General

Herhalde Kapadokya denilince akla gelen ilk aktivitelerden biridir. Muhteşem Peri bacaları manzarasında ve vadilerde yapacağınız Kapadokya Balon Turu seyahatinizi görselleştirecektir. Deneyimli pilotlar eşliğinde  güvenli ve kaliteli uçuşlar yapabilirsiniz. Balon fiyatları için telefon ile bilgi almanızda fayda vardır. Çünkü balon turu için fiyatları sezona ve yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir. Balon turu fiyatları kişi başı ortalaması 475 – 700 TL arasındadır. WhatsApp ile iletişime geçmek için : +905324530363 ‘ e tıklayabilirsiniz.

Balon turları ve 2021 balon fiyatları için bizimle iletişime geçiniz. Arayarak bilgi almak için +90 532 453 03 63.

Kapadokya’ da yapılacakların başında tabi ki balon turu ilk sırada bulunuyor. Eşsiz bir doğaya sahip olan Kapadokya Bölgesi’ni balon içinde uçarak keşfetmek inanılmaz bir keyiftir. Aynı zamanda unutulmaz bir deneyim olarak anılarınızda her zaman özel bir yere sahip olacaktır. Balon turlarımız için özellikle erken rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Çünkü sizler geciktikçe katılmak istediğiniz günler doluyor olabilir. Bu sebeple tur fiyatları artmaktadır. Son güne bırakmamanızda fayda var.

Balon uçuşları her ne kadar mükemmel olsa da fiyat konusu biraz zorlayıcı olmaktadır. Ancak birçok firmanın Kapadokya balon turu bulunmaktadır. Bu turlarda bazı farklılıklar görülmektedir. Örnek olarak sepet sayılarında farklı uçuş türleri yapılmaktadır. 16 kişilik, 20 kişilik, 24 kişilik 28 kişilik 38 kişilik gibi farklı balon sepetleri bulunmaktadır. 16 Kişilik balon sepetlerinde uçuş yapmak istiyorsanız fiyatlarda uçak bir yükselme yaşanmaktadır. Tüm bu uçuşların dışında 4 kişilik sepet kiralayabilirsiniz. Yani sadece siz ve pilotumuz olmaktadır. Bu tür özel günleriniz yada komple sepet kiralamak istiyorsanız bizimle irtibata geçmelisiniz.

Kapadokya Balon Turu Hakkında

Kapadokya’da standart balon turları yanı sıra en küçük 4+1, orta boy 14+1 kişi seçenekleri de bulunmaktadır. Standart balon turları 22 – 28 – 40 kişilik balon sepetleri ile yapılmaktadır.

Küçük boy balon turları lüks uçuşlar olmakta ve bir buçuk saat sürmektedir. Doğal olarak fiyatları da diğerlerine göre yüksektir. 15 kişilik orta boy uçuş, küçük uçuş seçeneğine göre daha hesaplıdır. Kapadokya balon turu genellikle 21 – 40 kişilik büyük boy sepetli uçuşlardır ve 1 saat sürmektedir. Tabi bu ortalamasıdır. Bazı durumlarda 45 dakika bazı durumlarda ise 90 dakikaya kadar çıktığıda olmaktadır.

Çoğu balon tur şirketleri zaman zaman kampanyalar yapmakta ve Kapadokya balon turu düzenlemektedirler. Bu kampanyaları takip ederek fırsatları yakalayabilirsiniz.

Balon turları sabah erken saatlerde başlamaktadır. Sabah saatlerinde rüzgar hızının en düşük olduğu saatlerdir. Ayrıca güneşin doğuşunda Kapadokya büyüleyici bir atmosfere dönüşür ki bu eşsiz manzarayı balondan izlemek muhteşem bir deneyim olmaktadır.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Hakkında

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Hakkında

Kapadokya’da Balona Binmek Güvenli Mi?

En sık sorulan sorudur bu… Çok nadir kazalar olmuştur ve her zaman bir risk vardır. Ancak istatistikler göstermektedir ki bu risk çok çok düşüktür. En güvenli hava aracı olduğu yetkililer tarafından onaylanmıştır. Pilotlar, Sivil Havacılık tarafından profesyonel bir şekilde eğitilerek çeşitli sınavlara tabi tutulduktan sonra sertifika almaya hak kazanmış kişilerdir. Balonların malzeme kalitesi ise üst düzeydedir. Belli periyotlarla denetim ve kontrolleri yapılmaktadır. Lisanslı uçuşlar gerçekleştirilmektedir. Rüzgar limitleri her zaman göz önünde bulundurulmuş ve sivil havacılık tarafından her gün her saat neredeyse denetlenmektedir. Bazı günlerde Kapadokya Balon turu yapılacak denilmekte ve misafirler otellerinden alınmaktadırlar. Fakat bölgeye ulaşım sağlandıktan sonra son kontröllerde bu uçuşlar iptal edilebilmektedir.

Balonların uçuş izinlerini Sivil Havacılık vermektedir. Her yarım saatte bir rüzgarın durumu takip edilerek uçuşa uygunsa Sivil Havacılık bunu web sayfasında yeşil bayrakla belirtmektedir. Sarı bayrak beklemede olunmasını, kırmızı bayrak ise o gün hiç balon uçuşu olmayacağını belirtmektedir.

Kapadokya Balon Turuna Neler Dahildir?

Öncelikle uçuş yapmak için önceden rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Firmalar genellikle erken rezervasyonlarda indirim fırsatları uygulayabiliyorlar.

Kapadokya balon turlarında hemen her şirket sigorta, otel transferi ve kahvaltı ikramını ücretsiz vermektedir. 6-12 yaş arasına %50 indirim uygulanmaktadır. 6 yaş altı uçuşlara kabul edilmemektedir.

Uçuş sabahı şirket servisleri sabah saat 04.50 – 05.30 saatleri arasında otelinizden sizi alarak ofis binalarına götürüyorlar ve burada kahvaltı ikramı yapılıyor. Bu arada Sivil Havacılıktan uçuş onayı bekleniyor ve onay geldiğinde servislerle uçuş alanına gidilerek burada brifing veriliyor. Balonlar hazırlanıyor. Balonların hazırlanışını izlemek de ayrı bir keyif olmaktadır. Sepetlere misafirler alınarak kemerleri bağlandıktan sonra uçuşa geçiliyor. Güneşin doğuşu sırasında vadilerin muhteşem manzarasını izleyerek uçmanın keyfine varıyorsunuz. 1 saat uçtuktan sonra iniş gerçekleşiyor ve şampanya patlatılıyor. Atıştırmalık ikramlar yapılıyor. Katılımcılara sertifika veriliyor ve servislerle otelinize bırakılmak üzere yola çıkıyorsunuz.

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon Turu fırsatları genellikle sezon sonu daha fazla olmaktadır. Neredeyse yarıya inen fiyatlar için tur firmalarının internet sitelerini takip etmenizi öneriyoruz. Sezon sonu daha az balon havalanmakta ve balon sepetleri dolmamaktadır. Bu da çok daha rahat etmenizi sağlamaktadır.

Genellikle balon uçuşları 200 – 250 Euro arasında değişmektedir. Ancak sezon sonu Kapadokya Balon Turu fırsatları ile 100 – 150 Euro arasında olabilmektedir.

Kapadokya Balon Turu fiyatları şirketlere göre de değişebilmektedir. Kapadokya’da yaklaşık 25 şirket Balon turu hizmeti vermektedir. Bu tur firmaları ile görüşerek Kapadokya Balon Turu fırsatlarını yakalayabilirsiniz.

Kapadokya tatilinizi planlamadan önce eğer balon turu yapmak istiyorsanız tatil tarihinizi balon turu fiyatlarını araştırarak belirlemeniz yararlı olacaktır. Hem de erken rezervasyon fırsatlarını da yakalayabilirsiniz.

Genelde şirketler balon hazırlıkları bittikten sonra misafirlerini balona götürüyorlar ama bizce hazırlıkları izlemek de keyifliydi. Kapadokya’ daki balon uçuşlar için 2 sorti planlaması yapılmaktadır. Birinci sorti dediğimiz sabahın ilk ışıklarında yani gün doğumu tam olduğu alanda havalanmış oluyorsunuz. Bu uçuşlarda balonların çoğunluğu havada olmuş olacaksınız. Sizler için fotoğraf ve video çekimleri bu uçuşlarda daha görsel yapılmaktadır. Çünkü çoğunluk olan balonların hepsi birinci sortide uçmaktadırlar. İkinci sorti için gün doğumundan sonra balon uçuşları yapılmaktadır. Sizler balon turu yapacağınız zaman bu konuda bilgi alabilirsiniz. Hangi sortide yada ne zaman uçacağınızı sorabilirsiniz.

Balon Uçuşu Sırasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutlaka kemerinizi bağlayınız ve uçuş süresi boyunca kemeri açmayınız. Şapka ve gözlük gibi eşyalarınızı uçma olasılığına karşı güvene alınız. Uçuş sabah erken saatlerde gerçekleştiği için hava yaz aylarında bile serin olmaktadır. Bu yüzden uzun pantolon, uzun kollu tişörtler ve mont giymenizi öneriyoruz. Özellikle kış aylarında sabahları fazlasıyla soğuk olmaktadır. Siz ve ufak misafirlerimiz için bu tavsiyemizi dikkate almanızı öneririz. Eldiven, bere, atkı gibi kışlık kıyafetlerinizi yanınızda bulundurunuz.

Kapadokya Balon Turuna Dahil Olanlar

  • Otelinizden alana transfer ve sonrasında otele dönüş
  • Sabah Kahvaltısı
  • Balon sertifikası
  • Balon Turu uçuşu sonrası içecek ile kutlama

Diğer turlarımızdan olan kapadokya at turu için tıklayabilirsiniz.

Tura Katılacak Yolcularımızın Yaşı Kaç Olmalıdır?

Kapadokya Balon turu yapacak misafirlerimizin 6 yaş ve üzerinde olması gerekir. 6 yaş ve altı çocuklarımız bu turlara katılamamaktadır. Bu durumlarda çocuklarımız ve yetişkinler için ödenen fiyat aynıdır. Yani ücretlendirmede herhangi bir düşüklük söz konusu değildir.

Sivil Havacılık ve Uçuşlar Hakkında

Sivil havacılığın balonların uçup uçmayacağı hakkında yayınladığı takvime bakmak için tıklayabilirsiniz. Balon turlarının iptal olması durumunda önceden ödemenizi yaptıysanız ödemeniz sizlere geri verilecektir. Yani bizlerden kaynaklı hava durumundan dolayı verilen iptallerde ödemeniz sizlere olduğu gibi iade edilecektir. Bazı durumlarda rüzgarın öngörülen değerlerin üzerine çıkması ile turlarımızda iptaller söz konusu olabilmektedir.

Kapadokya

Orta Anadolu’da bulunan Kapadokya bölgesi Türkiye’ nin tam kalbi konumundadır. Tarihi ise çok eskilere dayanır. Kapadokya şuanki güzelliğini ve gösterişini yanardağlara borçludur. Birçok medeniyeti ve dini barındıran kültürel yapısı vardır. Bir peri bacasının oluşumu yaklaşık 1500 yıl sürmektedir. Bölgede bulunan 1000 lerce peri bacası ve vadiler sizi geldiğinizde büyüleyici atmosferin içine sokar. Kapadokya genel olarak Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.