General

Kapadokya Bölgesinde 3 farklı tur seçeneği bulunmaktadır. Bunlardan birisi Kapadokya kırmızı tur diğeri Kapadokya Yeşil tur ve son olarakta Kapadokya Mavi turdur. Kapadokya’ da bölgesel gezi turları olarak geçmektedir. Kapadokya kırmızı tur için gideceğiniz güzergah, müze ve bölgeler ile kapadokya kırmızı tur fiyatlarını aşağıda belirtmekteyiz. Gezilecek yerleri listesini sizler için hazırladık. Kişi başı fiyatımız 2.000 tl olmaktadır. Kapadokya Bölgesi’ nin en popüler lokasyonlarını Kırmızı turumuzda gezmektesiniz. Ayrıca sizlere kırmızı tur sırasında profesyonel rehberimiz eşlik edecektir.

WhatsApp üzerinden +905324530363 ten bizimle irtibata geçebilirsiniz. Rezervasyon için bizimle irtibata geçebilirsiniz. +905324530363 nolu telefon üzerinden ulaşabilirsiniz.

Kırmızı tur bölgedeki en popüler günlük turlardan biridir. Özellikle kendi aracınız yok ise ve sizler araçsız bölgeye geldiyseniz kırmızı turu sizlere fazlasıyla öneririz. Çünkü Kırmızı tur ile birlikte Kapadokya bölgesini tam anlamıyla gezmiş olacaksınız. Profesyonel tur rehberimiz size detaylı olarak tüm bölgeyi anlatacaktır. Gezi araçlarımız 18 kişilik olup sizinle birlikte yabancı turistlerde aynı araçta olabilmektedir. Bölgede dolaşırken göreceksiniz ki çoğu yerde red tour yazmaktadır. Red tour yani Kapadokya Kırmızı Tur için otelinizden tarafımızdan alınmaktasınız. Ve gün sonunda turumuz bittiğinde tekrardan alındığınız konuma yada otelinize geri bırakılacaksınız. Profesyonel rehber eşliğinde yapılan turlarımız hem ingilizce hem de türkçe olarak size turu anlatacaktır. Unutmayın ki; Kapadokya bölgesine ilk kez geliyorsanız mutlaka kırmızı turu yapmalısınız. Çünkü bölgenin en popüler ve görülmesi gereken lokasyonlarını bu turda görecek ve gezeceksiniz. Eğer isterseniz Rusça, Fransızca, İspanyolca da kırmızı tur yapılmaktadır. Bunun için bizlere önceden sormanız yeterlidir.

Kapadokya Kırmızı Tur Fiyatları

Kapadokya Kırmızı Tur Fiyatları

Kapadokya Kırmızı Tur Güzergahı ve Gezilecek Yerler

 • Uçhisar Kale Altı Manzara Noktası
 • Aşk Vadisi
 • Kızılırmak
 • Öğle yemeği
 • Avanos Çanak, Çömlek Atölyesi
 • Paşabağ Peri Bacaları
 • Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)
 • Şarap Deneyimi (Şu anda yapılmamaktadır.)

Kapadokya Kırmızı Tur (Bölge Turu) ve Fiyatı ?

Kapadokya Kırmızı Tur (Bölge Turu) fiyatı 2.000 tl dir.

Tura dahil olan hizmetler arasında;

 • Transfer hizmeti (otelinizden alış ve otelinize bırakılmak üzere)
 • Profesyonel, tecrübeli ve lisanslı rehber hizmeti
 • Öğle yemeği
 • Müze ve Ören yerleri Giriş Bileti Ücretleri

Kapadokya’ ya geldiğinizde kendinizde gezebilirsiniz. Fakat rehber eşliğinde gezmeniz size bölge hakkında daha detaylı bilgiler verecektir. Hem gezecek hemde gördüğünüz dokuların tarihi hakkında bilgi edineceksiniz. Özellikle de araçsız iseniz kendi başınıza gezmek oldukça zor olacaktır. Kapadokya bölgesi tek bir lokasyondan oluşmadığından ve göreceğiniz yerlerin güzergahı tek bir nokta olmadığından Kapadokya kırmızı tur size çok daha avantajlı gelecektir. Yerli misafirlerimiz için Kapadokya ziyareti sırasında müze girişlerinde kendilerine müze kartı vermekteyiz. 1 yıl içerisinde Türkiye’ de bulunan müze girişlerine ücretsiz olarak giriş çıkış yapabilirler.

Sabah transfer aracımız sizleri otelinizden alarak ilk önce toplanma yeri tabiri ile adlandırdığımız turunuza başlayacağınız Uçhisar Kalesi’ nin altına götürüyor. Kapadokya kırmızı tur genellikle saat 09:00 – 09:30 gibi başlayacaktır. Fakat sizlerin konakladığı bölge mesafesine göre sizi alışımız farklı saat olacaktır. Ortalama 08:45 ile 09:00 arasında otelinizden alınıp tur başlangıç alanına götürüleceksiniz. Profesyonel tur rehberimiz tur içerisinde rotada bazı değişiklikler yapabilir. Sizlerin durumuna göre bunu belirlemektedir. Bazı durumlarda kırmızı tura katılmak için günü birlik yakın lokasyonlardan gelebilmektesiniz. Bu gibi durumlarda sizlere aracınızı park edebilecek sabit bir lokasyon veriyoruz. Göreme otogarından sizleri kırmızı turumuza yani kapadokya içi turumuza almaktayız.

Kapadokya Kırmızı Tur - Göreme Açık Hava Müzesi

Kapadokya Kırmızı Tur – Göreme Açık Hava Müzesi

Kapadokya Kırmızı Tur Ne Kadar Sürmektedir?

Turumuz genellikle sabah saatlerinde 09:00 – 09:30 arasında başlar ve saat 17:00‘ da bitmektedir. Turumuz bittiği zaman sizi gene aynı şekilde otelinize bırakmaktayız. Eğer sabah balon turunuz var ise kırmızı tura yetişmeniz mümkündür. Balon uçuş saatleri gün doğumunda olduğundan turunuzu etkileyecek herhangi bir durum söz konusu değildir. Bu sebeple sizler balonunuz bulunması dahilinde bittikten sonra kırmızı turlara yetişebilirsiniz. Burada hatırlatmamız gereken bir husus yaz ve kış aylarında sizleri otele bırakış saatlerimiz değişmektedir. Yaz aylarındaki kapadokya bölgesi fazlasıyla yoğun olduğundan bazı müzelerden çıkış saatlerimiz daha uzun sürmektedir. Kapadokya kırmızı tur için arayarakta güncel detayları bizlerden öğrenebilirsiniz. Özellikle yerli misafirlerimiz için fiyatımız sabittir. Fakat yabancı misafirlerimiz için fiyatlarımız daha farklıdır. Çünkü kapadokya içi turlarımızda müze girişlerimiz yabancı misafirlerimize daha yüksek olmaktadır. Bu yüzden fiyatlar daha yüksektir. Bunun için bizden bilgi alabilirsiniz.

Kapadokya Red Tur - Aşk Vadisi

Kapadokya Red Tur – Aşk Vadisi

Özellikle akşamları herhangi bir programınız var ise özellikle bu programınıza da yetişebilmektesiniz. Yaz aylarında atv ve at turları orlamana bu saatlerde başlayacağından tur sonunda diğer aktivitelere katılabilirsiniz. Bölgede yapacağınız diğer aktivitelerden olan Kapadokya atv turu için sayfamıza bakabilirsiniz. Kapadokya Balon Turu için başka bir bağlantımıza bakabilirsiniz.

Kapadokya kırmızı tur dediğimiz gibi Kapadokya bölgesinin içerisinde yapıldığından, sizlere eğer grup halinde geldiyseniz benzer tur programı çıkartmaktayız. Yani ister 2 kişi ister 8 kişi olun size özel tur programı çıkartmaktayız. Bu tur programımızı hem sizlerin istediği şekilde hemde daha butik olarak hazırlamaktayız. Tüm araçlarımız corona dan dolayı hem tur öncesinde hem de tur sonrasında gerekli dezenfektan işlemlerinden geçmektedir. Özellikle 2024 yılı Kapadokya tur rotalarımız sizler için güncellenmiştir. Hem grup hem de bireysel plan ve programlar çıkartmaktayız sizler için. Eğer grup halinde turlar yapacaksınız sizin için özel program rotası çıkartıp sadece istediğiniz lokasyonlarda gezdirmekteyiz.

Ulaşım Aracımız Hakkında

Ulaşımızın ve bölgedeki gezimiz sırasında araçlarımız Mercedes Sprinter olacaktır. Araçlarımız toplamda 18 kişiliktir ve rehberimiz olacaktır. Araçlarımız tüm lisanslara sahip kaptanlarımız tarafından kullanılmaktadır ve tursab belgeli olarak turunuza çıkacaktır. Acente belgemiz ve rehberlerimiz TURSAB a bağlı olarak sizlere eşlik etmektedir. Kırmızı turlarımızda standart olarak türkçe ve ingilizce rehberli turlarımız yapılmaktadır. Sizlerden gelen istekler doğruldusunda diğer dillerde özel olarak turlar yapabilmekteyiz. Araçlarımız klimalı olup turizm taşıma ve tur sertifikalarının hepsine sahiptir. Kırmızı tur özellikle bölgeye ilk kez gelen misafirlerimiz için en keyifli tur olacaktır.

Tur Rezervasyonu Nasıl Yapılmaktadır?

Turlarımız için bizleri aramanız yeterlidir. Yada WhatsApp üzerinden bizlere ulaşarak rezervasyonlarınızı yapabiliriz. Sizlerden istediğimiz bilgiler; İsim Soy isim, Otel Adı, Kişi Sayısı ve İrtibat Numarasıdır. Eğer herhangi bir otel konaklaması yapmayacaksanız sizlere merkezi alış konumları vererek turumuza dahil etmekteyiz. Ödemelerinizi isterseniz tur sırasında araçta bulunan rehberimize, isterseniz banka bilgilerimize havale yapabilirsiniz. Rezervasyon için çok geç kalmamanız önerilir. Yaz ayları hem yerli misafirlerimiz hem de yabancı misafirlerimiz ile birlikte fazlasıyla yoğun olmaktadır. Kapadokya ziyaretiniz için bilmeniz gereken en önemli detayların biridir. Ayrıca 7 yaşına kadar olan çocuklarımızdan ücret alınmamaktadır.

Kırmızı Tur için Sıkça Sorulan Sorular

1- Otelimizden Transfer Hizmeti Var Mıdır?

Tüm misafirlerimizi kırmızı tur için otellerden almaktayız. Kapadokya bölgesi otelleri ve Nevşehir merkez konaklamanız var ise sizleri almaktayız. Otel alış saatlerimiz konakladığınız otele göre farklılık göstermektedir. Fakat ortalama olarak sizleri 09:30-10:00 arasında almaktayız. Kapadokya kırmızı tur için sizleri aldığımız oteller Ürgüp, Ortahisar, Göreme, Uçhisar, Avanos ve Çavuşin olmaktadır. Sizleri otelleriniz alacağımız zaman lobide beklemeniz yeterlidir. Rehberlerimiz sizleri lobiden isminizi söyleyerek almaktadır. Eğer otel de konaklamıyorsanız sizleri merkezi konumlardan da almaktayız. Bunun için ise en merkezi konum olan Göreme Otogarı sizleri aldığımız lokasyondur.

2- 6 Yaş Çocuklardan Ücret Alınıyor mu?

6 yaş ve altı misafirlerimizden ücret alınmaktadır. Üzeri misafirlerimiz için ücret talep edilmektedir.

3- Kırmızı Tur Hangi Dilde Yapılmaktadır?

Kapadokya kırmızı tur her zaman türkçe ve ingilizce yapılmaktadır. Bazı misafirlerimiz yabancı arkadaşları ile turumuza katılmaktadırlar. Bu gibi durumlarda hem türkçe hem de ingilizce bölge anlatımı yapmaktayız. Standart olarak kırmızı turlarımız türkçe ve ingilizce yapılmaktadır. Fakat farklı dillerde tur almak isterseniz; bize söylediğinizde farklı dildeki rehberlik hizmeti sizlere verilmektedir. Eğer yeterli sayıda ingilizce rehberlik dışındaki dillerde turlarımız yok ise bunu size özel olarak yapmaktayız. Private tur yapılmaktadır.

4- Aynı Gün Bölge Turlarına Katılabilir miyim?

Kapadokya bölgesindeki günlük bölge turlarımız 12 ay boyunca yapılmaktadır. Her gün hem kırmızı tur hem de yeşil turumuz misafirlerimize rehberlerimiz ile hizmet vermektedir. Bazı misafirlerimizin zamanı daha az olduğu için geldikleri gün tura katılıp katılamayacağı söz konusudur. Bu gibi durumlarda 2 seçenek bulunmaktadır. Bilinmesi gereken ilk konu turların en geç 10:10 gibi çıkmış olmasıdır. Gediğiniz gün bu açıdan önemlidir. Diğer seçenek ise misafirlerimizden gelen sorular üzerine uçakla erken saatlerde gelindiğinde bölge turları için yetişip yetişemedikleridir. Bu gibi durumlarda hangi havalimanına indiğiniz çok önemlidir. Eğer ki 07:30 yada 08:00 saatlerinde uçağınız Nevşehir Kapadokya yada Kayseri Erkilet havalimanına iniş yapıyor ise turlarımıza yetişebileceksiniz. Sizleri hiç otelinize bırakmadan transfer firmaları ile iletişime geçip araçlarımıza yetiştiriyoruz. Rehberlerimiz transfer araçları ile iletişime geçerek sizi tura alabileceğimiz noktada kendi tur araçlarımıza almaktayız. Kapadokya kırmızı tur için eğer erken saatlerde uçak ile gelecekseniz. bize önceden bildirmeniz yeterlidir.

 

Kapadokya

Orta Anadolu’da bulunan Kapadokya bölgesi Türkiye’ nin tam kalbi konumundadır. Tarihi ise çok eskilere dayanır. Kapadokya şuanki güzelliğini ve gösterişini yanardağlara borçludur. Birçok medeniyeti ve dini barındıran kültürel yapısı vardır. Bir peri bacasının oluşumu yaklaşık 1500 yıl sürmektedir. Bölgede bulunan 1000 lerce peri bacası ve vadiler sizi geldiğinizde büyüleyici atmosferin içine sokar. Kapadokya genel olarak Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.