General

Kapadokya 2 Saatlik At Turu

Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerde olan doğası ile iç içe olarak keyifli ve heyecanlı bir deneyim yaşamak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan Kapadokya 2 saatlik at turu ile bölgenin tarihi dokusu içerisinde keyifli bir zaman geçirerek güzel anılar biriktirebileceğiniz unutulmaz bir yolculuğa çıkacaksınız. Saati 130 tl 2 saati 200 tl‘ dir. Rezervasyon için arayabilirsiniz.

WhatsApp üzerinden rezervasyon yaptırmak için +905324530363
Arayarak bilgi almak için +90 532 453 03 63 tıklayabilirsiniz.

Kapadokya 2 saatlik at turu için özel olarak binicilik dersi almış olmanız gerekmez yani profesyonel bir at binicisi olmasanız bile Kapadokya 2 saatlik at turu aktivitesine katılabilirsiniz. At biniciliği hakkında eğer daha önceden hiç tecrübeniz yok ise endişelenmenize gerek yok, tura başlamadan hemen önce tecrübeli binicilik eğitmenlerimiz tarafından size kısa bir eğitim verilecek ve at üstünde bilmeniz gereken en önemli temel bilgileri uygulamalı olarak öğrenmiş olacaksınız. Tura başladıktan sonra da tur sırasında uzman ve tecrübeli tur liderlerinin eşliğinde bölgenin sahip olduğu muhteşem güzelliklerdeki doğası içerisinde huzur dolu bir vakit geçirebileceksiniz.

Kapadokya 2 Saatlik At Turu Rotası Nerelerden Geçer?

Aslında bölgenin ismi çok eskilere dayanan ve Persçe dilinde Katpatuka olan yani Güzel atlar diyarı ülkesi anlamına gelmektedir. Eşsiz güzelliklerdeki vadiler ve kanyonlardan geçeceğiniz Kapadokya 2 saatlik at turu aktivitemiz Göreme kasabasından başlayarak ve seçilecek tur programına göre o tur içerisinde yer alan bölgedeki ünlü vadiler olan Aşk vadisi, Kızıl Çukur yada Red Valley gibi bölgelerden at üzerinde geçerek tekrar başlanılan noktaya dönülerek tamamlanır. Sizlere de Kapadokya’nın anlamı olan Güzel Atlar Ülkesinde at üzerinde keyifli zaman geçirerek bölgenin güzelliklerini keşfetmek ve tadını çıkarmak kalır. Kapadokya 2 saatlik at turu aktivitesi içerisinde sizleri otellerinizden ücretsiz olarak almakta ve tur bitiminde tekrar otelinize bırakmaktayız bu hizmet ücretsiz olup tur fiyatı içerisine dahildir.

Kapadokya bölgesinin turizm sektöründeki verimliliği aslında günümüzden yaklaşık otuz beş sene öncesine kadar uzanmaktadır. Bu turizm verimliğine ve tanınmasına en çok katkıda bulunan aktivitelerden birisi olan at turu ve Kapadokya 2 saatlik at turu gibi aktiviteler yerli turistlerin ilgisini çektiği kadar aynı zamanda da başta Uzakdoğu ve Avrupa olmak üzere ülkemize gelen birçok yabancı turistin de ilgisini fazlasıyla çeken bir aktivitedir. Kapadokya 2 saatlik at turu ve bölgedeki diğer at turlarının avantajlarından birisi de bu turlara herkesin katılabilmesidir. Yazımızda daha önce de bahsettiğimiz gibi bu turlara katılmak için profesyonel bir binici olmanız gerekmektedir, hatta çocuklar bile atlara binerek Kapadokya 2 saatlik at turu ile keyifli zamanlar geçirebilir ve atlar ile yakın temas kurarak küçük yaştan itibaren hayvan sevgilerini daha da arttırabilirler. Daha önce de belirttiğimiz gibi tur öncesi kısa bir eğitim almanız bu tura katılabilmeniz için yeterli olacaktır.

Kapadokya At Turu Fiyatları

Kapadokya At Turu Fiyatları

Bölgede at turu düzenleyen birçok farklı şirket bulunmaktadır. Bu şirketlerin düzenledikleri Kapadokya 2 saatlik at turu aktiviteleri genellikle aynı güzergahlar üzerinde yapılsa da kimi zaman tur rotası üzerinde küçük değişikliklerde yapılabilmektedir. Ayrıca satın alacağınız paketlere göre de farklı hizmetler sunulabilmektedir. Bunlar arasında konakladığınız otelden ücretsiz olarak tur başlangıç noktasına transfer edilip, tur bitiminde tekrar otelinize bırakılmanız, güvenliğiniz için yapılması gereken sigortalar, ata binebilmeniz için ihtiyacınız olan ekipmanlar, tur öncesi verilecek eğitimler, rehberlik hizmetleri gibi hizmetler yer alabilmektedir.

At Turları Hangi Vadilerde Yapılmaktadır ?

  • Rose Valley (Gül Vadisi)
  • Red Valley (Kızıl Vadi)
  • Göreme Tarihi Milli Parkı
  • Anna Johachim Kilisesi
  • Haçlı Kilise
  • Direkli Kilise (Kolonlu)
  • Kızılçukur Seyir Terası

Turumuz esnasında geçeceğiniz lokasyonlar ve tur süresine göre göreceğiniz tarihi yapılar listedeki gibi olacaktır.

Kapadokya 2 Saatlik At Turu Başlangıcı Nerededir?

Kapadokya 2 saatlik at turu, tura çıkacağınız at çiftliğimizden başlamaktadır. Burada yer alan binicilik merkezimiz turunuzun başlangıç noktası olacaktır. Daha sonra çiftliğimizde yer alan atlar arasından uysallık durumuna ya da sizin yakınlık durumunuza göre atınızı seçerek bu sayede rota boyunca size arkadaşlık yapacak olan yol arkadaşınızı belirlemiş oluyorsunuz. Kapadokya 2 saatlik at turu sırasında size eşlik edecek olan atlarımız bu turlara alışkın oldukları ve buna göre eğitildikleri için sizi tedirgin edecek ani hareketlerde bulunmazlar, size zorluk çıkarmazlar ve kendinizi güvende hissetmenizi sağlarlar. Uzman rehberlerimiz size ayrıca rota boyunca liderlik ederek sizleri araçların geçemediği patikalara, peri bacalarının eteklerine, yemyeşil bağların olduğu köylere at sırtında götürerek mevsim ne olursa olsun bu eşsiz güzelliklerin tadını çıkartmanızı sağlamaktadırlar. Kapadokya aktivitelerinden en popüler olanları arasındadır. Turlarımız vadilerin içerisinde yapılmaktadır. Özellikle de gün batımı turları hem fotoğraf çekmek için uygunluk hemde manzara açısından yüksek keyif vermektedir. Bu sebeple günbatımı sunset dediğim tur saatlerimiz sizlere güzel kareler çıkartabilir. Turlarımız sırasında kip arkadaşlarımız sizlere bu konuda yardımcı olmaktadırlar.

Sizde bu eşsiz deneyimi yaşamak ve güzel zamanlar geçirebilmek için Kapadokya 2 saatlik at turu aktivitemizi seçebilir ve bölgenin eşsiz güzelliklerini at sırtında görerek keyifli bir macera yaşayabilirsiniz. Diğer aktivitelerimizden olan Kapadokya Atv Turu için tıklayabilirsiniz.

Kapadokya

Orta Anadolu’da bulunan Kapadokya bölgesi Türkiye’ nin tam kalbi konumundadır. Tarihi ise çok eskilere dayanır. Kapadokya şuanki güzelliğini ve gösterişini yanardağlara borçludur. Birçok medeniyeti ve dini barındıran kültürel yapısı vardır. Bir peri bacasının oluşumu yaklaşık 1500 yıl sürmektedir. Bölgede bulunan 1000 lerce peri bacası ve vadiler sizi geldiğinizde büyüleyici atmosferin içine sokar. Kapadokya genel olarak Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.