorsanız özel turlar düzenlemekteyiz. Özel turlarımızda öğle yemeği ve konaklama seçeneklerimiz bulunmaktadır. Kimi zaman çadır, kimi zaman pansiyon ve otel konaklaması yapmaktayız. Burada karar verici tamamen sizlersiniz. Kapadokya uzun süreli at turlarımızda rotamız tamamen değişmektedir. Birbirinden güzel onlarca vadi arasında turumuzu gerçekleştirmekteyiz.

At Turu Grup Rezervasyonu

At turlarımıza kalabalık katılım sağlayabilirsiniz. Acente yada grup olarak bölgeye ziyaret ettiğinizde erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kalabalık olduğunuz zaman sizlere özellikle gün içerisinde ayrı tur programları hazırlamaktayız. Sadece sizin misafirlerinize özel Kapadokya at turu yapılmaktadır. Tur lokasyonumuz bölgenin en popüler lokasyonu olan Göreme Vadilerinde yapılmaktadır. Peri bacalarına yakın ve vadilerin içerisinde olmaktasınız. Gruplar için kapadokya at binme turlarımızda isteğinize göre özel fotoğrafçı sizlere eşlik etmektedir. At turları ile kapadokya bölgesinin farklı bir yüzünü keşfe çıkacaksınız.

Kapadokya At Çiftlikleri

Kapadokya bölgesinde birçok at çiftliği vardır. Bu at çiftlikleri yol üzerinde bulunduğu gibi vadilerin arasında da bulunmaktadır. Bizim çiftliğimizde kapadokya bölgesinin en popüler vadisi olan Kızıl Vadi içerisinde yer almaktadır. At çiftlikleri arasında büyük bir alana sahip olan at çiftliğimize geldiğinizde size bekleme ve dinlenme alanıda sağlamaktayız. Erken gelmek isteyen misafirlerimiz çiftliğimize gelebilirler. Tur saatini bekleyebilirker. Çiftliğimizde ücretsiz olarak aracınızı parkedeceğiniz alan bulunmaktadır. Sizler kendi aracınız ile gelebilirsiniz. Ayrıca bölge otellerinde konaklayan bütün otellerden ücretsiz transfer hizmetimiz vardır. Günün hangi saatinde rezervasyonunuz varsa sizleri otelinizden almaktayız. Tur sonrasında da bırakmaktayız.

Kapadokya

Orta Anadolu’da bulunan Kapadokya bölgesi Türkiye’ nin tam kalbi konumundadır. Tarihi ise çok eskilere dayanır. Kapadokya şuanki güzelliğini ve gösterişini yanardağlara borçludur. Birçok medeniyeti ve dini barındıran kültürel yapısı vardır. Bir peri bacasının oluşumu yaklaşık 1500 yıl sürmektedir. Bölgede bulunan 1000 lerce peri bacası ve vadiler sizi geldiğinizde büyüleyici atmosferin içine sokar. Kapadokya genel olarak Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.