General

Kapadokya’ da artık yamaç paraşütü yapmam mümkün. Türkiye’ de ilk yerden kalkan yamaç paraşütü sistemi kapadokya yamaç paraşütü firması ile hayata geçiyor. Yerden ortalama 750 metre yüksekliğe çıkarak mükemmel manzaraya el sallayabilirsiniz. Kapadokya yamaç paraşütü Türkiye’ nin farklı yerlerinde olduğu gibi Kapadokya’ da hizmet vermeye başladı. Parawinch uçuşları olarak ta bilinen Türkiye’ nin ilk ve resmi izinli uçuşları başlamıştır. Hem yaz sezonunda hem de kış sezonunda uçuşlarımız ara verilmeden bölge devam edecek olup yeni bir adrenalin eklenmiş olacaktır. Kapadokya motorlu yamaç paraşütü uçuşları çok yakında başlayacaktır. Paratrike uçuşları için kapadokya bölgesindeki hazırıklar devam etmektedir. Kapadokya motorlu yamaç paraşütü uçuşlarında otelinizden ücretsiz olarak alınmakta ve uçuş sonrasında ise gene otelinize tarafımızca bırakılmaktasınız. Paratike yani motorlu yamaç paraşütü ile kapadokya semalarında sizlerde özgürce uçabilirsiniz.

Kapadokya Motorlu Yamaç Paraşütü

Kapadokya Motorlu Yamaç Paraşütü

Tandem Uçuşlar ile Kapadokya Manzarasını Gökyüzünden Seyretmek İster Misiniz ?

Yeni bir aktivite olan Yamaç Paraşütü, adrenalin ve heyecan dolu anlar yaşamanız için tam kapadokya’ nın ortasında Çavuşin de sizleri bekliyor. Göreme ve Avanos bölgeleri arasında kalan Çavuşin göremeye 2 km mesafededir. Otelinizde konaklama yaparken çok hızlı bir şekilde uçuşlara katılabilirsiniz. Transfer hizmetimiz en hızlı şekilde sizi bölgeye ulaştıracaktır.

Kapadokya Yamaç Paraşütü Uçuşlarımız;

  • 550 – 850 metre arası yüksekliğe ulaşmaktadır,
  • Uçuş süresi 10-20 dakika arasında gerçekleşmektedir,
  • Tandem uçuşlar yani profesyonel pilotlar ile birlikte yapılmaktadır,
  • Herhangi bir uçuş tepesi ve dağ bulunmamaktadır, uçuşlar makara sistem ile gerçekleşmektedir,
  • Yamaç Paraşütü uçuşları yerden kalkış sistemi ile yapılmakta olup, 3 dakika içerisinde tepe yüksekliğine ulaşmaktadır,
  • Gün doğumundan gün batımına her saat yamaç paraşütü uçuşları yapılmaktadır,
  • Transfer ve servis hizmeti bulunmaktadır.

Peri bacalarına karşı kuş bakışı uçarken, fotoğraf ve videolar ile bu benzersiz deneyimi ölümsüzleştirebilirsiniz. Sizler tarih dolu bu keyfi yaşarken tek yapmanız gereken manzaranın ve heyecan dolu anların tadını çıkartmaktır. Kapadokya yamaç paraşütü‘ nün internet satışlarındaki resmi web sayfası kapadokyadaturlar.com’ dur. Ayrıca kapadokya bölgesindeki acentalardan tur hakkında bilgi ve satışını gerçekleştirebilirsiniz. Kapadokya yamaç paraşütü sezona göre farklılık göstermektedir. Kışın yapmak istediğiniz uçuş turları için önceden rezervasyon yaptırmalısınız. Çünkü kış aylarında uçuş her gün yapılmamaktadır. Kapadokya yamaç paraşütü uçuşları özellikle sabah saatlerinde ise balonlar ile birlikte uçma şansını sizlere vermektedir.

Kapadokya yamaç paraşütü makara sistem

Kapadokya yamaç paraşütü makara sistem

Kapadokya Yamaç Paraşütü Uçuşları Nereden Yapılmaktadır?

Uçuşlarınızdaki görsellik özellikle düşünülerek uçuşlar Kapadokya’ nın tam merkezi Çavuşin mevkinden yapılmaktadır. Her hangi bir tepeye yada dağa çıkılmamaktadır. Tamamen özel bir makara sistemi ile yerden kalkmaktadır. Oteliniz yada turunuz nerede olursa olsun sizleri transfer araçlarımız ile alıyoruz. Uçuşlarınız bittikten sonra ise tekrar otelinize yada turunuza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Uçuş turumuz bittiğinde sizlere hediye olarak magnet ve madalya hediye edilmektedir. Sizlere bu unutulmaz deneyimi yaşattıktan sonra ufak bir hatıra kalması düşünülmüştür. Yamaç paraşütü uçuşlarımız için erken geldiğiniz dönemlerde sizleri ağırladığımız kapalı alanda atıştırmalık verilmektedir. Uçuş öncesi yiyecek ve içecek ikramımız ile aç karnına gelmiş olsanız bile uçuş öncesi hazırlıklar yapılmaktadır.

Uçuş öncesinde pilotlarımız ve yer ekibimiz tarafından kısa bir brif ile sizi uçuşa hazırlıyoruz. Yaklaşık 2 dakikalık birifingten sonra 5-6 adım atarak havalanıyorsunuz. Kısa sürede yaklaşık 3-4 dakikanın ardından 750 metre yüksekliğe çıkıyorsunuz. Ardından pilotumuz özel makara sistemini araçtan ayırarak sanki 750 metrelik bir tepeden uçuşa başlamış gibi bağımsız olarak uçmaya başlıyorsunuz. Kapadokya yamaç paraşütü rezervasyon numarası için +90 532 453 03 63 nolu numarayı arayabilirsiniz. Gurup ve topluluk fiyatları için ayrıca iletişime geçebilirsiniz. Towing uçuşları için bilgi alınız. Daha fazla detaylı bilgi almak için sayfamıza tıklayabilirsiniz. Kapadokya klasik araba turu için sayfamıza bakabilirsiniz.

Kapadokya

Orta Anadolu’da bulunan Kapadokya bölgesi Türkiye’ nin tam kalbi konumundadır. Tarihi ise çok eskilere dayanır. Kapadokya şuanki güzelliğini ve gösterişini yanardağlara borçludur. Birçok medeniyeti ve dini barındıran kültürel yapısı vardır. Bir peri bacasının oluşumu yaklaşık 1500 yıl sürmektedir. Bölgede bulunan 1000 lerce peri bacası ve vadiler sizi geldiğinizde büyüleyici atmosferin içine sokar. Kapadokya genel olarak Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.