Nevşehir Balon Fiyatları

Nevşehir Balon Turu Fiyatları

Nevşehir balon fiyatları Kapadokya bölgesine gelindiği zaman sorulan soruların başında gelmektedir. Nevşehir Kapadokya bölgesini kapsayan bölge olduğundan Nevşehir sıcak hava balonları bu bölgeden havalanmaktadır. Özellikle Kapadokya bölgesinden Göreme lokasyonundan havalanan balonların havada kalış süresi 1 saattir. Balon uçuşu süresi 1 saat olup yaz ve kış aylarında balonların havalandığı süre değişmektedir. Unutmayın Nevşehir e bağlı 2 balon kalkış noktası bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi en popüler olan göreme balon uçuşlarıdır. Diğeri ise Çat vadisi balon uçuşlarıdır. Nevşehir balon turları için nerede uçmak istediğinizi rezervasyon yaptırmadan önce mutlaka sorunuz. 2023 yılında soğanlı vadisi uçuşlarıda başlamış olmaktadır. Ama tabiki en popüler olan bölge Kapadokya’ nın Göreme bölgesidir.

Nevşehir, Dünyaca ünlü Kapadokya Bölgesi’nin tam kalbinde yer almaktadır. Özellikle Avanos ve Ürgüp ilçelerinde çok sayıda peri bacaları ve birbirinden güzel vadileri, görenleri kendine hayran bırakmaktadır. Kapadokya Bölgesi’nde balon uçuşlarının kalkış yeridir. Her yıl binlerce turist yaz – kış Nevşehir’e gelmekte ve Kapadokya coğrafyasını kuş bakışı izlemek için balon turlarına katılmaktadır. Nevşehir’de yapılacak birçok aktivite bulunmaktadır. Bunların en rağbet göreni balon uçuşlarıdır. Genellikle Nevşehir balon fiyatları ülkemiz standartlarına göre pahalı olarak düşünülse de alınan keyif ve huzura değen bir aktivitedir.

Nevşehir Balon Fiyatları

Nevşehir Balon Fiyatları

Nevşehir Balon Fiyatları Hakkında

Balon turu fiyatları sezona ve yoğunluğa göre değişmektedir. Özellikle haftasonları gurupların akınına uğrayan Nevşehir, balon fiyatları konusunda artış göstermekedir. Aynı zamanda yaz ayları Nevşehir balon fiyatları açısından durağan değildir. Farklı fiyatlandırmalar yapılabilmektedir. Bu sebeple kapadokya balon uçuşları için erken rezervasyon yaptırınız ve fiyatınızı bloke ediniz.

Kapadokya günümüzde Nevşehir, Kırşehir, Kayseri, kısmen Niğde ve Aksaray gibi illerini tamamen veya kısmen kaplayan 5.000 kilometrekare gibi oldukça büyük bir bölgedir. Kapadokya 60 milyon yıl öncesine uzanan jeolojik faaliyetlerin sonucu oluşmuş. Erciyes dağı başta olmak üzere çok yoğun volkanik faaliyetler sonucu biriken kül ve kayaçlar milyonlarca yıl süren su ve rüzgar erozyonları ile günümüzdeki şekline bürünmüştür. Erozyonun yarattığı konik tepelerin üzerinde aşınmamış taş şapkalar enteresan bir benzetme ile peri bacaları olarak adlandırılmıştır. Peri bacaları ismi bu sanki dünya dışı arazi yapısını çok güzel tanımlamış ve dilimizde yer etmiştir. Nevşehir balon fiyatları için karşınıza 3 farklı bölge çıkabilmektedir. Göreme, Çat Vadisi ve Soğanlı Vadisi balon turu seçenekleridir.

Nevşehir balon fiyatları sezona göre değişmektedir. Genellikle Nisan ayından Ekim ayına kadar en yoğun turist ziyareti olmaktadır. Bu yoğunluk yaşanan bahar ve yaz mevsimlerinde Nevşehir balon fiyatı daha pahalıdır. Kış aylarında da rüzgarın çok şiddetli olmadığı havalarda balon turu yapılmaktadır. Hatta Nevşehir’in karlı kaplı olduğu zamanlarda özellikle balon uçuşuna ilgi gösteren turistler olmaktadır. Çünkü Kapadokya’nın karlı manzarası da ayrı bir güzelliğe sahiptir. Yemyeşil vadilerin yerini bembeyaz kar almakta, peri bacaları gelinlik giymiş peri kızları gibi etkileyici bir görünüme sahip olmakta, güneş ışınlarının yansıması ile adeta peri masallarının içinde dolaşıyormuş hissi uyandırmaktadır. Bu müthiş manzaraya gökyüzünde ki rengarenk balonlarda eklendiğinde ortaya eşsiz bir görsel şov çıkmaktadır. Peri bacalarını yukarıdan göreceksiniz ve birbirinden güzel fotoğraflar çekeceksiniz. Tavsiyelerimizden bir tanesi selfi çubukları ile daha güzel fotoğraflarınız çıkabilir. Yanınızda getirebilirsiniz. Kış aylarında bu muhteşem manzarayı izleme hem de sezona göre çok daha uygun Nevşehir balon fiyatları için yararlanma şansı vardır. Diğer balon uçuşlarında da olduğu gibi Nevşehir balon turlarına 6 yaşından küçükler ve hamileler kabul edilmemektedir.

Nevşehir Balon Fiyatları

Nevşehir Balon Fiyatları

Nevşehir balon fiyatları, uçuş türüne göre de değişmektedir. Standart uçuşlar yanı sıra lüks ve delüks uçuşlarda düzenlenmektedir. Standart bir uçuş bölgenin gerçekten en esrarengiz görünüme sahip olduğu gün doğarken başlayan uçuşlardır. Katılımcıların uçuş bölgesine transferleri daha güneş doğmadan önce başlar. Uçuş alanında gelen konuklara organizasyon firmaları tarafından hazırlanan bir kahvaltı ikramı yapılır. Bu sırada deneyimli uçuş ve yer ekibi balonun son kontrollerin yaparlar ve balon günün ilk ışıkları ile beraber ardı ardına uçmaya başlar. Tüm bu faaliyetler ve balon uçuşları için zorunlu olan sigortalama hizmeti Nevşehir balon fiyatları dahilindedir. Uçuş sırasında olağanüstü panoramik manzara ile ek kamera veya telefonunuz ile fotoğraf ve videolarınızı çekebilirsiniz. Ancak size özel bir video yaptırmak isterseniz bu ayrıca fiyatlandırılır. Yaklaşık 1 saat süren uçuş sonrası inişte gelenek olduğu üzere şampanya patlatma töreni yapılır ve daha sonrasında organizasyon firması katılımcıların kaldıkları yere dönmeleri için gerekli transfer işlemlerini yaparlar. Otelinizden alınıp yine otelinize dönene kadarki bu hizmetler Nevşehir balon fiyatları turlarına dahil olan hizmetlerdir. Ayrıca Nevşehir balon turları için turdan sonra bölge turlarına katılabilirsiniz. Bölge turları ortalama 09:30 – 09:45 saatlerinden sonra başlamaktadır.

Nevşehir Standart Balon Turları Hakkında

Standart balon uçuşları maksimum 28 – 32 kişiliktir. Bu uçuşlar yaklaşık bir saat sürmektedir. 2024 yılı için sezon yani haziran ayı itibari ile kişi başı 3400-4600 TL arasında olup, yaz sezonu bitene kadar bu fiyat aralığında olması beklenmektedir. Bu fiyata otel geliş gidiş transfer ücreti, uçuş sigortası, kahvaltı, uçuş sonrası kutlama ve sertifika dahildir. Eğer yaz tatilinde Nevşehir’e gitmeyi ve balonla uçmayı düşünüyorsanız, tatil yapacağınız tarihler belli olduğunda rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Erken rezervasyon ile uygun Nevşehir balon fiyatları 2024 fırsatlarından yararlanabilirsiniz. Kararınızı bölgeye gittikten sonra verdiyseniz kaldığınız oteldeki bağlantılar veya bölgedeki firma ofislerinden balon turu için müracaat yapmanız gayet kolaydır.

Standart balon uçuşları dışında lüks uçuşlar için Nevşehir balon fiyatları firmalara ve organizasyonlara göre değişmektedir. 2+1 ve 4+1 gibi az kişilik turlar doğal olarak daha pahalı olmaktadır. Genellikle evlilik teklifi, yıldönümü, doğum günü gibi sürpriz kutlama ve özel günler için talep edilen bu turlardır. Fakat kalabalıktan hoşlanan misafirlerimiz için standart sepetlerde de organizasyonlarımız düzenlenmektedir. Diğer sayfamız olan kapadokya balon turu için detaylı bilgi alabilir rezervasyon yaptırabilirsiniz. Erken rezervasyon yaptırdığınızda balon uçuşları için yeriniz ayrılmış olmaktadır. Erken rezervasyonlar için herhangi bir ödeme ve ücret alınmamaktadır. Sadece geleceğiniz tarihlerde yeriniz belirlenmiş olmaktadır. Yaz ve kış aylarında bölgeye geliyorsanız unutmayınızki sabahları çok sıcak olmamaktadır. Kış aylarında uçuş için mutlaka kalın giyinmelisiniz. Yaz aylarında da yanınızda uzun kollu giysiler getirebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*