General

Kapadokya bölgesini ziyarete gelen misafirlerimizin Kapadokya at turu fiyatları konusunda bir çok sorusu bulunmaktadır. Özellikle Kapadokya Göreme bölgesi at turları için mükemmel bir lokasyonda bulunmaktadır. Ata binme turlarımız rehberlerimiz eşliğinde yapılmaktadır. 1 saat ve 2 saatlik turlarımız bulunmaktadır. Vadilerin arasında yapılan turumuzun ücretsiz transfer hizmeti bulunmaktadır. Sizleri otelinizden almaktayız ve tur bitiminde tekrar otelinize geri bırakmaktayız. Ata binme turlarımıza katılmak için rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. Kapadokya ata binme fiyatları 1 saatlik 900 tl 2 saatlik 1200 tl dir.

WhatsApp üzerinden bizlere ulaşarak +90 532 453 03 63 nolu numaradan rezervasyon yaptırabilirsiniz. Ayrıca direk bizleri +90 532 453 03 63 nolu numaradan arayarak ta rezervasyon yaptırabilir ve detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kapadokya At Turu Fiyatları

Kapadokya At Turu Fiyatları

Kapadokya at turu özellikle size harika manzaralar sunacaktır araçlar ile gidemeyeceğiniz ve yürüyerek bulamayacağınız vadilerde at turu yaparak kapadokya bölgesinin en özel anlarında kaybolacaksınız. Türkiye’ nin her yerinde atv turu jeep turu belki yapabilirsiniz. Fakat kapadokya bölgesinde yapılan at turları muhteşem rotalardan oluşmaktadır. Sadece at turu ile ilerleyeceğiniz vadilerin arasında sessizlikte kaybolacaksınız. Peri bacalarının arasından geçerek önemli noktaları göreceksiniz. Kapadokya’ nın tarihi ile birbirinden ayrılmayan ve mutlaka yapılması gereken turlardan biridir. Kapadokya at turu fiyatları ile gerçek bir vadi gezisi yapmayan hazır olun! Kapadokya at turu için daha öncesinde ata binmiş olmanıza gerek yoktur. Profesyonel rehberlerimiz ile birlikte yapacağınız tur, Kapadokya’ nın farklı vadilerini görme şansını doğuracaktır. Motorlu araçların giremediği sadece atlar ile yapacağınız keyifli turumuzun detaylarını aşağıda bulabilirsiniz. 2024 yılı Kapadokya ata binme turları için özellikle kapanmadan çıkıldıktan sonra fazlasıyla yoğunluk oluşacaktır. Aşağıdaki videomuza bakarak turumuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bu sebeple rezervasyon yaptırmanız önemlidir. 1 saat ve 2 saat turlarımız yapılmaktadır. Standart olarak yapılan turumuz 2 saat sürmektedir. Gün içerisinde öğle saatlerinde yapılan turumuz 11:00 ve 12:00 da başlamaktadır. Sunset gün batımı dediğimiz turlarımız ise güneşin batımına göre 15:00-15:30 kış aylarında, 18:30 yaz aylarında başlamaktadır. Kendi aracı ile gelecek olan misafirlerimize konum bilgisi atmaktayız. Atlı turlarımız standart dışında da yapılmaktadır. Örnek olarak size özel grup turları yapmaktayız. Bu gibi durumlarda Göreme Vadilerinde başlayan turumuz farklı lokasyonlarda da devam etmektedir. Bu at turlarımız ortalama 4-5-6 saat yada günlük olmaktadır.

Kapadokya At Turu Fiyatları

1 Saatlik Kapadokya At Turu : 900 TL.
2 Saatlik Kapadokya At turu : 1200 TL.

Kapadokya, dünyada eşi az bulunur doğası ile görenleri hayran bırakan, yeniden görme arzusu ile defalarca ziyaret edilen ve her defasında farklı güzellikleri sunan büyülü şehir… Bu şehrin eski çağlarda ki adı “Güzel Atlar Ülkesi” imiş. Günümüzde de Kapadokya At Turu fiyatları yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağıdır. Kapadokya’nın o güzel vadilerinde, dağlarında, tepelerinde, mis kokulu meyve bahçelerinde ve eşsiz güzellikte ki peri bacalarının arasında at binmenin verdiği coşku, mutluluk ve hayranlık duygusunun bir eşi yoktur. At turu için en popüler lokasyon Kapadokya bölgesinin Göreme lokasyonudur. At turu aktivitesi işte bu lokasyon olan Göreme vadilerinde yapılmaktadır.

Peri masallarının kahramanıymışçasına dörtnala koşan atın üstünde olmayı ister misiniz? Kesinlikle “evet” dediğinizi duyar gibiyiz. O halde Kapadokyada At Turu için hemen rezervasyon yaptırarak bu müthiş deneyimi yaşamanızı öneriyoruz.

Kapadokya’da oldukça fazla sayıda At Çiftlikleri bulunmaktadır. Burada doğa gezileri için yetiştirilen atlar, uysal, uyumlu ve insancıl atlar olup Kapadokya At Turu gezilerinde at binmeyi bilmeyenleri bile güvenli bir şekilde gezdirmektedirler. Siz de hayatınızda hiç ata binmediyseniz ve bu hayallerinizden biriyse, bu hayalinizi Kapadokya At Turu fiyatları ile gerçekleştirebilirsiniz.

Göreme Ata Binme Turları

Göreme Ata Binme Turları

Kapadokya’da bulunan tur firmalarının at çiftlikleri ile anlaşmaları bulunmaktadır. Burada yetiştirilen cana yakın atlarla farklı kategorilerde Kapadokya at binme programları tertip etmektedirler. 1, 2, 4 saatlik ve tam gün Kapadokya At Turu programlarına katılmak için birkaç gün önceden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.

Kapadokya tatiliniz içinde bu eşsiz deneyimi yaşamak için tur firmalarına başvuracağınız gibi, konakladığınız otel resepsiyonundan da rezervasyon için yardım talep edebilirsiniz. Çünkü çoğu otellerin tur firmaları ile anlaşmaları bulunmaktadır. Hatta otel kampanyaları içine dahil edilen Kapadokya at turu fiyatları aktivitesi de söz konusudur.

Kapadokya At Turu Fiyatları ve Güzergahları

1 ve 2 saatlik Kapadokya At Turu, genellikle yakın çevreyi kapsamaktadır. Bu güzergahta, Kılıçlar Vadisi ve Kızıl Çukur Vadisi bulunmaktadır. 4 saatlik Kapadokya At Turu Kılıçlar Vadisi, Kızıl Çukur, Kızıl Vadi, Çavuşin Kalesi, Beyaz Vadi, Güvercinlik Vadisi, Paşabağları Peribacaları ve Üç Haç Kilisesi’ni kapsamaktadır. Kesinlikle 4 saatlik tura katılmanızı öneriyoruz. Hem daha fazla yer görmüş olacak hem de at binmeye daha da alışmış olacaksınız.

Tüm Kapadokya Bölgesi’ni kapsayan, tarihi kalıntılarında görülmesi mümkün olan, yemek molası verilen tam günlük turlar da oldukça popülerdir. Kapadokya ata binme turu sırasında “ yerli kovboy” olarak adlandırılan profesyonel binici, tur rehberleri geziye eşlik etmektedir. Hem güvenli yolların takibi, hem çevrede ki önemli ve tarihi yerlerin keşfi hem de olası aksiliklere müdahale ederek, tura katılanların sorunlarına çözüm bulan tur rehberleridir.

Kapadokya At Turu oldukça güvenli bir gezidir. Bu yüzden 6 yaşından büyük çocuklar da Kapadokya’da ata binme turuna katılabilirler. At çiftliklerinde çocuklar için özel atlar bulunmaktadır. Çocuklar ebeveynlerinin önünde oturarak Kapadokya At Turuna katılabileceği gibi bu özel atlarla da tura eşlik edebilirler. Çocukların gelişimi için oldukça önemli bir aktivite olacağından aileler bu tura çocukları ile katılmaktadırlar.

Kapadokya At Turu fiyatları için tam gün programlarında tur şirketleri yemek ikramı yapmaktadır. Genellikle yemekler, bölgenin gastronomisini tanıtmak için yöresel lezzetlerin sunulduğu restoranlarda verilmektedir. Kapadokya’da at turları için yapılmış standart turlar dışında kalabalık gruplar için özel turlarımız da düzenlenmektedir. Paket program ya da özel program için rezervasyon yaptırmak gerekir.

Ailenizle, arkadaş ve dostlarınızla ya da balayınızı geçirmek üzere eşiniz ile eğlence dolu Kapadokya At Turu fiyatları yapma şansını yakalayabilirsiniz. Hem eğlenmek hem de Kapadokya hakkında daha fazla bilgi edinmek için at turu yapmayı tercih edenler yanı sıra sevgililerine evlilik teklif etmek içinde Göreme at turu aktivitesini tercih edenler oldukça fazladır. Böyle özel tur programlarında organizasyon firmalarının konsept paketleri bulunmaktadır. Atın süslenmesi, gidilecek yerlerin belirlenmesi ve mola yerlerinin hazırlanması işleri organizasyon firmalarının görevlerindendir. Özellikle gün doğumu ya da batımında Kapadokya At Turu fiyatları ile romantik bir gezi yaparak aşk vadisine gelinmekte, burada teklif gerçekleştirilmektedir. Böyle anları ölümsüzleştirmek için profesyonel video ve fotoğraf çekimi talep edebilirsiniz.

Kapadokya ile özdeşleşmiş balonların havada salınırken ki muhteşem görüntüsünü arka plan yaparak at üstünde fotoğraf çektirmek en çok tercih edilen aktivitelerden biridir. Bunun için sabah çok erken saatlerde balonların uçmaya başladığı noktada hazır bulunmak gerekmektedir. Kapadokya’ daki en güzel aktivitelerin başında at turları gelmektedir.

Kapadokya Ata Binme Turları kimler için Uygundur ?

Misafirlerimiz Kapadokya bölgesine geldiklerinde birden fazla aktivite programına katılabilmektedir. Bunların en başında gelenlerinden bir tanesi de at turlarıdır. At turlarına tek başına binmek için 8-9 yaş çocuklarımız için uygundur. Bu gibi durumlarda seyis ile birlikte turumuz yapılmaktadır. Atın önünden ve tutarak ilerleyen seyislerimiz tur boyunca çocuklarımızın yanında olmaktadır. Diğer bir detay ise at turlarında üst limit 100 kg yada 105 kg bilgisidir. Hamile kadınlar için önerdiğimiz bir aktivite değildir. Bunun dışında at binme turlarında herhangi bir üst limit yoktur. Bu yüzden kapadokya at turu neredeyse her yaş grubuna uygundur. Kapadokya at turu fiyatları için sunset yani sadece günbatımı turları farklı fiyattan uygulanmaktadır. Geleceğiniz döneme göre bu fiyatları bizlerden öğrenebilirsiniz. Önceden at binme eğitimi almanıza gerek yoktur. At turlarımız için eğitimli ve bölgeye alışkın atlarımız ile turlarımıza çıkmaktayız. Bu yüzden at turu aktivitesine katılacak misafirlerimiz daha önceden herhangi bir tecrübeye sahip olmasına gerek yoktur.

Tur Öncesi için Rezervasyon Bilgisi

Kapadokya bölgesi yaz aylarında fazlasıyla yoğun olmaktadır. Birde haftasonları hem yerli gruplar hem de yabancı grupların yoğun ilgisiyle birlikte fazlasıyla kalabalık ve yoğunluk oluşmaktadır. Bu sebeple gelmeden önce rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. Turlarımız gün içerisinde olduğu gibi popüler olan sunset yani gün batımında da yapılmaktadır. Yerinizi ayırmak ve 2024 yılı için erken rezervasyon oluşturmanız için aramanız yeterlidir. Bir diğer turumuz olan Kapadokya at turu için sayfamıza bakabilirsiniz.

Kapadokya

Orta Anadolu’da bulunan Kapadokya bölgesi Türkiye’ nin tam kalbi konumundadır. Tarihi ise çok eskilere dayanır. Kapadokya şuanki güzelliğini ve gösterişini yanardağlara borçludur. Birçok medeniyeti ve dini barındıran kültürel yapısı vardır. Bir peri bacasının oluşumu yaklaşık 1500 yıl sürmektedir. Bölgede bulunan 1000 lerce peri bacası ve vadiler sizi geldiğinizde büyüleyici atmosferin içine sokar. Kapadokya genel olarak Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.