General

Kapadokya Sunset At Turu (Gün Batımı)

Ülkemizin turizm açısından en önemli bölgelerinden birisi olan Kapadokya eşsiz doğası ve coğrafyası ile adeta keşfedilmeye değer bir cennettir. Bu güzellikleri daha keyifli ve daha unutulmaz bir şekilde yaşayabilmeniz için Kapadokya sunset at turu (gün batımı) aktiviteleri tam aradığınız alternatiftir. Fiyatı ise 950 Tl dir. Kapadokya sunset at turu için Göreme ve Uçhisar lokasyonlarına ücretsiz transfer hizmetimiz bulunmaktadır. At turu için kiralama yaptığınızda kişi başı ödeme yaparsınız. Gün batımı atv turlarımız Kapadokya bölgesinin en popler vadilerinden olan Kızılvadi de yapılmaktadır. Kızılvadi göreme lokasyonundaki aynı zamanda balonların kalkış alanıdır.

WhatsApp rezervasyonu için +90 532 453 03 63 nolu numaraya tıklayabilirsiniz.

Kapadokya’nın uzun yıllardan beri sahip olduğu at yetiştiriciliği deneyimi ve herkes tarafından bilinmesi ayrıca özel olarak yetiştirilmiş olan atlar bir araya geldiği zaman bölgede akşam gün batımı saatlerinde yapılan ve ismini buradan alan Kapadokya sunset at turu (gün batımı) aktivitelerinin keyfi daha da artmaktadır. At turu aktivitemiz kapadokya bölgesinin en özel aktivitelerindendir. Vadiler arasında yapılan at turu gün batımında yapılan en keyifli aktiviteler arasındadır.Yürüyerek ulaşamayacağınız vadilerde özel yetiştirdiğimiz atlarımız ile tura çıkabilirsiniz. Üstelik at turu için tura çıktığınız zaman yanınızda seyislerimiz size eşlik edecektir. En önde de tur rehberimiz kendi atı ile size eşlik etmektedir. Kapadokya bölgesindeki at çiftliklerinde atlarımız özel olarak turlara yönelik yetiştirilmektedir. Bu yüzden at turlarımıza katılacak misafirlerimizin daha önceden at biniciliği deneyimi olmasına gerek yoktur.

Kapadokya bölgesinin eşsiz güzellikteki doğası, akşam üstü güneşin batma saatlerinde batan güneş ile beraber izlemeye doyulmaz güzellikteki görüntüleri sizlere sunmaktadır. İşte bu kıymetli ve muhteşem manzaralara şahit olabileceğiniz zaman aralığını Kapadokya sunset at turu (gün batımı) ile değerlendirmeniz size unutulmaz bir anı olarak kalacaktır. Bu turlara katılarak bölgenin eşsiz güzellikteki vadilerini, tarihi ve otantik köyleri at üzerinde çok daha fazla keyif alarak gezebilme şansınız olacaktır. Gruplar halinde çıkılan Kapadokya sunset at turu (gün batımı) sırasında sizlere bölgeye oldukça hakim olan tur rehberlerimiz eşlik edecektir. Tur rehberlerimiz aynı zamanda içinde yer aldığınız gruba liderlik eden profesyonel at binicileridir.

Kapadokya Sunset At Turu (Gün Batımı) için Neler Gerekli?

Kapadokya Sunset At Turu (Gün Batımı) aktivitesine katılabilmeniz için profesyonel at binicisi olmanız gerekmektedir. Hatta daha önce hiç ata binmemiş bile olsanız bu tura katılabilirsiniz. Eğer daha önce ata hiç binmediyseniz tura başlamadan hemen önce uzman eğitmenlerimiz tarafından kısa bir eğitime tabi tutulacaksınız, bu kısa eğitimde temel bilgileri öğrenerek tura katılabilir ve Kapadokya’nın eşsiz gün batımı güzelliklerini bizzat yaşayabilirsiniz. Turdan önce misafirlerimize verilen kısa bir brifing sonrası, at seçimin yapılarak tur programı atlı rehberlerimiz nezaretinde başlar. Turda binilen atlar bu ortam ve tur sürelerine alışkın olacak şekilde eğitilmektedir, atlar sizi tedirgin edecek herhangi davranışta bulunmazlar. Kimi misafirlerimiz kendi alışkın oldukları at ırkları arasından seçim yapabildikleri gibi daha önce hiç ata binmemiş olan misafirlerimiz için ise biz en uysal atları onlar adına seçmekteyiz.

Kapadokya aslında tarihsel açıdan baktığımızda Persçe dilinde Güzel Atlar Diyarı olarak bilinmektedir. Yüzyıllardan beri süre gelen bu özelliği ve bölgenin eşsiz güzellikteki gün batımı manzaralarına şahit olmak için Kapadokya sunset at turu (gün batımı) aktivitesine katılmak oldukça güzel bir fikir olacaktır. Gerçek Türk Kovboyları ile birlikte ve onların liderliklerinde eğitimli atlara binerek benzersiz yerleri ve güzellikleri keşfedebileceksiniz. Ayrıca araçların giremediği patika yollarda vadi uzantılarında, peri bacalarının etrafında ve yemyeşil köy bağları arasında atlar ile gezinebilmen şansını elde edeceksiniz. At turu gün batımı saatlerinde en güzel manzaralara şahit olabilmeniz için öğleden sonra saat on altıda başlar ve akşam saat on dokuzda sona erer. Tur programı ve rotasına bağlı olarak belirlenen birkaç farklı bölgeden geçilen Kapadokya sunset at turu (gün batımı) sonunda tekrar başlangıç noktasına dönülerek tur tamamlanmış olur. Tur paketi kapsamında misafirlerimizin konakladıkları otellerden tur başlangıç noktasına ve tur sonunda yine konakladıkları otellere bırakılmaları hizmet bedeline dahil edilmiştir.

Kapadokya Sunset At Turu (Gün Batımı) Güzergahları

Kapadokya bölgesinin eşsiz güzellikteki manzaralara sahip coğrafyasına gün batımı saatlerinde şahit olmanız için düzenlenen Kapadokya sunset at turu (gün batımı) programları farklı alternatif rotalar ve bölgelerde yapılabilmektedir. Bu bölgeler arasında Rose Valley, Aşk Vadisi, Kılıçlar Vadisi ve Zemi Valley yer almaktadır. Bu bölgeleri at sırtında gezerek Kapadokya bölgesinin en güzel vadilerini yakından görebileceksiniz. Ayrıca bölgenin simgesel yapılarından olan Peri Bacaları’na da her rotada rastlayabilmeniz mümkün olacaktır. At turlarımız standart olarak 2 saat yapılmaktadır. Ama 1 saat tur yapmak isterseniz gün içerisindeki turlarımıza katılabilirsiniz. At turlarımız sunset saatinde 2 saat yapılmaktadır.

Kapadokya bölgesi binlerce yıl medeniyetlere ev sahipliği yapmış, dünyanın en ilginç yer şekillerine sahip olan muhteşem güzellikteki bir bölgedir. Yılın her zamanı hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen turistlere unutulmaz bir tatil yaşamalarını sağlayan Kapadokya bölgesine gelen turistlerin en çok tercih ettikleri aktivitelerden birisi Kapadokya sunset at turu (gün batımı) programı olmaktadır. Bizde sizleri bu eşsiz diyarlarda ve muhteşem coğrafyada eğitimli ve uysal atlarımız ile güzel bir macera yaşamaya davet ediyoruz.

Kapadokya Sunset At turu Fiyatı 950 Tl’ dir. Bu turumuza rezervasyon yaptırmak için +905324530363 nonu numarayı arayabilirsiniz. Kapadokya’ da yapacağınız balon manzaralı at turu için ise sayfamıza bakabilirsiniz. Sezondaki yoğunluk durumunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Bu sebeple yaz aylarında ve özellikle tatil günlerinde bölgeye gelecekseniz at turu için öncesinde yerinizi ayartmanızı öneririz. Günbatımı sunset at turları normal gün içerisindeki turlara göre daha yoğun olduğundan rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. Gelmeden önce rezervasyon yapabileceğiniz gibi geldiğiniz gün de sunset at turlarımıza rezervasyon yapabilirsiniz. Kendi aracı ile gelecek misafirlerimiz için at çiftliğimizin hemen yanında otopark alanımız bulunmaktadır. Ücretsiz olarak araçlarınızı bırakabilirsiniz.

At Turlarına Gelirken Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalıdır?

At turlarımız kapadokya’nın vadilerinde yapılmakta olup bazı noktalarda dinlenmek için mola vermekteyiz. Yaz ve kış aylarında engebeli bu vadilerde tur yapacağımız için tavsiyemiz spor ayakkabı giymeniz. Yaz ve kış aylarında olmak üzere at turlarımız 12 ay yapılmaktadır. Kış aylarında soğuk olacağından kalın giyinmenizi tavsiye etmekteyiz. Kapadokya at turu için hem yaz hem de kış aylarında rahat ayakkabı seçiminde bulunursanız daha keyifli bir aktivite gerçekleştireceksiniz. Yaz aylarında bazı günlerde yaış olabilmektedir. Bu gibi geçişli yağış günlerinde at turu için yağmurluk sizlere verilmektedir.

Kapadokya

Orta Anadolu’da bulunan Kapadokya bölgesi Türkiye’ nin tam kalbi konumundadır. Tarihi ise çok eskilere dayanır. Kapadokya şuanki güzelliğini ve gösterişini yanardağlara borçludur. Birçok medeniyeti ve dini barındıran kültürel yapısı vardır. Bir peri bacasının oluşumu yaklaşık 1500 yıl sürmektedir. Bölgede bulunan 1000 lerce peri bacası ve vadiler sizi geldiğinizde büyüleyici atmosferin içine sokar. Kapadokya genel olarak Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.