General

Kapadokya’ nın en güzel vadilerinden olan Soğanlı balon turu uçuşları başladı. Vadi manzarası eşliğinde Kapadokya bölgesinde uçmak isteyen misafirler için rezervasyon yaptırmak zorunludur. Soğanlı vadisi balon uçuşları ortalama 1 saat sürmektedir. Kapadokya bölgesindeki tüm otellerden ücretsiz transfer hizmeti vardır. Soğanlı vadisi balon turu fiyatı kişi başı 2500 tl dir. Soğanlı vadisindeki uçuşlarımız 20 yada 28 lik sepetlerde gerçekleşmektedir. Soğanlı balon uçuşları için sizleri otelinizden transfer araçlarımız ile almaktayız.

Whatsapp üzerinden rezervasyon yaptırmak için +905324530363 nolu numaraya tıklayabilirsiniz. Yada telefon araması yaparak rezervasyon oluşturabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kapadokya deyince şüphesiz akıllara gelen ilk şey peribacaları. Kapadokya’nın birçok noktasına yayılmış olan bu doğal güzellikleri görebilmenin de en iyi yolu balon turu, at turu ve atv turlarından geçiyor. Kayseri Soğanlı balon turu tam da şehrin tüm yönlerini görebileceğiniz en önemli aktivitelerden. Süresinin, fiyatlarının ve sunulan imkânların devamlı değiştiği bu turlarda gelin Nevşehir balon fiyatı seçenekleri neler, Kapadokya’da sizleri neler bekliyor birlikte inceleyelim.

soğanlı balon turu

soğanlı balon turu

Soğanlı Balon Turu Fiyatları Neleri Kapsıyor ?

Soğanlı vadisinde yapılan balon turları aynı Kapadokya Göreme bölgesi gibi yapılmaktadır. Günde sadece 1 kez yapılan balon uçuşları sunrise yani gün doğumunda yapılmaktadır. Sivil havacılığa bağlı olarak yapılan uçuşlar her gün hava koşullarına bağlı güncellenerek yapılmaktadır. Genellikle soğanlı balon turlarında uçuş olup olmayacağı bir gün öncesinde saat 15:30 gibi belli olmaktadır.

Soğanlı Balon Turlarına dahil olan hizmetler;

  • Otel Transferi
  • Kahvaltı ikramı
  • Balon uçuşu
  • Uçuş sonrası içecek ikramı
  • Balon uçuş sigortası

UNESCO Dünya Mirasları arasında yer alan Kapadokya her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlıyor. Gerek görülmesi gereken birçok önemli nokta gerekse de eşsiz manzarası ile unutulmaz anlar yaşatan Kapadokya’nın güzelliği çevre bölgelere de yayılmış durumda. Birçok doğa eserini bünyesinde barından Nevşehir, ziyaretçilere sağladığı olanaklarla, gelen herkesin şehrin tüm noktalarının görülmesine olanak sağlıyor. Bu olanakların başında ise Soğanlı balon turu geliyor.

Soğanlı Balon Turu Uçuşları Ne zaman Yapılmaktadır?

Soğanlı vadisinde yapılan balon uçuşları aynı Göreme gibi 12 ay boyunca devam etmektedir. Hatta bazı durumlarda Göreme bölgesindeki balon uçuşlarından daha fazla gün uçuş sayısı vermektedir. Soğanlı bölgesinin manzara ve seyir zevki sizleri tatmin etmektedir. Özellikle Göreme bölgesinde uçuş olmadığında Soğanlı bölgesi oldukça yoğun olmaktadır. Gelelim otellerden misafirlerin alış saati konusuna. Kış aylarında soğanlı balon turu için kapadokya merkezi otellerinden ortalama 06:00 gibi alınmaktasınız. Sizlere uçuş öncesinde hafif bir kahvaltı vermekteyiz. Uçuşumuz ortalama 1 saat sürmektedir. Uçuş sonrasında ise gene sizleri otelinize geri bırakmaktayız.

Gün içerisinde kapadokya bölge turuna katılacak misafirlerimiz olabilir. Kapadokya kırmızı tur yada Kapadokya yeşil tur için rezervasyonu olan misafirlerimiz tur için otellerine bırakılmaktadır. Turlar ortalama 09:30-10:00 arasında başlayacağından soğanlı uçuşlarımız için yeterli zamanınız olmaktadır. Turunuza zamanında katılım sağlayabileceksiniz.

Soğanlı balon turu ziyaretçilerin otellerinden alınıp, uçuş öncesi kahvaltı hizmetinin sunulması, uçuş öncesi bilgilendirme, uçuş emniyeti, uçuş sonrası kutlamaları, sertifika ve ziyaretçilerin otele geri bırakılması sürecinin tamamını kapsamaktadır. Bu süreçte ise oluşabilecek tüm giderler Kapadokya Soğanlı balon fiyatı içerisine dâhil ediliyor. Bu sayede ziyaretçiler yalnızca tek bir ödeme ile uçuş öncesinden sonrasına kadar hiçbir ek ödeme yapmadan turu tamamlayabiliyorlar. Aynı zamanda eğer Kapadokya tatilinizi önceden planlarsanız, balon turu, konaklama ücreti, araç kiralama işlemlerinden hem daha uygun fiyata yararlanabilirsiniz hem de tatil sezonunda hiçbir yoğunluğa uğramadan tatilinizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Soğanlı’da Harika Bir Deneyim Sizleri Bekliyor

Türkiye’de bir tatil planı yapıyorsanız ve bu tatilin unutulmaz olmasını istiyorsanız, şüphesiz size ilk önerimiz kesinlikle balon turu yapmanız. Benzerine çok az yerde denk gelebileceğiniz bu deneyimde rüya gibi anlar yaşayacaksınız. Uçuş ücretinin içerisinde kahvaltı, sertifika, fotoğraf çekimi ayrıcalıklarının da yer aldığı balon turlarında uçuşlar üçe ayrılıyor. Standart, konfor ve lüks uçuş olarak hem bütçenize göre hem de turu yapmak istediğiniz kişi sayısına göre bu seçeneklerden birini seçerek, turunuzu daha ekonomik bir hale getirmeniz de mümkün. Yaz aylarındaki yoğunluktan dolayı soğanlı balon turu uçuşlarında standart uçuş uygulanmaktadır. Sepet sayısı 28 kişi yada 20 kişilik olmaktadır. Göreme kadar yoğun olmasada Soğanlı bölgesi uçuşları haa şartlarından daha az etkilenmekte ve uçuş yüzdesi daha fazla gibi görünmektedir. Kapadokya balon fiyatı için sayfamıza bakabilirsiniz.

Soğanlı balon turu fiyatı seçenekleri, yukarıda da bahsettiğimiz gibi uçuş seçeneğinize göre şekillenmekte. Gelin bu turda sizleri neler bekliyor, tur nasıl geçiyor bunlardan bahsedelim. Günün ilk ışıkları Nevşehir Kapadokya’ nın eşsiz güzellikteki peribacalarını aydınlatmadan tur alanına gidilecek olan bu seyahatte, anlaşmış olduğunuz firma sizleri otelinizden gelip almasıyla turun ilk adımını tamamlamış olacaksınız. Daha sonrasında uçuş için uygun hava koşullarının oluşmasını beklerken, alanda hem kahvaltı imkânı hem de uçuş öncesi fotoğraf çekimi olanağı da sizleri bekliyor.

Kuşbakışı Kapadokya’nın her noktasını izleyebilme imkânı sunan turlar ortalama olarak 800 – 1100 metre arasındaki yükseklikte gerçekleşiyor. Oldukça güvenli olan bu uçuşlar, sertifikalı kişiler tarafından yönetilmektedir.

Kapadokya Soğanlı Vadisi Uçuş Rezervasyonu Hakkında

Balon turlarında rezervasyon yaptırmanız çok önemlidir. Çünkü özellikle yaz aylarında Kapadokya oldukça yoğun olmaktadır. Kapadokya seyahatine gelmeden önce eğer balon turlarına katılacaksanız 1 hafta yada 2 hafta öncesinde rezervasyon yapmalısınız. Gerek yerli misafirlerimiz gerek ise yabancı misafirlerimiz aylar öncesinde soğanlı vadisi balon turu için rezervasyon yaptıklarından zaman yaklaştıkça müsaitlik azalmaktadır. Böyle durumlarda yer kalmadıkça soğanlı balon uçuşu için fiyatlarda artış olmaktadır. Bu yüzden erken rezervasyon yaparak hem fiyat olarak hem de geldiğinizde rezervasyonunuz yapılmış olarak keyifli bir tatil geçireceksiniz.

Soğanlı balon turu ile eşsiz vadilerin ve peri bacalarını her yönüyle keşfedecek, doğanın muhteşem görüntüsünün keyfini çıkarabileceksiniz. Bu keyifli tura çıkmadan önce unutmamanız gereken en önemli kural ise mutlaka öncesinde rezervasyon yaptırmanız. Aksi takdirde tur için uygunluk bulamayabilirsiniz. Binlerce yerli ve yabancı turistin ilgi odağında olan turları gerçekleştirebilmek için ödeyeceğiniz ücret ise, sepette yer alan kişi sayısına göre değişiklik gösteriyor. Fiyatlar, kişi başı ödendiği için çocuklardan da aynı ücret alınmakta. Peşin veya taksitli ödeme seçeneği sunan tur firmaları aynı zamanda yılın belli dönemlerinde fırsatlar ve kampanyalar da sunuyor. Bu sayede hem balon turunuzu daha uygun bir fiyata alabilir hem de “Gittiğimde ya balon turu yapamazsam?” sorusunu da düşünmek zorunda kalmazsınız. Soğanlı vadisi balon turu aktivitesi ile popüler olmadan önce özellikle yürüyüş turları ile bölgeye misafirlerini çekmekteydi. Vadisi içerisindeki ev mimarisi ve vadi gereği soğanlı keşfi için birçok misafir tur araçları ile bölgeye gelmektedir.

Kapadokya

Orta Anadolu’da bulunan Kapadokya bölgesi Türkiye’ nin tam kalbi konumundadır. Tarihi ise çok eskilere dayanır. Kapadokya şuanki güzelliğini ve gösterişini yanardağlara borçludur. Birçok medeniyeti ve dini barındıran kültürel yapısı vardır. Bir peri bacasının oluşumu yaklaşık 1500 yıl sürmektedir. Bölgede bulunan 1000 lerce peri bacası ve vadiler sizi geldiğinizde büyüleyici atmosferin içine sokar. Kapadokya genel olarak Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.