General

Kapadokya Balon ve At Turu

Binlerce yıllık bir medeniyet yerleşkesi olan aynı zamanda ülkemizin en önemli turizm bölgelerinin başında gelen Kapadokya aslında adını Pers dilinde Güzel atlar ülkesi olarak bilinen bir isimden almaktadır. Kapadokya’nın beklide ismi ile özdeşleşen en önemli aktivitelerinden birisi olan Kapadokya balon ve at turu ile bölgenin eşsiz doğasını ve gün doğumunda havada uçan balonlar önünde at sürerek resimlerinizin çekilmesi ile unutulmaz bir an yaşamış olacaksınız. Sizleri at ile birlikte balonlar ile fotoğraf çekileceğiniz alanlara götürüyoruz. Aynı zamanda gün doğumu at turu da diyebiliriz. Fakat en büyük farklı rehberlerimiz tarafından atınıza binerken arkanızda balonların olduğu anları yakalamaktır. At ile birlikte Balon turumuzun fiyatı 1.500 tl dir. Diğer bir ismi ise sunrise at turu olmaktadır. Yani gündoğumu zamanında yapılan at turu aktivitesidir. Gün içerisinde at turları için sayfamızı takip edebilirsiniz.

WhatsApp rezervasyonu için +90 532 453 03 63 tıklayabilirsiniz.

Kapadokya Balon ve At Turu Başlama Saati

Otelden alış saatlerimiz sezonluk farklılık göstermektedir. Yaz aylarında 04:00 – 04:30 da iken kış aylarında, 05:30 – 06:30 arasında olmaktadır. Balonlar ile birlikte yapılacak at turu gezimizin fiyatı gün içerisindeki saatlere göre biraz daha yüksektir. Kapadokya balon ve at turu aktivitelerimiz gün ağarırken ortaya çıkan muhteşem manzaralara yakından şahit olabilmeniz ve en güzel resim kareleri içerisinde olabilmeniz için sabah erken saatlerde başlamaktadır. Güzel atlar ülkesi olarak bilinen bölgede at çiftlikleri ve at yetiştiriciliği büyük önem taşımaktadır. Kapadokya balon ve at turu aktivitesi eşsiz yapılara sahip olan Peribacaları aralarında sizlere at üstünde huzurlu ve keyifli bir vakit geçirmenize olanak tanıyacaktır. Bu güzel coğrafyada, araçların bile giremediği patikalarda arkanızda nal izleri bırakmak ve binlerce yıllık tarihe sahip olan bu coğrafyada özgürlüğü sonuna kadar yaşamak sizlere tarif edilemez bir keyif katacaktır. At turlarımız balon kalkış alanında yapılmaktadır. Yani balon kalkış saatinde at turlarımıza çıkmaktayız. Diğer bir değişle sunrise gündoğumu at turu olmaktadır.

Günümüzde UNESCO’nun açıkladığı dünya mirasları listesinde yer alan Kapadokya bölgesindeki güzellikleri keşfederken, bölgenin kendine has sihirli havasını yakından solumak ve keyifli saatler geçirebilmek için en doğru aktiveler arasında Kapadokya balon saatinde ata binme turu yer almaktadır. Bu turlarımızda sizleri otelinizden almaktayız. Alış saatimiz balonların kalkması ve havanın aydınlanması ile alakalıdır. Hava yaz aylarında daha erken aydınlanırken kış aylarında bu zaman daha ileriye doğru gitmektedir. Sizleri otelinizden aldığımızda genelde hava karanlık olmaktadır. Ve coğrafyamızdan dolayı kapadokya balon ve at turumuza gelirken yaz ayında olsakta uzun kollu bir kıyafet almanızda fayda var. Kış aylarında hazırlıklı olacağınız için sorun olmamaktadır. Ama yaz aylarında at turlarımız için balonları da izlemek istiyorsanız soğuk bir güne uyanmış olacakğız.

Kapadokya Balon ve At turu Fiyatları

Kapadokya Balon ve At turu Fiyatları

Balon Kalkış Saatindeki At Turları için Tur Lokasyonları

  • Kızılvadi
  • Gül Vadisi
  • Haçlı Kilise
  • Direkli Kilise

lokasyonlarında bulunmaktayız. Vadilerin içerisinde ve peri bacalarının arasında olmaktasınız. Turumuz baştan sonra kadar vadi içlerinde yapılmaktadır. Ana yol yada beton zemine girmemekteyiz.

Kapadokya balon ve at turu aktivitemiz daha öncede belirtmiş olduğumuz gibi günün erken saatleri olan gün doğumunda başlamaktadır. Bu tura katılabilmeniz için profesyonel bir at binicisi olmanız gerekmez, hatta daha önce hiç ata binmemiş bile olsanız kısa bir eğitim alarak bu tura katılabilirsiniz. Daha önce hiç ata binmemiş olan misafirlerimiz için turdan hemen önce bir ya da iki saat süren kısa bir temel eğitim vermekteyiz. Bu eğitimde Kapadokya balon ve at turu sırasında ihtiyacınız olan temel noktaları sizlere göstermekteyiz. Çiftliğimizde yer alan farklı ırklardaki atlar arasından size daha yakın olan bir at ırkını seçebilirsiniz, eğer daha önce hiç ata binme tecrübeniz olmadıysa biz sizin için en uysal atlar arasından bir seçim yapmaktayız.

Atlarınızın seçimi yapıldıktan sonra bölgeye son derece hakim olan tur rehberlerimiz hem size bölge hakkında bilgiler verirken hem de gruba liderlik edecektir. Gün doğumu sırasında yine Kapadokya ile özleşmiş olan balonların havalanması ile beraber ortaya muhteşem bir manzara çıkmaktadır. İşte bu manzara önünde sizlerin en güzel fotoğraflarınızı at sırtındayken çekerek sizlere vermekteyiz. Arka planda günün ilk ışıkları arasında havalanan balonlar ve ön planda da siz at üstündeyken ortaya çok güzel kareler çıkmakta ve bu kareleri sizlere armağan etmekteyiz. Tabi bu noktada Kapadokya balon ve at turu aktivitesinde yer alan fotoğraf çekimleri için balonların havalanabilecekleri hava koşullarının olması gerekmektedir. Balonların havalandığı hava şartlarında sizlerin en güzel fotoğraflarınızı bu güzel manzara önünde çekerek uzun yıllar saklayabilmeniz için sizlere sunmaktayız.

Kapadokya Balon Saatinde Ata Binme Turu Rotaları

Kapadokya bölgesin tur hizmeti veren firmaların hemen hemen hepsi yaklaşık olarak belirlenen birkaç rotayı kullanmaktadır. Genellikle aynı güzergahlar üzerinde yapılan Kapadokya balon ve at turu aktiviteleri hava şartları ya da tura katılanların at binicilik tecrübelerine göre bazı durumlarda ufak değişiklikler gösterebilmektedir.

Kapadokyada balon saatinde at turu aktivitelerine katıldığınızda konakladığınız otellerden tur başlangıç noktalarına ve aynı zamanda da tur bitiminde tekrar konakladığınız otellere geri bırakılma hizmetiniz ücretsiz olarak tarafımızdan karşılanmaktadır. Ayrıca Kapadokya balon ve at turu aktivitemiz içerisinde yer alan ve paket dahilinde olan diğer hizmetlerimiz ise sizleri tura hazırlayan ve eğitim veren eğitmen ders hizmetleri, güvenliğiniz için yapılacak olan sigortaları, ata binebilmeniz için gereken ekipmanlar, rehberlik hizmetleri gibidir. Ayrıca Kapadokya bölgesinde güneşin ilk ışıklarının göründüğü saatlerde havalanan balonların ön planında sizlerin at üstündeyken resimlerinizi çekmemiz ve bunları sizlere birer hatıra olarak hediye etmemiz de tur fiyatına dahildir.

Tüm misafirlerimizi Kapadokya bölgesinin muhteşem güzelliklerini ve eşsiz doğasını yakından görebilmek, güzel zamanlar geçirebilmek ve at üzerinde sihirli bir maceraya katılabilmek için Kapadokya balon ve at turu aktivitemize bekliyoruz. Eğer size özel fotoğraflar çekilmesini istiyorsanız bölge fotoğrafçılarından hizmet verebiliyoruz. Bunun için bize önceden haber vermenizde fayda var.

Turumuzun Avantajları Nelerdir ?

Balon turları ile birlikte at turu yaparken çekeceğiniz fotoğraflar sizlere muhteşem kareler yakalatacaktır. Bu konuda sizlere rehberlerimiz elinden geldiğince yardımcı olacaktır. Hem zamanlama konusunda hem de balonları kalktığı bölgede sizleri zamanında buluşturacaktır. Özellikle görsel açıdan sizlere harika deneyim sağlayan bu turumuz, 2 seçeneği birlikte sizlere sunmaktadır. Hem at fotoğraflarınız hemde balonla birlikte fotoğraflarınız olacaktır. Kapadokya balon ve at turu organizasyonumuzda fotoğraf çekilmek için sizlere süre vermekteyiz. Durduğumuz bazı lokasyonlarımızda balonlara yakın olmaktasınız.

Başka bir avantajı da sizlere ücretsiz transfer imkanıdır. Sabah otelinizden alınacak ve ücretsiz çiftliğimize ulaşımınız sağlanacaktır. Turumuz bittikten sonra da aynı şekilde ücretsiz transfer servisimiz ile otelinize kadar bırakılacaksınız. Atlı yapılan sabah turlarımızda balonlarda havalandığında farklı görüntüler ortaya çıkmaktadır. Yani hem balon izleme hem de at turu yapmış oluyorsunuz aslında.

Sabah saatlerinde hava soğuk olacağından yanınızda uzun kollu getirmenizde fayda var. Spor ayakkabı da bölgede rahat hareket etmenizi ve rahat ata binmenizi sağlayacaktır. Diğer turlarımızdan olan kapadokya balon turu ve fiyatları için sayfamıza bakabilirsiniz. Hem turlarımız hem de aklınıza gelen sorular, daha fazla bilgi ve detay için çekinmeden bizleri arayabilirsiniz.

 

Kapadokya

Orta Anadolu’da bulunan Kapadokya bölgesi Türkiye’ nin tam kalbi konumundadır. Tarihi ise çok eskilere dayanır. Kapadokya şuanki güzelliğini ve gösterişini yanardağlara borçludur. Birçok medeniyeti ve dini barındıran kültürel yapısı vardır. Bir peri bacasının oluşumu yaklaşık 1500 yıl sürmektedir. Bölgede bulunan 1000 lerce peri bacası ve vadiler sizi geldiğinizde büyüleyici atmosferin içine sokar. Kapadokya genel olarak Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.