General

Kapadokya Bölgesi’ nin 2 önemli turundan bir tanesi kapadokya yeşil tur olmaktadır. Yeşil tur yada Green Tour olarak bilinen turumuz sabah başlamaktadır. Otelinizden ortalama 09:00 – 09:45 arası alınırsınız ve akşam 16:30 – 17:00 arası yeşil turumuz bitmektedir. Sizleri yeşil turumuz sonrasında tekrardan otelinize bırakmaktayız. Transfer hizmetimiz otelinizden başlamakta ve otelinizde son bulmaktadır. Kapadokya yeşil tur fiyatları 2.250 tl dir. Turumuzda profesyonel rehberlik, müze girişleri ve öğle yemeği fiyatımıza dahildir. Rezervasyon yaptırmak için aşağıdaki numaralardan bizlere ulaşabilirsiniz. Yeşil turumuzda transfer, rehberlik hizmeti, öğle yemeği ve müze girişleri fiyata dahildir.

WhatsApp üzerinden bizlere ulaşmak için +905324530363 nolu numaraya tıklayabilirsiniz.
Yada +905324530363 nolu numaradan arayarak rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kapadokya Yeşil Tur Hakkında

Kapadokya yeşil tur, Kapadokya bölgesinin güney kesimini kapsamaktadır. Ihlara Vadisi olarak bilinen bu bölge, dik ve derin kayalıklar arasında kalan bağ ve bahçelerin bulunduğu adeta gizli bir cennettir. Bu doğal güzelliklerin yanı sıra binlerce yıllık tarihe sahip kayalara oyulmuş kiliseler, tarihi yapılar ve yer altı şehirleri bölgeye ayrı bir güzellik katmaktadır. Özellikle kapadokya bölgesinde birkaç gün kalacaksanız mutlaka yeşil tur organizasyonunada katılmanızı tavsiye etmekteyiz. Çünkü rehber eşliğinde yapılan yeşil tur sizlere nokta atışı lokasyonları gezdirecek ve bölge hakkında bilgi verecektir. Yeşil turumuz kırmızı tur dan biraz daha uzun sürmektedir. Çünkü yeşil tur için gidilecek lokasyonlar daha uzak mesafeye sahiplerdir.

Kapadokya yeşil tur günü birlik bir tur olup profesyonel lisanslı rehberler eşliğinde yapılmaktadır. Yaklaşık 7-8 saat süren tur, genellikle 17 kişilik tur araçları ile gerçekleşmektedir. Tek kişi ya da aile ve grup olarak Kapadokya yeşil tur programına katılmak mümkündür. Fiyatlandırma kişi başı yapılmaktadır. Müze kartı olan misafirlerimize indirim yapılmaktadır. Özellikle Kapadokya ya ilk kez geliyorsanız sizlere hem kapadokya kırmızı tur hem de yeşil turumuzu öneririz. Eğer aracınız yok ise günlük turlarımız sizlere çok faydalı olacaktır. Aynı zamanda rehber ile birlikte olmanız bölgeyi daha iyi tanımanızı sağlayacaktır. Ayrıca yeşil turumuzda kapadokyada tek yeşil alan görebileceğiniz organizasyondur. Ihlara vadisi bu anlamda daha farklı bir bakış açısı ve görsel güzellik ile karşınıza çıkacaktır.

Kapadokya Yeşil Tur Rotası ve Güzergahı

 • Göreme Panorama Noktası
 • Derinkuyu Yeraltı Şehri Gezintisi
 • Ihlara Vadisi ( 3-4 km yürüyüş ve merdiven)
 • Belisırma Köyü Gezisi
 • Öğle Yemeği Zamanı
 • Selime Manastırı
 • Güvercinlik Vadisi Seyri
 • Onyx Atölyeleri Gezintisi
Kapadokya Yeşil Tur - Belisırma Köyü

Kapadokya Yeşil Tur – Belisırma Köyü

Kapadokya Yeşil Tur Fiyatı Nedir?

Kapadokya bölge turlarımız mercedes sprinter yada benzeri araçlar ile yapılmaktadır. Kapadokya yeşil tur fiyatı kişi başı 2.250 tl dir. Rehber eşliğinde otelinizden alınırsınız ve tur sonunda gene otelinize geri bırakılırsınız. Tura dahil olan hizmetlere aşağıdan bakabilirsiniz. 6 yaşından ufak çocuklarımızdan ücret alınmamaktadır. Eğer müze kartınız bulunuyor ise kapadokya kuzey turumuzda 50 tl indirim yapılmaktadır. Eğer yeşil tur için müze kartınız yok ise bizler size çıkartmaktayız. Tur boyunca müzelere çıkarttığımız müze kart ile giriş yapabilirsiniz. Müze kartı avantajından sadece Türk vatandaşları faydalanmaktadır.

Kapadokya Bölge Turumuza Dahil Olan Hizmetler Nelerdir ?

 • Otel Transferleri
 • Profesyonel Rehberlik Hizmeti
 • Öğle Yemeği (içecekler tura dahil değildir)
 • Müze Girişleri

Kapadokya Bölgesi’nde bulunan turizm acentelerinin düzenlediği Kapadokya yeşil tur için rezervasyon yaptırmak önemlidir. Özellikle sezonda, bayram ve sömestr tatillerinde yoğun turist talebi olduğu için rezervasyon yaptırmak gerekmektedir. Kapadokya bölgesi turlar, yılın her mevsimi düzenlenmektedir, ancak bahar ve yaz sezonunda talep ikiye katlanmaktadır. Her ne kadar baharın yeşilliği muhteşem olsa da kışın karlı dönemde de Ihlara Vadisi bir başka güzeldir. Yılın 12 ayı boyunca bölge turları çıkmaktadır. Yeşil turumuz haftanın her günü yapılmaktadır. Kapadokya günlük gezilerinde en güzel noktalar arasında yeşil tur size alternatif olmaktadır.

Kapadokya günlük tur güzergahında Göreme Panorama, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Ihlara Vadisi, Belisırma Köyü, Selime Manastırı, Güvercinlik Vadisi, Onyx Atölyeleri bulunmaktadır. Turlar sabah saat 09:30 gibi başlamakta 16:30 gibi son bulmaktadır. Tura katılacak kişiler, tur başlangıç saatinden en az bir saat önce kaldıkları otellerden alınarak tur başlangıç noktası olan Göreme Esentepe’ye getirilmektedir. Tur sonunda da yine otellerine bırakılmaktadır. Otel transferi ücretsiz olarak yapılmaktadır. Kapadokya kuzey bölgesi turu olarakta bilinmektedir. Yeşil rezervasyonu için en geç 1 gün öncesinde bizlere ulaşmanız gerekmektedir. Çünkü aynı gün içerisinde yeşil tura katılamazsınız. Turlar sabah saatlerinde otellerinizden alınarak başlamaktadır.

Derinkuyu Yeraltı Şehri

Derinkuyu Yeraltı Şehri

Kapadokya yeşil tur güzergahında ikinci mola yeri, Hitit Medeniyeti’ne ait Kaymaklı Yer Altı Şehri’dir. Hititliler, Roma İmparatorluğu gibi birçok medeniyetin yaşadığı yer altı şehrini gezerek bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Ihlara Vadisi’ne varmadan önce Nar Gölü’nde kısa bir mola verilmektedir. Burası da muhteşem doğası ile büyük ilgi gören yerlerden biridir. Derinkuyu yer altı şehri için kalp rahatsızlığı olanlar dikkat etmelidir. Belki belli bir yere kadar inebilir sonrasında ise çıkış yapabilirsiniz.

Kapadokya Ihlara Vadisi Gezilecek Yerler

Kapadokya yeşil tur önemli ayaklarından biri olan Ihlara Vadisi başına gelinmekte ve araçlardan inip yürüyerek Ihlara Vadisi’ne yürüyerek inilmektedir. 350 basamak merdiven ile vadiye ulaşıldığında nefes kesen bir manzara ile karşılaşılmaktadır. 4 km yürüyüş parkurundan yürüyerek Belisırma Köyü’ne ulaşılmaktadır. Yemek molası genellikle bu köyde, Melendiz Nehri kıyısında ki restoranlarda verilmektedir. Yemekten sonra köyde bulunan Direkli, Batkın, Kırkdamaltı, Bahattin Samanlığı, Ala, Bezirhane ve Karagedik kiliselerini ile Selime Manastırı ziyaret edilmektedir. Muhteşem bir doğayla, tarihin zenginliklerinin bir arada olduğu bu bölgeden sonra ki durak, Güvercinlik Vadisi’dir. İsminden de anlaşılacağı gibi Hititlerden kalma taş oyma güvercin evleri göze çarpmaktadır. Vadide yürüyüş yapılmakta, bol bol fotoğraf çekilmekte ve hemen yakında bulunan Onyx Atölyeleri gezilmektedir. Kapadokya bölge turunun son ayağı olan Onyx Atölyelerinde tur sona ermektedir. Katılımcılar tur firmasının araçları ile otellerine götürülmek üzere yola çıkılmaktadır.

Kapadokya Günlük Tur Gezileri

Kapadokya Günlük Tur Gezileri

Kapadokya yeşil tur ile Kapadokya Bölgesi’nin hem doğal güzelliklerini hem de önemli tarihi yapılarını, en eski ve en büyük yer altı şehrini görmek mümkündür. Kapadokya bölgesinde bulunmuş en büyük yeraltı şehri Derinkuyu’ dur. Müzelere giriş ücretleri tur ücretine dahildir. Yemek ücreti de aynı şekilde fiyatlara dahildir. Tur esnasında herhangi bir ücret ödenmemektedir. Kişisel harcamalarınız dahil değildir.

Kapadokya tatilinizi planlarken mutlaka Kapadokya yeşil tur programını da tatilinize dahil etmenizi öneriyoruz. Kapadokya’nın güney tarafını hem rehberler eşliğinde daha ayrıntılı olarak tanımak, görmek hem de konforlu bir şekilde yolculuk etmek ve önemli noktaları atlamadan planlı bir şekilde gezmek Kapadokya kuzey turu ile mümkün olmaktadır. Yeşil tur unutulmamalıdır ki Kapadokya bölgesinin dışı olarak adlandırılmaktadır. Çünkü sizleri aldıktan sonra Aksaray istikametine doğru ilerlemekteyiz. Kapadokya merkezinden ayrılmaktayız ve Ihlara vadisi ve derinkuyu yer altı şehrine doğru ilerlemekteyiz.

Tur firmalarının bazı paket tatil programlarına Kapadokya yeşil tur da dahil edilmektedir. Ancak katıldığınız turda Kapadokya günlük gezi turu bulunmuyorsa, bizler ile iletişime geçerek hem fiyat alabilir hem de detayları öğrenebilirsiniz. Yeşil tur fiyatı, turizm firmalarının verdikleri hizmetlere göre değişiklik göstermektedir. Ancak birbirine yakın rakamlardır. Uygun fiyatlı Kapadokya bölge turu için erken rezervasyon yaptırabilir, kampanyaları takip edebilirsiniz. Özellikle sezon sonunda fiyatlar aşağı çekilmekte ve oldukça uygun fırsatlar yakalanabilmektedir. Yeşil tur kapadokya bölgesi sınırları dışında yapılan turdur. Hem yer altı şehri hemde ıhlara vadisi için yapılan bölge turunun adıdır. Kapadokya’ da her gün yapılan popüler turlardandır.

Kapadokya Güvercinlik Vadisi

Kapadokya Güvercinlik Vadisi

Güvercinlik Vadisi – Uçhisar

Güvercinlik vadisi yeşil tur güzergahında bulunmaktadır. Misafirlerimiz yeşil tura katıldıkları zaman güvercinlik vadisinden kapadokya manzarasına bakmaktadırlar. Güvercinlik vadisi ismini vadi içerisinde birçok güvercin yuvası bulunmasından almaktadır. Vadi içerisinde bulunan kayalar binlerce yıldır güvercinlere yuva yapmak için bölgede sizleri büyülececektir. Ayrıca güvercinlik vadisi yeşil tur görülecek yerler dışında yürüyüş turları içinde uygundur.

Kapadokya yeşil tur, adı üstünde yemyeşil bir doğayı kapsamakta ve adeta cenneti andırmaktadır. Kendi imkanlarınızla bölgeyi gezebilirsiniz ancak Kapadokya bölge turu ile kıyaslandığında daha yorucu, daha pahalı olacaktır. Bu yüzden Kapadokya bölge turuna katılmanızı öneriyoruz. Hem rehberlerden bölge hakkında bilgi alacak hem de bakımlı, temiz ve konforlu araçlarda seyahat etmenin keyfine varacaksınız. Bunun için yapmanız gereken hemen Kapadokya yeşil tur rezervasyonu yaptırmanız ve erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmanızdır. Eğer size özel yeşil tur programı isterseniz vip olarak hizmetimizi kullanabilirsiniz. Rusça, Türkçe, İngilizce, Fransızca, İtalyanca, Almanca, İspanyolca, Portekizce özel çıkacağınız turlarda verilen dil hizmetlerimizdendir. Kapadokya yeşil tur için farklı dildeki rehberlik talepleri için erken iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Kapadokya Günlük Turlarda Ihlara Vadisi Hakkında

Ihlara vadisi Kapadokya bölgesinde yer almaktadır. Kapadokya bölgesinin en önemli gezilmesi gereken vadilerinden biridir. Günlük Yeşil tur gezimizde Ihlara Vadisi bulunmaktadır. Daha detaylı bilgi vermek gerekirse; Ihlara Vadisi geniş ve yeşil bir vadidir. Sıra dışı kayalıklardan oluşmaktadır ve yüksek bir vadidir. Ihlara Vadisi’ ne geldiğiniz merdivenlerden vadi içerisine doğru yürümekteyiz. Yürüyüşümüzün bittiği alanda göreceksinizki bir nehir bulunmaktadır. Bu nehir Melendiz Nehri olmaktadır. Ihlara vadisinin içerisinden geçmektedir. Vadideki yeşil alanı sulayan önemli bir nehirdir. Vadide bir çok kilise bulunmaktadır. Gezerken manastırlarıda görecek ve içlerine girebilirsiniz. Bu yapılar fresklerle süslenmiştir. Ihlara vadisi tarihi ve kültürel birçok zenginliklerle doludur. Tur dışında ziyaret eden misafirler için ıhlara vadisi yürüyüş turları içinde çok zengindir. Vadideki patika ve yürüyüş turlarını keşfetmek isteyen misafirler için gün boyu gezilebilmektedir.

Ihlara vadisi kapadokyadaki birçok gezilecek yerlere göre farklılıklar göstermektedir. Kapadokya merkezine göre daha sakindir. Daha sessiz bir bölgedir. Yeşil tur için kapadokya merkezi çıkan misafirler için yeni bir atmosfer sunmaktadır. Ziyaretçiler vadide yürüyüş yapabilir, kilise ve manastırları keşfedebilir aynı zamanda melendiz nehrinde dinlenip bir şeyler yiyebilirler.

Kapadokya Yeşil Tur Rezervasyonu 2024

Turlarımız kış aylarında pek yoğun olmasa da bölge ciddi anlamda turist çekmektedir. Unutulmamalı ki; Kapadokya 12 ay boyunca turist alan bir bölgedir. Yaz ve kış aylarında hem yurtiçinden hem de yurtdışından turistler bölgeye gelmektedir. Rezervasyon yaptırmanız sizler için oldukta önemlidir. Yer bulamama ihtimalinize karşılık bir kaç gün önceden rezervasyon yapabilirsiniz. Özellikle yaz aylarında Kapadokya Bölgesi ne geldiğinizde aynı gün içerisinde boş yer bulamayabilirsiniz. Bu sebeple rezervasyonlarınızı birkaç gün önceden yapabilirsiniz. Bu size hem fiyat avantajı hemde gezilecek yerler için garanti yer sağlamış olacaktır. Rehberli yapılan bölge turlarımız da profesyonel bölge rehberleri sizlere eşlik edecektir. Uzmanı olduğu Kapadokya bölgesi turları size doğru bilgi açısından en güzel ve pratik yol olacaktır. 2024 yılı turlarımız için rezervasyonlarınızı yaptırabilirsiniz. Yeşil tur kapadokya için popüler turlar arasındadır. Rezervasyonlarınızı whatsapp üzerinden yapabileceğiniz gibi arayarakta yapabilirsiniz.

Kapadokya

Orta Anadolu’da bulunan Kapadokya bölgesi Türkiye’ nin tam kalbi konumundadır. Tarihi ise çok eskilere dayanır. Kapadokya şuanki güzelliğini ve gösterişini yanardağlara borçludur. Birçok medeniyeti ve dini barındıran kültürel yapısı vardır. Bir peri bacasının oluşumu yaklaşık 1500 yıl sürmektedir. Bölgede bulunan 1000 lerce peri bacası ve vadiler sizi geldiğinizde büyüleyici atmosferin içine sokar. Kapadokya genel olarak Read more

We are sorry, there are no reviews yet for this tour.