General

Herhalde Kapadokya denilince akla gelen ilk aktivitelerden biridir. Muhteşem Peri bacaları manzarasında ve vadilerde yapacağınız Kapadokya Balon Turu seyahatinizi görselleştirecektir. Deneyimli pilotlar eşliğinde güvenli ve kaliteli uçuşlar yapabilirsiniz. Balon fiyatları için telefon ile bilgi almanızda fayda vardır. Çünkü balon turu için fiyatları sezona ve yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir. Kapadokya Balon turu fiyatları kişi başı ortalaması 130 – 180 euronun TL karşılığıdır. WhatsApp ile iletişime geçmek için : +905324530363 ‘ e tıklayabilirsiniz. Günlük balon turu fırsatları için bize ulaşmayı unutmayınız. Kapadokya balon uçuşlarında rezervasyon yaptırmanız gereklidir. Kapadokya otellerinden uşuş için alınmaktasınız ve önce kahvaltıya gitmekteyiz. Kahvaltıdan sonra balon turu için uçuş alanımıza gitmekteyiz.

Balon turları ve 2024 balon fiyatları için bizimle iletişime geçiniz. Arayarak bilgi almak için +90 532 453 03 63. nolu numaraya tıklayabilirsiniz. Balon turu fiyatlarımız bir önceki ayın son haftası belirlenir. Yani yeni aya girmeden 1 hafta önce arayarak o aya ait fiyatları öğrenebilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Satışı Nasıl Yapılmaktadır?

Balon turu satın almak istediğiniz zaman özellikle inter üzerinde araştırma yapacaksınız. İnternette yaptığınız aramalarda ve araştırmalarda balon turu için karşınıza çıkan sitelerin birçoğu kapadokya bölgesinde olmayacaktır. Bu sebeple balon uçuşu gibi farklı etkenlere bağlı aktiviteler için en net bilgiyi sadece kapadokya balon turu acenteleri yada balon firmalarından alabilirsiniz. Bizler kapadokya’ da yaşayan acente ve balon firmalarıyız. Bizler ile yüz yüze görüşebilir ödemelerinizi acentemize gelip kapabilirsiniz. Yada logolu kurumsal araçlarımız ile otelinizden voucher biletinizi verip ödemenizi alabiliriz. Kapadokya balon rezervasyonu için özellikle yaz aylarını tercih eden ziyaretçilerimize tavsiyemiz erken yerlerini ayırtmasıdır. Erken yapılan balon turu rezervasyonlarında fiyat dalgalanmalarından etkilenmezsiniz. Ayrıca uçuşlarımız yıllardır aynı bölge olan Göreme bölgesinden yapılmaktadır. 170 balon firmasının havalandığı Kapadokya’nın en popüler balon uçuş lokasyonudur.

Kapadokya Balon Turlarının Yapıldığı Uçuş Alanları

Kapadokya bölgesi bilindiği üzere 250 km2 lik bir alanı kapsamaktadır. Son yıllarda Kapadokya balon uçuşları için farklı bölgeler uçuşa açılmıştır. Bunlardan ilk açılanı Çat bölgesidir. Sonra Ihlara Vadisi ve en son olarakta yeni açılan Soğanlı Balon turu uçuşları olmaktadır. Kapadokya balon turu diye aramalarda farklı fiyatlar görebilmektesiniz. Bunun birinci nedeni nerede uçacağınız olmaktadır. Bu sebeple fiyat farklılıklarından dolayı kimisi çok ucuz kimisi çok pahalı gelmektedir. İşte bu farklılık hangi bölgede uçacağınızdan kaynaklanmaktadır. Kapadokya balon uçuşları her zaman Göreme bölgesinde yoğunlaşmıştır. 170 balonun havalandığı. Balonların gökyüzünü süslediği şölen alanı Kapadokya Göreme bölgesidir. Kapadokya Göreme balon

Kapadokya’ da yapılan balon turu fiyatlarına Ücretsiz Otelden alış ve Uçuş sonrasında Otele bırakış dahildir. Uçuş sonrasında ücretsiz içecek ikramı bulunmaktadır. Ve gene ücretsiz olarak uçuştan sonra sertifika yada madalya verilmektedir. Uçuşlarımız 1 saat sürdüğünden sabah kahvaltısı için otelinize yetişebilirsiniz. Eğer bölge turuna katılacaksanız balon turu yaptıktan sonra rahat bir şekilde kırmızı yada yeşil tura katılabileceksiniz. Sizlerden gelen soruların bir diğeri ise çocuk ücretleri hakkında olmaktadır. Balon uçuşlarında kişi başı ücret alınmaktadır. Bu sebeple sepete binecek her kişi için ücret aynı şekilde talep edilmektedir. Herhangi bir indirim uygulanmamaktadır. Kapadokya balon turu için uygulanan ücret ne ise çocuklar içinde aynı fiyat uygulanmaktadır. Covid döneminde turlarımızda kahvaltı turu bulunmamaktaydı. Fakat artık pandeminin kalkmasıyla birlikte kahvaltı verilmektedir. Uçuş öncesinde sizleri otelinizden almaktayız ve ilk olarak kahvaltı için ofisimize gitmekteyiz. Balon turlarımızın standartında olan kahvaltı artık firmamız tarafından düzenlenmektedir.

Göreme Balon Turu - Kapadokya

Göreme Balon Turu – Kapadokya

Balon turları 2024 yılı için yapılmaya devam etmektedir. Kapadokya semalarına doğru havalanacak ve gündoğumu izleme keyfini yaşayacaksınız. Balon turları sabahları gün doğumunda başlamaktadır. Çok nadir kış aylarında bazı dönemlerde gündüz uçuşları yapılmaktadır. Fakat bunu yılda 3-5 gün olarak düşünebilirsiniz. Bu uçuşları genel olarak düşünmeyiniz.

Kapadokya’ da yapılacakların başında tabi ki balon turu ilk sırada bulunuyor. Eşsiz bir doğaya sahip olan Kapadokya Bölgesi’ni balon içinde uçarak keşfetmek inanılmaz bir keyiftir. Aynı zamanda unutulmaz bir deneyim olarak anılarınızda her zaman özel bir yere sahip olacaktır. Balon turlarımız için özellikle erken rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü sizler geciktikçe katılmak istediğiniz günler doluyor olabilir. Bu sebeple tur fiyatları artmaktadır. Kapadokya balon turu için rezervasyonunuzu son güne bırakmamanızda fayda var. Balon turlarımız için 6 yaş ve üzeri ücretlendirilmektedir. 6 yaş altındaki çocuklarımız balon turu uçuşlarına katılamamaktadır.

Balon uçuşları her ne kadar mükemmel olsa da fiyat konusu biraz zorlayıcı olmaktadır. Ancak birçok firmanın Kapadokya balon turu bulunmaktadır. Bu turlarda bazı farklılıklar görülmektedir. Örnek olarak sepet sayılarında farklı uçuş türleri yapılmaktadır. 16 kişilik, 20 kişilik, 24 kişilik 28 kişilik 38 kişilik gibi farklı balon sepetleri bulunmaktadır. 16 Kişilik balon sepetlerinde uçuş yapmak istiyorsanız fiyatlarda ufak bir yükselme yaşanmaktadır. Tüm bu uçuşların dışında 4 kişilik sepet kiralayabilirsiniz. Yani sadece siz ve pilotumuz olmaktadır. Bu tür özel günleriniz yada komple sepet kiralamak istiyorsanız bizimle irtibata geçmelisiniz.

Kapadokya Balon Turu Hakkında

Kapadokya’da standart balon turları yanı sıra en küçük 4+1, orta boy 14+1 kişi seçenekleri de bulunmaktadır. Standart balon turları 22 – 28 – 32 – 40 kişilik balon sepetleri ile yapılmaktadır. Özellikle 2024 yılı fazlasıyla yoğun olduğundan kapadokya balon turu uçuşlarımız 20 yada 28 lik sepetlerimizde yapılmaktadır. Geleceğiniz döneme göre hangi sepetlerde uçacağınızın bilgisini bizlerden alabilirsiniz.

Küçük boy balon turları lüks uçuşlar olmakta ve bir buçuk saat sürmektedir. Doğal olarak fiyatları da diğerlerine göre yüksektir. 15 kişilik orta boy uçuş, küçük uçuş seçeneğine göre daha hesaplıdır. Kapadokya balon turu genellikle 21 – 40 kişilik büyük boy sepetli uçuşlardır ve 1 saat sürmektedir. Tabi bu ortalamasıdır. Bazı durumlarda 45 dakika bazı durumlarda ise 90 dakikaya kadar çıktığıda olmaktadır.

Çoğu balon tur şirketleri zaman zaman kampanyalar yapmakta ve Kapadokya balon turu düzenlemektedirler. Bu kampanyaları takip ederek fırsatları yakalayabilirsiniz. Yalnız bilmeniz gereken önemli bir durum ise; birkaç ay sonrasına balon turu fiyatı alırken dikkat etmenizdir. Çünkü Kapadokya bölgesinde olmayan firmalarda balon turları satışını yaptığından, konuya ve bölgeye çok hakim olmayabiliyorlar. Bu sebeple rezervasyonunuza göre mutlaka bir yazılı belge almanızda fayda vardır. Voucher yada rezervasyon kağıdı sizin için önem arz etmektedir.

Balon turları sabah erken saatlerde başlamaktadır. Sabah saatlerinde rüzgar hızının en düşük olduğu saatlerdir. Ayrıca güneşin doğuşunda Kapadokya büyüleyici bir atmosfere dönüşür ki bu eşsiz manzarayı balondan izlemek muhteşem bir deneyim olmaktadır.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Hakkında

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Hakkında

Kapadokya’da Balona Binmek Güvenli Mi?

En sık sorulan sorudur bu… Çok nadir kazalar olmuştur ve her zaman bir risk vardır. Ancak istatistikler göstermektedir ki bu risk çok çok düşüktür. En güvenli hava aracı olduğu yetkililer tarafından onaylanmıştır. Pilotlar, Sivil Havacılık tarafından profesyonel bir şekilde eğitilerek çeşitli sınavlara tabi tutulduktan sonra sertifika almaya hak kazanmış kişilerdir. Balonların malzeme kalitesi ise üst düzeydedir. Belli periyotlarla denetim ve kontrolleri yapılmaktadır. Lisanslı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Rüzgar limitleri her zaman göz önünde bulundurulmuş ve sivil havacılık tarafından her gün her saat neredeyse denetlenmektedir. Bazı günlerde Kapadokya Balon turu yapılacak denilmekte ve misafirler otellerinden alınmaktadırlar. Fakat bölgeye ulaşım sağlandıktan sonra son kontröllerde bu uçuşlar iptal edilebilmektedir.

Balonların uçuş izinlerini Sivil Havacılık vermektedir. Her yarım saatte bir rüzgarın durumu takip edilerek uçuşa uygunsa Sivil Havacılık bunu web sayfasında yeşil bayrakla belirtmektedir. Sarı bayrak beklemede olunmasını, kırmızı bayrak ise o gün hiç balon uçuşu olmayacağını belirtmektedir.

Kapadokya Balon Turuna Neler Dahildir?

Öncelikle uçuş yapmak için önceden rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Firmalar genellikle erken rezervasyonlarda indirim fırsatları uygulayabiliyorlar. Kapadokya balon turlarında hemen her şirket sigorta, otel transferi ve kahvaltı ikramını ücretsiz vermektedir. 6-12 yaş arasına %50 indirim uygulanmamaktadır. 6 yaş altı uçuşlara kabul edilmemektedir. Kişi başı sigorta yapıldığından dolayı malesef çocuk indirimi yapılmamaktadır. 6 yaş ve üzeri balon turuna katılacak misafirler yetişkin sayılmaktadır. Yani kapadokya bölgesinde balon turuna katılacak misafirlerimiz bilmelidirki 6 yaş ve üzeri herkes için fiyatlandırma aynıdır.

Uçuş sabahı şirket servisleri sabah saat 04.50 – 05.30 saatleri arasında otelinizden sizi alarak ofis binalarına götürüyorlar ve burada kahvaltı ikramı yapılıyor. Bu arada Sivil Havacılıktan uçuş onayı bekleniyor ve onay geldiğinde servislerle uçuş alanına gidilerek burada brifing veriliyor. Balonlar hazırlanıyor. Balonların hazırlanışını izlemek de ayrı bir keyif olmaktadır. Sepetlere misafirler alınarak kemerleri bağlandıktan sonra uçuşa geçiliyor. Güneşin doğuşu sırasında vadilerin muhteşem manzarasını izleyerek uçmanın keyfine varıyorsunuz. 1 saat uçtuktan sonra iniş gerçekleşiyor ve şampanya patlatılıyor. Atıştırmalık ikramlar yapılıyor. Katılımcılara sertifika veriliyor ve servislerle otelinize bırakılmak üzere yola çıkıyorsunuz.

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon Turu fırsatları genellikle sezon sonu daha fazla olmaktadır. Neredeyse yarıya inen fiyatlar için tur firmalarının internet sitelerini takip etmenizi öneriyoruz. Sezon sonu daha az balon havalanmakta ve balon sepetleri dolmamaktadır. Bu da çok daha rahat etmenizi sağlamaktadır. Genellikle balon uçuşları 200 – 250 Euro arasında değişmektedir. Önceki yıllarda en son fiyat aralığı bu rakamlara çıkmıştır. Ancak sezon sonu Kapadokya Balon Turu fırsatları ile 1400 – 1700 tl arasında olabilmekteyken artık fiyatlar sezon fiyatları seviyesine gelmiştir. Kapadokya Balon Turu fiyatları şirketlere göre de değişebilmektedir. Kapadokya’da yaklaşık 25 şirket Balon turu hizmeti vermektedir. Bu tur firmaları ile görüşerek Kapadokya Balon Turu fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Yaz Sezonu Sıcak Hava Balonu Fiyatları Hakkında

Kapadokya tatilinizi planlamadan önce eğer balon turu yapmak istiyorsanız tatil tarihinizi balon turu fiyatlarını araştırarak belirlemeniz yararlı olacaktır. Hem de erken rezervasyon fırsatlarını da yakalayabilirsiniz. Buradaki en önemli detay ise geleceğiniz tarihi kontrol etmeniz gerekebilir. Rüzgar limitleri yada yağış dolayısıyla balon turu uçuşları iptal edilebilmektedir. Kapadokya balon turu fiyatları 2024 yılı için 140 – 190 euro arasındadır. Net fiyat bilgisini geleceğiniz tarih için bizlere sorabilirsiniz.

Genelde şirketler balon hazırlıkları bittikten sonra misafirlerini balona götürüyorlar ama bizce hazırlıkları izlemek de keyifliydi. Kapadokya’ daki balon uçuşlar için 2 sorti planlaması yapılmaktadır. Birinci sorti dediğimiz sabahın ilk ışıklarında yani gün doğumu tam olduğu alanda havalanmış oluyorsunuz. Bu uçuşlarda balonların çoğunluğu havada olmuş olacaksınız. Sizler için fotoğraf ve video çekimleri bu uçuşlarda daha görsel yapılmaktadır. Çünkü çoğunluk olan balonların hepsi birinci sortide uçmaktadırlar. İkinci sorti için gün doğumundan sonra balon uçuşları yapılmaktadır. Sizler balon turu yapacağınız zaman bu konuda bilgi alabilirsiniz. Hangi sortide yada ne zaman uçacağınızı sorabilirsiniz.

Balon Uçuşu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutlaka kemerinizi bağlayınız ve uçuş süresi boyunca kemeri açmayınız. Şapka ve gözlük gibi eşyalarınızı uçma olasılığına karşı güvene alınız. Uçuş sabah erken saatlerde gerçekleştiği için hava yaz aylarında bile serin olmaktadır. Bu yüzden uzun pantolon, uzun kollu tişörtler ve mont giymenizi öneriyoruz. Özellikle kış aylarında sabahları fazlasıyla soğuk olmaktadır. Siz ve ufak misafirlerimiz için bu tavsiyemizi dikkate almanızı öneririz. Eldiven, bere, atkı gibi kışlık kıyafetlerinizi yanınızda bulundurunuz. Kapadokya balon turu sepetlerinde şu anda kemer bulunmamaktadır. Selfie çubuklarınız olacak ise başkalarını rahatsız etmeyecek uzunlukta kullanmanızda sorun yoktur.

Kapadokya Balon Turuna Dahil Olanlar

  • Otelinizden alana transfer ve sonrasında otele dönüş
  • Sabah Kahvaltısı
  • Balon sertifikası
  • Balon Turu uçuşu sonrası içecek ile kutlama

Diğer turlarımızdan olan kapadokya at turu için tıklayabilirsiniz. Kapadokya bölgesine geldiğinizde yapılacak diğer popüler turlardandır.

Kapadokya Balon Kalkışı ve Sepet

Kapadokya Balon Kalkışı ve Sepet

1- Tura Katılacak Yolcularımızın Yaşı Kaç Olmalıdır?

Kapadokya Balon turu yapacak misafirlerimizin 6 yaş ve üzerinde olması gerekir. 6 yaş ve altı çocuklarımız bu turlara katılamamaktadır. Bu durumlarda çocuklarımız ve yetişkinler için ödenen fiyat aynıdır. Yani ücretlendirmede herhangi bir düşüklük söz konusu değildir.

2- Kapadokya Balon Turu Uçuşlarında Nereleri Göreceksiniz

Kapadokya balon turları Göreme lokasyonunda yapılmaktadır. Balonların yüzde 95’i Göreme’ den havalanacaktır. Sizlerde otellerinizden alındığınızda ilk önce Göreme’ ye geleceksiniz ve balonunuza burada bineceksiniz. Balonlar havalandığında ise İlk önce Göreme üzerinde uçuşa başlayacaksınız. Sonrasında rüzgarın yönü göreceğiniz lokasyonları daha belirgin hale gelecektir. Ama tabiki ilk önce peri bacalarını göreceksiniz. Çünkü uçuşların başladığı bölge peri bacalarının arasında olacaktır. Sonrasında ise; Göreme, Uçhisar, Ortahisar, İbrahimpaşa ve Ören yeri müzelerini göreceksiniz. Birden fazla vadiyide Balon turu sırasında izlemiş olacaksınız.

3- Kapadokya’da Balon Transferleri Nasıl Olmaktadır?

Rezervasyonunuzu yaptığınız zaman öncelikle bilgileriniz sisteme girilmektedir. Uçacağınız günün bir gün öncesinde sizlere alış bilgisi vermekteyiz. Alış saati sizlere 18:00 – 20:00 arasında verilmektedir. Transferiniz shuttle araçlarımız ile yapılmaktadır. Yaz aylarında ortalama balon uçuşları için saat 03:45 – 04:30 arasında alınmaktasınız. Kapadokya balon turu için uçuş saati gene yaz aylarında 05:10 – 05:30 arasında olmaktadır. Sizleri otelinizin lobisinden araçlarımız ile almaktayız. Önemli detay mutlaka telefonunuzun açık olmasıdır. Size ulaşamadığımız durumlarda resepsiyondan rica ederek size ulaşmak zorundayız. Rezervasyon yaptırdığınızda otelinizin adı ile oda numaranızı bizlere iletmeyi unutmayınız. Balon turu uçuşu transferi sırasında otelinize birkaç transferi aracı gelecektir. Sizler sadece isminizi duyduğunuz araça bineceksiniz. Bu sebeple adınızın söylendiği araca bineceksiniz. Balon transferi otelinizden yapılmakta ve Kapadokya otellerinin hepsine transfer hizmetimiz bulunmaktadır.

4- Nevşehir Kapadokya Sıcak Hava Balonları Turu için Rezervasyonun Önemi

Kapadokya Bölgesi yılın neredeyse 12 ayı turist çekmektedir. Yerli ve yabancı turistler tarafından tercih edilmektedir. Özellikle yaz aylarında bu yoğunluk fazlasıyla artmaktadır. Hal bu şekilde olunca Kapadokya bölgesi fazlasıyla kalabalık olmaktadır. Balon turu için gelen misafirlerimiz tur firmalarını tercih ettiğinde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmaktadır. Bazı dönemlerde yer bulmanız çok önemlidir. Bayramlarda ve hafta sonlarında Kapadokya balon uçuşları için erken rezervasyon almaktadır. Bu demek oluyorki yoğun dönemlerde balon turu yapmak isteseniz bile yeriniz hazır olmadığı için balona binememe ihtimaliniz olmaktadır. Bu sebeple ücretsiz Kapadokya balon turu rezervasyonunuzu yapmanız size öncelik tanıyacaktır. Rezervasyon yaptırdığınız zaman ödeme yapmanız gerekmez. Sadece balona binmeden önce yerinizi ayırmış olacaksınız. Göreme balon turlarında ödemeyi 1 kala yapmanız yeterlidir. Bu sayede gelmeden önce yeriniz hazır olmaktadır. Üstelik Kapadokya ya gelmeden ödeme yapmanıza gerek kalmaz. Sadece yeriniz garanti edilecek ve uçuş fiyatları uçmadan önce tarafınıza bildirilecektir.

5- Kapadokya Balon Uçuşlarını Nereden İzleyebilirsiniz?

Kapadokya Balon İzleme Lokasyonları

Kapadokya Balon İzleme Lokasyonları

Balon turu uçuşlarının hepsi Kapadokya Göreme bölgesinden yapılmaktadır. Gündoğumu ile havalanan balonlar Kızılçukur, Kızılvadi diye adlandırılan bölgeden havalanmaktadır. Rose Vadisi yani Gül vadisi tüm balonların serildiği alandır. Bütün balonlar bu lokasyona serilmekte ve hazırlık aşaması burada yapılmaktadır. Eğer balon uçuşlarını izlemek istiyorsanız ve önemlisi kalkış sırasında izlemek istiyorsanız Gül vadisinde bulunmanız gerekmektedir. Yaz aylarında balon kalkış saati 05:00 civarında olmaktadır. Fakat sizler kalkıştan önce alanda bulunmalısınız ve otelinizden alınış otelinizin mesafesine göre farklılık göstermektedir. Örnek olarak Ürgüp’ te konaklama yapıyorsanız alınış saatiniz 03:00 Göreme’ de konaklama yapıyorsanız alınış saatiniz 04:00 civarındadır. Eğer günü birliklik geleceksiniz sizleri acentemizin önünden almaktayız. Yada otelimizin konumunu sizlere atmakta ve otelimizden kapadokya balon turu için alınış yapmaktayız. Balon turu kalkış alanı gül vadisinden sonra en güzel Aşk Vadisinden izlenmektedir. Eğer balonları havadayken izlemek istiyorsanız Aşk Vadisi lokasyonu bunun için harika bir alternatiftir.

6- Kapadokya Balon Uçuşları için Otel Seçimi Nasıl Olmaktadır?

Otel seçimin önemi en çok balon turu yapacak misafirlerimiz için değilde; balon turu yapmayacak misafirlerimiz tarafından çok sorulmaktadır. Kimi misafirlerimiz Kapadokya seyahatine geldiklerinde balon korkusundan dolayı uçuş yapmak istememekedirler. Bu sebeple hem mağara otelde kalmak hem de balonları izlemek istemektedirler. Bunun için öncelikle lokasyon Kapadokya Göreme bölgesidir. Çünkü balon uçuşları Göreme bölgesinden yapılmaktadır. Haliyle Göreme’ de konaklayan misafirlerimiz balon uçuşlarını yakından görebilmektedir. Göreme Kasabasında bulunan otellerin neredeyse hepsi balonları görmektedir. Özellikle teraslarında kahvaltı yada fotoğraf çekimi için özel alanlar bulunmaktadır. Bu sebeple balon izlemek için ilk tercih Göreme lokasyonu olmalıdır.

Göreme dışında balonları çok net görebileceğiniz lokasyonlardan bir tanesi de Çavuşin olmaktadır. Neredeyse balonlar önünden kalkmaktadır. Çavuşin çok büyük bir alan olmadığından otel sayısı sınırlıdır. Çavuşin’ den sonra balonların en güzel izleneceği bölge ise Uçhisar olmaktadır. Lüks otellerin bulunduğu ve tepede kalan lokasyonun avantajını kullanmakadır. Balonlar havalandığında Uçhisar otellerinin birçoğundan balonları izleyebilmektesiniz.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları ve Ödemesi Nasıl Yapılır?

Kapadokya balon ödemeleri mutlaka 1-2 gün önceden yapılmalıdır. Bu ödeme yöntemi yaz ayları için geçerlidir. Kış aylarında ödemeler biraz daha esnek olmaktadır. Kapadokya balon turlarında ödemenizi yapmadığınız zaman rezervasyonunuz kesin olarak yapılmış sayılmaz. Sadece sisteme bilgileriniz girilir. Balon turu ödemenizi ne zaman yaparsanız işte o zaman uçuş için rezervasyonunuz yapılmış demektir. Bu kapora da olabilir. Çünkü bilmelisiniz ki yaz aylarında çok yoğun bir misafir akını yaşanmaktadır. Bu sırada sizler için rezervasyon yapıldığında sepetler yavaş yavaş dolmaya başlamıştır. Başka misafirlerin açıkta kalacağı bir dönem yaşanmaktadır. Sizlerden istenilen ödemeler bu yüzden çok önemlidir. Çünkü sırada bekleyen birçok misafir vardır. Kapadokya balon turu ödemeleriniz için isterseniz kredi kartından, isterseniz şirket hesabımıza isterseniz de Kapadokya Göreme’ de bulunan acentemize gelip ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Sivil Havacılık ve Uçuşlar Hakkında

Sivil havacılığın balonların uçup uçmayacağı hakkında yayınladığı takvime bakmak için tıklayabilirsiniz. Balon turlarının iptal olması durumunda önceden ödemenizi yaptıysanız ödemeniz sizlere geri verilecektir. Yani bizlerden kaynaklı hava durumundan dolayı verilen iptallerde ödemeniz sizlere olduğu gibi iade edilecektir. Bazı durumlarda rüzgarın öngörülen değerlerin üzerine çıkması ile turlarımızda iptaller söz konusu olabilmektedir. Sivil havacılık her zaman uçuşların iptalini yapabilmektedir. Gerektiğinde sabah uçuş için alınabilirsiniz. Fakat anlık hava değişimi olması durumunda balon turu uçuşları iptal edilmektedir. Bu gibi durumlarda sizleri tekrardan otelinize geri bırakmaktayız. Kapadokya balon ödemenizin hepsi sizleri geri verilmektedir. Havale yaptıysanız hesabınıza, nakit olarak acentemize ödeme yaptıysanız acentemizden geri almaktasınız.

Göreme Balon Turu Uçuşları Hangi Aylarda Yapılmaktadır?

Kapadokya Bölgesi balon turları için oldukça uygun bir hava durumuna sahiptir. Yılın her ayında balon uçuşları yapılmaktadır. Tabi bazı aylarda bu uçuşlar her gün yapılmamaktadır. Bu durum hava durumundan dolayıdır. Kapadokya balon turu uçuşlarında en önemli etken rüzgar hızıdır. Rüzgar hızından dolayı kış aylarında yoğun uçuş olmayabilir. Ama yaz ve kış aylarında balon turu uçuşlarının olduğunu bilmeniz yeterlidir. Özellikle karlı zamanlarda, yer zemininde kar olduğu zamanlarda oldukça soru gelmektedir. Balon uçuşunun yapılıp yapılmayacağına dair. Uçuşlar yapılmaktadır. Hatta bazı günlerde çok nadir de olsa öğlen uçuşları yapılmaktadır. Öğlen balon turu uçuşları sadece kış aylarında çok nadir olmaktadır. Bu gibi durumlarda sizlere haber verilmektedir.

Kapadokya balon turu uçuşları yaz aylarında en yoğun olduğu dönemi yaşamaktadır. Özellikle Haziran – Temmuz – Ağustos – Eylül ve Ekim ayları yer dahil bulunamayan aylar listesindedir. Bu yüzden de son günlere balon rezervasyonunu bırakmamanız gerekmektedir. Yoğun sezonda balon turu için uçuşlar oldukça farklılık gösterebilir. Balon turu için kapadokya bölgesine gelmeden mutlaka rezervasyon yaptırmanızı tavsiye etmekteyiz. Çünkü yoğunluk döneminde farklı fiyatlar ile karşılaşabilirsiniz. Birçok ülkeden ve yabancı acentelerden rezervasyonlar yaza girmeden gelmektedir. Bu gibi durumlarda farklı fiyatlar sizin planlarınızı değiştirebilir. Farklı ve tahminizden daha yüksek balon turu fiyatlarına maruz kalmamak için kesinlikle erken rezervasyon ile yerinizi bloke etmenizdir.

Sıcak Hava Balonu Uçuşu için Acente Tercihi Nasıl Olmalıdır?

Bir diğer önemli konu ise balon turunuzu nereden aldığınızdır. Biliyorsunuz ki artık internet üzerinden araştırma yaparak birçok balon turu satıcısına ulaşabilirsiniz. Fakat bu firmaların birçoğu kapadokya bölgesinde dahi olmamaktadır. Bu sebeple anlık fiyat dalgalanmaları yada yer olup olmadığı gibi durumlar için yeterince bilgiye sahip değillerdir. Sizlere tavsiyemiz bizim gibi bölgede olan acentesi olan bölge acenteleri yada balon firmaları ile direk iletişime geçmenizdir. Çünkü en net bilgiyi ve en doğru cevabı bizlerden alabilirsiniz. Bizler ile yüz yüze görüşebilirsiniz. Ödemeniz için operasyon araçlarımız logolu bir şekilde otellerinize gelip ödemenizi almaktadır. Kapadokya balon turu için benzersiz bir deneyim yaşamanızı sağlamaktayız.

Kapadokya

Orta Anadolu’da bulunan Kapadokya bölgesi Türkiye’ nin tam kalbi konumundadır. Tarihi ise çok eskilere dayanır. Kapadokya şuanki güzelliğini ve gösterişini yanardağlara borçludur. Birçok medeniyeti ve dini barındıran kültürel yapısı vardır. Bir peri bacasının oluşumu yaklaşık 1500 yıl sürmektedir. Bölgede bulunan 1000 lerce peri bacası ve vadiler sizi geldiğinizde büyüleyici atmosferin içine sokar. Kapadokya genel olarak Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.