General

Kapadokya’ da son yıllarda fazlasıyla popüler olan Klasik araç turu ile hem bölgeyi gezebilir hemde önemli noktalarında fotoğraf çekilebilirsiniz. Kapadokya klasik araç turu ve klasik araba fiyatları araç modeline göre değişmektedir. Resimde gördüğünüz aracın 2 saatlik fiyatı 100 Euro dan başlamaktadır. Klasik araç seçeneklerimiz fazlasıyla bulunmaktadır. Özellikle sabahları balon kalkış saatlerinde ve sunset dediğimiz gün batımı saatlerinde yoğun olmaktayız. Klasik araba turlarımız günün her saati sizlere hizmet vermektedir. Fakat özellikle sunrise dediğimiz gün doğumunda oldukça fazla talep gelmektedir.

WhatsApp rezervasyonu için +90 532 453 03 63 üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

Klasik araba turları Kapadokya seyahatinizde kendinize verebileceğiniz hediyelerin başında gelmektedir. Araçlarımız ile vadilere giderek birçok fotoğraf çekilebilirsiniz. Araçlarımız ile tur sırasında sizlere kaptanımız eşlik etmektedir. Klasik araba turlarımızda araçlar tarafımızca kullanılmaktadır. Sizler arkada manzaranın ve doğanın keyfini çıkartabilirsiniz. Rezervasyon yaptığınız zaman sizlere alış saati verilmektedir. Eğer oteliniz uzakta ise sizler acentemize gelmekte ve acentemizden çıkış yapılmaktadır. Göreme bölgesine transfer hizmetimiz ücretsiz olarak yapılmaktadır. Kapadokya klasik araba turu için en popüler lokasyon Göreme Rose Valley (Gül Vadisi) konumudur. Bu konumu diğer bölgelerden ayıran en önemli özelliği balon kalkış alanının da bu bölgede olmasıdır. Çünkü sizler özellikle balonlar ile fotoğraf çekilmek istediğinizde sizleri ilk olarak Rose vadisi’ ne getirmekteyiz. Balonların arasından geçerek ilk önce sizlerde balonların hazırlanışını izleyebilmektesiniz. Hava aydınlanmaya başlayana kadar balonlar ile fotoğraflar çekilebiliyor ve hazırlanışını izleyebiliyorsunuz. Göreme’ de konaklayan misafirlerimizi otellerinden almaktayız. Klasik araçlarımız ile sizleri almaktayız. Eğer bölge dışında konaklıyorsanız bize rezervasyon öncesinde bilgi vermeniz yeterlidir.

Kapadokya Retro Araç Turları

Kapadokya Retro Araç Turları

Kapadokya’ daki balonlar havalanmaya başladığında hava aynı zamanda aydınlanmaya da başlayacaktır. Bu sırada sizler arabamızın etrafında fotoğraflar çekilmektesiniz. Kimi zaman sizlere fotoğraf konusunda destek vermekteyiz. Profesyonel fotoğrafçılarımız ile bölgede klasik araba fotoğrafları çekilebilirsiniz. Kapadokya klasik araç ile 2 farklı vadiye gitmekteyiz. Bu vadilerde yarım saat 40 dakika kalmaktayız. Burada sizler fotoğraf çekebileceğiniz gibi bizlerden de yardım alabilirsiniz. Gerektiği durumlarda kaptanlarımız size yardımcı olmaktadır.Klasik araç ile çıktığımız turda, ekstra aktiviteler veya ziyaret edilecek yerler olmamaktadır. Örneğin, seramik atölyeleri, halı dokuma atölyeleri gibi zanaat yerlerini ziyaret etmemekteyiz. Sadece klasik retro araçlarımız ile tur yapacağız.

Kapadokya Klasik Araç Turu Nasıl Yapılmaktadır ?

Gün içerisinde belirli zaman aralıklar ile aracımızı kiralayabilirsiniz. İster sabah, ister öğlen, ister akşam. Genellikle kiralama saatleri Kapadokya’ nın popüler tur zamanları arasında gerçekleşmektedir. Kapadokya klasik araç turu ile sabah yapacağınız kiralama özellikle balonların havalanması ile birlikte çok güzel fotoğraflara sahne olmaktadır. Misafirlerimiz balon uçuş saatleri ile akşam gün batımı saatlerini tercih etmektedir.

Aracımızı kiraladığınız da şoförü ile birlikte tura çıkacak olacaksınız. Siz isterseniz klasik araç ile tur yapın, isterseniz de rehberimiz sizi güzel fotoğrafların çekileceği vadiler ve peri bacalarına götürsün. Klasik aracımızı kiraladığınızda sabah gün doğumu saatine bağlı olarak otelinizden alınacaksınız. Yanınızda farklı kıyafetler getirerek renkli fotoğraflarınızı yakalayabilirsiniz. Otelinizden alındıktan sonra sizleri balonların en yakın noktasına Rose Vadisine götürüyoruz. Rose Vadisi hem balonlara yakın olabileceğiniz hemde peri bacalarını fotoğraflarınızda yansıtabileceğiniz bir vadidir. Bunun gibi 3-4 farklı vadi seçeneğimiz ile sizleri en net ve görsel açıdan zengin olan lokasyonlara götürerek fotoğraf çekilmenizi sağlıyoruz.

Kapadokya antika araç turu bünyesinde eğer isterseniz gidilen vadiye sedir ve meyve tabağı gibi sunumlar da hazırlanmaktadır. Sadece araç başında değil aynı zamanda aracın yanında yada önünde bulun görsel sunum masamızda da fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Bu da size çeşitlilik sunmaktadır. Eski araçlarımızın yüzde doksanı eski model retro araçlardan oluşmaktadır.

Kapadokya Klasik Araç Turu Fiyatı ve Süresi

Kapadokya Klasik Araba Turu

Kapadokya Klasik Araba Turu

Klasik araç turu ile eşiniz yada dostunuzla unutamayacağınız bir anınız olacaktır. Antika araç turu süresi 2 saattir. Daha uzun yada daha kısa kiralama süreleri için telefon ile irtibata geçebilirsiniz. Fiyatı ise 100 Euro dur. Tarihi ve balonların da olduğu bu muhteşem manzara da fotoğraf çekilmek için çok idealdir. Özellikle bölgede tek olan aracımız sizlere rehber eşliğinde kiralanacak ve istediğiniz doğrultuda sizleri gezdirecektir. Kapadokya klasik araba turunun sonunda alkolsüz şampanya patlatılmakta ve içecek ikramı bulunmaktadır. Kapadokya klasik araç turunda yoğunluk genelde gün doğumunda balonlar ile birlikte olmaktadır. Sonrasındaki yoğunluk ise sunset zamanına denk gelmektedir. Bu dönemlerin dışında fiyat ve zaman konusunda daha esnek olunabilinir. Tur bitiminde Acentamızdan yani göremeden tekrardan otelinize ücretsiz transfer yapılmaktadır. Sunset at turu fiyatlarımız için tıklayabilirsiniz. At turlarımızda klasik araç turumuzda gördüğünüz vadilerin içerisine doğru ilerlemekteyiz.

Rezervasyon yapmanız önemli bir etkendir. Yukarıda bulunan menüden rezervasyon ve bilgi alabilirsiniz. Detaylı bilgiler için ingilizce web sayfasını gezebilirsiniz. classic car tours cappadocia sitesinden inceleyebilirsiniz. Eğer istanbul klasik araba turu isterseniz tıklayabilirsiniz. Yoğun sezonlarda ve özellikle sabahları balonların kalkmasıyla birlikte çıkarttığımız turlarımız fazlasıyla talep görmektedir. 1 gün öncesinde hatta yaz aylarında mutlaka 4-5 gün öncesinde rezervasyon yaptırınız. Sizler gelmeden araçlarınız hazır bir şekilde sizlerin programına göre ayarlansın. Dilerseniz drone ekibimiz sizlere eşlik edebilmektedir. Bunun için de mutlaka erken bize bilgi vermeniz gerekmektedir.

Kapadokya Klasik Araç Turu Lokasyonları Neresidir ?

Kapadokya klasik araç turu yılın 12 ayı yapılmaktadır. Retro araçlar ile yapacağımız turlar bazen kültürel bazen de fotografik turlar olmaktadır. 2-3 farklı noktaya giderek sizlere kapadokya’ yı göstermekteyiz. Genellikle bu gittiğimiz popüler noktalarda fotoğraf çekilerek turlarımız tamamlanmaktadır. Bazı durumlarda drone istediğinizde dışarıdan sizlere temin etmekteyiz. Aynı şekilde profesyonel fotoğrafçı isteklerinde de hizmet vermekteyiz. Klasik araçlar şöförlü tura verilmektedir. Arabaları sizler kullanmıyorsunuz. Tecrübeli kaptanlarımız kullanmaktadır. Sabah klasik araba kiraladığınızda ilk noktamız Göreme Kızılvadi içerisindeki Rose Valey (gül vadisi) olmaktadır. Burası aynı zamanda balonların kalkış alanı olduğundan siz misafirlerimiz bu bölgeye geldiğinizde balonlar ile birlikte klasik araçlarımız ile bir çok fotoğraf çekiliyorsunuz. Burada ortalama 45 dakika 1 saat vakit geçirmekteyiz. Burada kaldıktan sonra ki rotamız ise Aşk Vadisi dir. Yeteri kadar fotoğraf çekildikten sonra ilerliyoruz. Çok fazla kızılvadide zaman kaybetmiyoruz çünkü aşk vadisinde gene balon ve vadi manzarası bulunmaktadır. Klasik retro araç ile aşk vadisinde de manzara eşliğinde fotoğraflar çekilmektesiniz.

Aşk Vadisi Kapadokya’ nın en popüler vadileri arasındadır. İkinci klasik araba noktamız Aşk Vadisi olmaktadır. Aşk vadisinin sabahları bir diğer avantajı ise balonlar kalkış yaptıktan sonra aşk vadisinden harika görünmeleridir. Aşk vadisinde araçlarımız manzaraya karşı durduktan sonra yarım saat 40 dakika gibi burada vakit geçiriyoruz. Sonrasında ise klasik arabalarımız ile başladığımız yere otelinize geri dönmekteyiz. Eğer konakladığınız otel Göreme bölgesinde ise sizleri otelinizden almaktayız. Göreme bölgesindeki tüm otellerden kapadokya klasik araç turu için transferimiz retro araçlarımız ile yapılmaktadır.

Retro Amerikan Arabalarımızın Rezervasyonu Hakkında

Klasik arabalarımız ile tur yapmak isterseniz mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Araçlarımız toplam 4 kişi almaktadır. İsterseniz 1 isterseniz 4 kişi olun 2 saat için ödenecek ücret sabittir. Sabahları kapadokya klasik araç turları ile tur yapmak istediğinizde 2 saat sabittir. Fakat gün içerisindeki turlarımızda 1 saat tur yapabilirsiniz. Kapadokya vadileri için hem gün doğumunda hemde gün batımında turlar yapabiliriz. Tur sırasında, özellikle peri bacaları ve benzersiz coğrafyaya sahip olan bölgelerde vadiler içerisinde fotoğraf molası verilir.

 

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.