General

Kapadokya Sunrise At Turu 2 Saat (Gün Doğumu)

Kapadokya bölgesinin her mevsimi kendine has ayrı güzellikleri gözler önüne serer. Baharları, yazları ve kışları ayrı bir keyif veren bölge turizm ve doğa severlerin en çok tercih ettikleri ülkemizin en fazla turist çeken bölgelerinin başında gelmektedir. Farklı aktiviteler yapabileceğiniz Kapadokya’nın eşsiz güzellikteki coğrafyasına güneş doğarken eşlik etmenizi sağlayan ise Kapadokya sunrise at turu 2 saat (gün doğumu) programlarımızdır. Kapadokya 2 saatlik gün doğumu tur fiyatımız 1750 tl dir. Gündoğumu at turlarımızın fiyatı gün içerisindeki turlarımıza göre farklılık göstermektedir. Otellerinizden ücretsiz transfer hizmetimiz bulunmaktadır.

WhatsApp Rezervasyonu için +90 532 453 03 63 tıklayabilirsiniz.

Sunrise saatleri yani gündoğumu bölgedeki en güzel görselliğin olduğu saatlerdir. Çünkü sabah saatlerinde balonlar gökyüzünü kaplamaktadır. Özellikle kapadokya bölgesine gelen misafirlerimizin ilk yapmak istediği aktiviteler arasında balon turu gelmektedir. Sonrasında ise muhteşem vadiler arasında at turu yapmak istemeleridir. At turlarımız hem vadilerin içerisinde hem de peri bacalarının yanında oluyorsunuz. Birde bu aktiviteyi balon saatlerinde yaparsanız, harika bir atmosfer ve aktiviteye eşlik etmiş olacaksınız. Sizleri sabah erken saatlerinde otelinizden almaktayız. Kapadokya sunrise at turu aktivitesi için oteliniden sizleri almakta ve tur sonrasında otelinize geri bırakmaktayız.

kapadokya sunrise at turu

kapadokya sunrise at turu

Kapadokya sunrise turlarında özellikle yoğun olan bölge Göreme bölgesidir. At turu aktiviteside hem normal gün içinde yapılanlar hem de sabah saatlerinde gündoğumunda yapılanlar Göreme Kızılvadiden yapılmaktadır. Bölgenin kendine göre bir atmosferi olması sayesinde eşsiz güzellikleri Kapadokya sunrise at turu (gün doğumu) programına katılarak daha yakından görebilecek, araçların gidemediği patika yollardan geçerek birbirinden güzel vadi manzaralarını görebileceksiniz. Bu eşsiz bölgeye eski tarihlerde Persler Kapadokya adını vermiş olup anlamı Güzel atlar diyarı demektir. Kapadokya tarihten günümüze kadar hep atların diyarı olarak anılmış ve bununla tanınmıştır. Kapadokya sunrise at turu (gün doğumu) aktivitesine katılarak doğanın içinde olmanın, keyifli bir gezi geçirmenin yanı sıra bu güzel coğrafyayı huzur içerisinde uysal yol arkadaşınız olan eğitimli atlar ile yaşayabileceksiniz.

Kapadokya Sunrise At Turu 2 Saat (Gün Doğumu) Rotası Hakkında

Kapadokya bölgesinde at turlarına katılmak için at çiftliklerine giderek tur, rota, saat ve tur sırasında bineceğiniz atlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Bölgede şuan on civarında at çiftliği bulunmaktadır. Kapadokya sunrise at turu (gün doğumu) aktivitesine katılabilmeniz için profesyonel at binicisi olmanız gerekmez, hatta daha önce hiç ata binmemiş bile olsanız bu tura katılabilir ve Kapadokya bölgesindeki eşsiz güzelliklere at sırtında şahit olabilirsiniz. Dediğimiz gibi hayatında daha önce hiç ata binmemiş misafirlerimiz turdan hemen önce alacakları yaklaşık iki saatlik kısa bir eğitime katılarak bu tura katılabilirler. Tur sırasında sizlerin yol arkadaşı olacak atlarımız Anadolu’nun yerli atları arasından seçilmiş ve bu türdeki turlara uygun olarak özel olarak eğitilmişlerdir. Tabii ki farklı at ırklarına da rastlamak mümkün olmaktadır. Kapadokya’da atlar çok iyi bakılır, beslenir, özel çiftliklerde bilinçli ellerle yetiştirilir. Bu yüzden de atçılık Kapadokya hayvan severlerin de tam puan verdiği çok önemli bir alan olmuştur Bu türdeki programlara alışkın olan iyi huylu atlar size tur sırasında endişe duyabileceğiniz her hangi bir harekette ya da huysuzlukta bulunmazlar. Bu sayede Kapadokya sunsire at turu ( gün doğumu) sırasında oldukça keyifli ve huzurlu bir zaman geçirebilirsiniz. Ayrıca turlarımızda grubun başında uzman bir lider rehber arkadaşımız sizlere eşlik edecek ve at turu rotanızı keyifli ve güvenli bir şekilde tamamlamanızı sağlayacaktır.

Kapadokya sunrise at turu (gün doğumu) rotalarımız bölgenin en güzel vadilerinde sizlere unutulmaz bir deneyim yaşabilmeniz için özel olarak planlanmıştır. Günlük olarak yapılan turlarımızın rotaları hava şartlarına ve misafirlerimizin sürüş deneyimlerine göre farklılıklar gösterebilmektedir. At turlarımızın büyük bir bölümü Kızıl Vadi, Aşk Vadisi, Gül Vadisi, Beyaz Vadi gibi bölgeleri kapsamaktadır. Bu parkurlar gezilmek için en uygun ve en güzel yerlerdir, tur boyunca siz at sırtında keyifli bir yolculuk yaparken aynı zamanda kalabalıktan uzak, sakin ve bölgenin muhteşem güzelliklerine gün doğarken şahit olacaksınız.

Katılmış olduğunuz Kapadokya sunrise at turu (gün doğumu) sırasında verilecek olan molalarda uzman rehberimiz size bölgenin oluşumu ve tarihi hakkında bilgiler verecektir. Tarih boyunca bu bölgede yaşamış olan uygarlıklar hakkında bilgileri sizlere iletirken ayı zamanda da bölgede yer alan kiliseler hakkında da sizlere bilgiler verecektir. Gündoğumu at turunda mola verdiğimiz alanda eski bir kilise bulunmaktadır. Dileyen misafirlerimiz kilise içerisine gidebilirler. Bu arada aynı zamanda meyve suyu yada soğuk içecek içebilirler. Gün içerisinde yaptığımız at turlarımızında durak noktaları arasındadır.

Kapadokya Sunrise At Turu (Gün Doğumu) Kaç Kişilik Olarak Düzenlenir?

Bölgenin muhteşem doğal güzellikleri ve göz alıcı coğrafyasına güneş doğarken tanıklık etmek isteyenlerin ve at ile insan arasında doğa ile uyumlu bir şekilde gezinti yapmasına olanak veren Kapadokya sunrise at turu (gün doğumu) gruplar halinde yapılmaktadır. Grup yaklaşık olarak beş ile on beş kişi bulunmaktadır. Her grubun başında bölgeye son derece hakim, coğrafyayı yakından tanıyan ve son derece deneyimli rehberler bulunmaktadır. At turu sırasında atlarımız koşturulmamaktadır, sakin bir şekilde yürütülmektedir. Etkinliğimiz yaklaşık olarak iki saat civarında sürmekte olup tur bitiminde tekrar başlangıç noktasına dönülüp bu güzel tur tamamlanmaktadır.

At turuna katılacak olan misafirlerimiz konakladıkları otellerden tur başlangıç noktalarına ve tur sonunda tekrar konakladıkları otellere ücretsiz olarak transfer edilmektedir. Tüm misafirlerimizi muhteşem bir Kapadokya macerası yaşamaları için turlarımıza bekliyoruz. Genellikle sbah saatlerindeki turlar için yaz kış misafirlerimize bölgeye uygun giyinmeleri tercih edilir. Kış ayları malum soğuk olacağından kalın giyinmelisiniz. Yaz ayları için ise sabah saatleri serin olacağından at turu için yada farklı aktiviteler için uzun kollu giyinmelisiniz.

İsterseniz Kapadokya bölgesinde unutulmaz resimler çekilebilirsiniz. Bunun için hem atınız ile tur yapacak hemde balonları arkanıza yada yanınıza alarak fotoğraf çekileceksiniz. At ve balon manzarasında fotoğraf turu için sayfamıza bakabilirsiniz.

Gündoğumu at turlarımız için mutlaka rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Yaz aylarındaki yoğun turist sayısından dolayı erken rezervasyon almaktayız. Bu sebeple sizlerde gelmeden rezervasyonlarınızı yaptırırsanız turlarımıza katılabilirsiniz. Gün doğumu at turlarımız standart olarak 2 saat sürmektedir. Göreme Kızılvadi lokasyonundaki at çiftliğimizden turlarımız başlamaktadır. Turumuzun sonunda gene çiftliğimize geri dönmekteyiz. At turlarımıza gelirken yanınızda spor ayakkabı getirmenizi önermekteyiz. Yaz ve kış aylarında sabahları serin olacağından yanınızda uzun kollu getirmenizde fayda vardır. Eğer at turlarımıza katılmak istiyorsanız bizlere ulaşmanız yeterlidir.

 

Kapadokya

Orta Anadolu’da bulunan Kapadokya bölgesi Türkiye’ nin tam kalbi konumundadır. Tarihi ise çok eskilere dayanır. Kapadokya şuanki güzelliğini ve gösterişini yanardağlara borçludur. Birçok medeniyeti ve dini barındıran kültürel yapısı vardır. Bir peri bacasının oluşumu yaklaşık 1500 yıl sürmektedir. Bölgede bulunan 1000 lerce peri bacası ve vadiler sizi geldiğinizde büyüleyici atmosferin içine sokar. Kapadokya genel olarak Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.