Göreme Balon Turu

Göreme Balon Turu

Göreme balon turu Kapadokya Bölgesi’ nin merkezi konumunda bulunmaktadır. Neredeyse tüm sıcak hava balonları Göreme lokasyonundan kalkmaktadır. Kapadokya’ da balon turu yapmak istediğinizde yada balonların kalkışını yakından izlemek istediğinizde bulunmanız gereken ilk lokasyon Göreme Kasabası’ dır. Yani hem balon turu yapacağınız zaman hem de balon kalkışlarını izleyip, fotoğraf çekeceğiniz zaman bulunmanız gereken yer Göreme’ dir. Göreme lokasyonunda ise Rose Valley ve Kızılçukur Vadisinde bulunmanız tüm balonları görebileceğiniz anlamına gelmektedir. Kapadokya balon turları için rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. Çünkü yaz aylarında ve hafta sonları fazlasıyla yoğun olmaktadır.

WhatsApp üzerinden iletişime geçmek için +905324530363 nolu numaraya tıklayabilirsiniz. Yada bizleri +905324530363 e tıklayarak bizlere soru sorabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kapadokya balon turu hava durumuna bağlı olarak havada yaklaşık 1 saat kadar sürer. Uçuş sırasında yine hava ve rüzgar durumuna göre 900 ila 1000 metreye kadar yüksekliğe çıkılabilir. Kapadokya’ da balona binme turları sırasında muhteşem bir panoramada bolca fotoğraf ve video çekme fırsatınız olacaktır. Profesyonel video çekimi yaptırmak sterseniz bu ayrıca ücretlendirilir. Anı yaşamanın ötesinde Göreme Balon Turu fotoğraf ve videoları sizlere o anı yaşadığınız sürece taze tutacaktır. Sıcak hava balonu turu sırasında göreceğiniz sadece panoramik manzara değil aynı zamanda havalanmış yüzlerce sıcak hava balonunun göklerde oluşturduğu harika görüntülerdir. Bu türden bir balon şenliğini dünyanın pek az yöresinde görebilmek mümkündür.

Göreme Balon Turu Hakkında

Göreme balon turu için rezervasyon yaptırmanız oldukça önemlidir. Çünkü Kapadokya bölgesindeki bütün balon firmalarının sepet kapasitesi bulunmaktadır. Özellikle yaz aylarında oldukça yoğun olmaktadır. Bu sebeple fiyatlardan etkilenmemek için rezervasyon yaptırmanız oldukça gereklidir. Rezervasyon yaptırmadığınızda balon firmalarının sepet kapasiteleri dolmaya başlar. Dolduğu zaman ise önceden konuştuğunuz fiyat sabit kalmayabilir. Çünkü yer kalmamış olacak ve başka firma bulmak zorunda kalacaksınız. Bu gibi durumlarda ilk konuştuğunuz fiyat geçerli olmayabilir. Çünkü firma dolmuş olacaktır. Sizlere tavsiyemiz göreme bölgesinde balon turu yapacak iseniz mutlaka erken rezervasyon yapmanız gerekmektedir. Erken rezervasyon ile hem fiyat garantisi hem de geldiğinizde herhangi bir problem yaşamamış olacaksınız. Bu ve benzer durumlar kapadokya göreme balon uçuşları için çok yaşanmaktadır. Mümkün oldukça erkenden yerinizi ayırtmanızı tavsiye ederiz.

Göreme Balon Turu

Göreme Balon Turu

Kapadokya Göreme bölgesi için balon turu gelen sorulardan biridir. Nerede uçacağız sorusu oldukça sorulmaktadır. Bunun sebebi balon turu aktivitesinin göreme dışında yapılıyor olmasıdır. Kapadokya denildiğinde tabiki belirli merkezler akla gelmektedir. Fakat balon turu için son yıllarda yeni iki lokasyon daha açılmıştır. Bu lokasyonlarda Çat vadisi ve Soğanlı vadisidir. İkiside Kapadokya bölgesinin güzel lokasyonlarıdır. Fakat sizlerin istediği ve 170+ balon uçuşunun olduğu bölge Göreme lokasyonudur. Nevşehir il merkezine 15 kilometre ve Ürgüp’e 5 kilometre mesafededir. 6. Yüzyıla dayanan yazılı kaynaklarda adı Matiana, Maccan olarak geçen şehir günümüzde Göreme olarak bilinir. Şüphesiz jeolojik yapısı, peri bacaları, oyma yer altı kiliseleri ve şehirleri ile dünyaca ünlü olan bu belde günümüzde dünya ölçeğinde en önemli balon turizmi merkezlerinden biri olarak ta haklı bir şöhreti vardır. Göreme Balon Turu en bilinen balon turizmi etkinliğine ev sahipliği yapar.

Kapadokya Göreme Balona Binme

Kapadokya Göreme Balona Binme

Dünyanın en ilgi çekici jeolojik yapıya sahip yerlerinden biri olan Kapadokya bölgesinin merkezi denilebilecek çok eskiden beri yerleşim yeri olarak kullanılan bir şehirdir. Peri bacalarının diyarı Göreme bu özelliği ile UNESCO Dünya Mirasları listesine alınmıştır.

Göreme’nin 60 milyon yıl kadar öncesinde başlayan jeolojik bir hikayesi vardır. Erciyes volkanının en aktif olduğu dönemlerde ortaya çıkan lav ve tüf birikimlerinin su ve özellikle rüzgar etkisi ile milyonlarca yıl süren aşınmaları ile oluşmuştur. Sonuçta peri bacası olarak adlandırdığımız oluşumlarla bezenmiş vadileri kumulları ile Nevşehir, Kayseri ve Niğde illerini kapsayan 5.000 kilometrekare büyüklüğünde bir bölgedir. Bölge tarihinin taş devrine kadar uzandığını gösteren izler olmasına rağmen kayıtlı tarihi 6. Yüzyıla dayanır. İlk büyük yerleşimciler Arap ve Sasani’lerle olan savaşlardan kaçan ilk Hıristiyan topluluklar olmuştur. Gizlenmeye çok elverişli olan yeryüzü şekilleri sayesinde tercih edilen bölgedir. Bölge aynı zamanda sahip olduğu oyma ve kazmaya çok elverişli kayaçları ile nerede ise görünmez yerleşim yeri haline gelmiştir. Bilinen sayıları 360 kadar kiliseleri ile birlikte tam bir yer altı şehirleri süreç içerisinde göreme ve çevresini dünyada eşsiz bir konuma getirmiştir.

Göreme Balona binme ile bu çok büyük ve eşsiz güzelliklerle dolu bölgenin gezilip görülebilmesini eşsiz bir şekilde gökyüzünden görülebilmesi fikri ile ortaya çıkmış ve bu fikir dünya ölçeğinde kabul görmüştür. Göreme ve çevresi muhteşem bir bölgedir ve aslında çok büyük bir alanı kapsamaktadır. Karadan yapılan safariler dahil hiç bir yöntem onun Göreme Balon Turu ile algılanması kadar muhteşemlik getirmez. Bu yüzden Göreme Balon Turu dünyaca bilinen bir turizm aktivitesi haline gelmiş durumdadır.

Göreme Balon Turu yapmak için en güzel zaman güneşin doğduğu zamandır. Güneşin ilk ışıklarının Kapadokya üzerine vurduğu andaki muhteşem renkler inanılmaz derece güzeldir. Zaten insanı başka bir dünyada gibi hissettiren topografik yapı güneşin ilk ışıkları ile birlikte başka hiçbir yerde izlenemeyecek bir manzara oluşturur. Göreme Balon Turu yapmak için en güzel zaman gündoğumu saatidir. Göreme Balon Turu organizasyonları bu yüzden bu saatte başlamak üzere ayarlanırlar. Daha az olmak üzere başkaca zamanlarda da yapılsa bile prime time her zaman gündoğumu olmuştur.

Göreme Balon Turları

Göreme Balon Turları

Göreme Balon Turu tipik olarak katılımcıların otellerinden balon kalkış alanına transferi ile daha gün doğmadan başlar. Uçuş başlangıç alanında tur organizasyonu tarafından hazırlanmış bir kahvaltı katılımcılara sunulur. Deneyimli ve sertifikalı uçuş personeli ve yer teknik personeli tarafından kontrolü yapılan balonlara binilir ve uçuş başlar. Balonlar grup sayılarına göre 6 – 8, 12 – 14 veya 20 28 kişilik farklı büyüklükteki balonlarla yapılabilir. 6 yaşından küçük çocuklar ve hamilelerin uçuşuna izin verilmemektedir. Tüm katılımcılar zorunlu uçuş sigortasına tabidir ve bu uçuş fiyatına dahildir. Göreme balon turlarında 8 kişilik ve 4 kişilik özel sepetlerde uçuşlar yapabilirsiniz. Kapadokya Göreme balon turları için en merkezi konumdadır.

Göreme Balon Turu inişi sonrası geleneksel olarak minik bir tören düzenlenir. Uçuş şerefine şampanya patlatılarak başlayan tören sonunda katılımcılara bir sembolik uçuş sertifikası hediye edilir. Bu muhteşem etkinliğin ardından organizasyon firması iniş alanından katılımcıları kaldıkları yere transfer ederek turu tamamlarlar.

Kapadokya Göreme Balon Uçuşları Hakkında Rezervasyon Nasıl Yapılır?

Rezervasyon yaptırmanız balon uçuşları için önemlidir. Çünkü yoğun sezonlarda ve haftasonları özellikle kalabalık olmaktadır. Uçuşlarınızdan önce sigortanız yapılmaktadır. Bu sebeple 1 gün öncesine kadar rezervasyon ve kayıt işlemlerinizi tamamlamanız gerekmektedir. Sizden bazı bilgiler istenildikten sonra sisteme girişiniz yapılmakta ve sonrasında size alış saati verilmektedir. Alış saatiniz ise; balon turu için balona binmeden önce otelinizden kaçta alınacağınızdır.