Kapadokya’daki Atv Safari Turu Rotaları

Atv Safari Turu Hakkında

Kapadokya’ nın birçok vadisi ve özel bölgeleri bulunmaktadır. Kapadokya’ daki atv safari turu için ilk akla gelen sorulardan bir tanesi her gördüğümüz yerde atv turunu yapabilir miyiz? sorusu oluyor. O kadar zengin doğa ve coğrafyaya sahiptirki bazen aklınıza bu tarz sorular gelebiliyor. Atv yi alıp buralara gidebilir miyiz? Yada şu tarafda peri bacaları var burada atv safari turu yapabilir miyiz? gibi. Gelin şimdi bu sorulara birlikte cevap bulalım ve atv turları için doğru lokasyonu birlikte seçelim. Aşağıda sizlere sunacağımız atv safari rotamızda ORTAHİSAR ve GÖREME bölgesi için listeleme yapacağız.

Atv safari turları bölgenin en popüler turları arasında diyebiliriz. Örneğin herkes balona binemeyebilir. Yükseklikten korkan misafirlerimiz bulunmaktadır. Yada At safari turlarımız herkes için uygun olmayabilir. Fakat Kapadokya atv turu için durum bu şekilde değildir. Atv safari turlarımızda sistem şu şekilde olmaktadır. 1 atv ye 2 kişi binebilmektedir. Bu sebepten dolayı siz korkuyor olsanız bile arkaya oturup rotanın tadını çıkartabilirsiniz. Özellikle arkadaş gurupları ile geldiyseniz bu şekilde size özel turları çıkartmaktayız. 2 li guruplar halinde atv lerimiz ile turlarımız yapılmaktadır. Şimdi rotalardan bahsedelim isterseniz.

1- Kapadokya Göreme Atv Safari Turu Rotası

Göreme Atv Safari Turu Rotası

Göreme Atv Safari Turu Rotası

Kapadokya bölgesinin en bilindir ve popüler olan rotasıdır. Gezilecek yerlerin listesini çıkarttığınızda zaten bu atv rotasında 2-3 tanesini görmüş olmaktasınız. Bölgede gezerken gördüğünüz atv turu firmaları bu rotayı satmaktadır. Göreme’ de yapacağınız bu turumuzun ücretsiz transfer hizmeti bulunmaktadır. Atv firmalarının 1 tanesi hariç bu rota üzerinde tura çıkmaktadır. Avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır. İlk önce Göreme atv turunda hangi bölgeleri ve konumları görmektesiniz onu inceleyelim. Kapadokya atv turu rotaları arasında en popüler olanı Göreme atv turu rotasıdır. Kapadokya bölgesine gelen misafirlerin genellikle tercih ettiği atv turu lokasyonu bu bölgede yapılmaktadır.

Göreme Atv Safari Turu Gezilecek Yerler;

 • Güllüdere Vadisi
 • Kılıçlar Vadisi
 • Çavuşin Köyü ve Kasabası
 • Aşk Vadisi
 • Kızılçukur Vadisi

Bu rotaları gezerken kilise ve tarihi mekanların içerisinde olacaksınız. Atv safari turlarında bazı noktalarda mola verilmekte. Hem tarihi yapıları görmeniz hem de bu arada fotoğraflar çekilebilirsiniz. Göreme atv turu için dezavantajlar da bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şu şekildedir. Özellikle yaz aylarında ve bölgenin yoğun olduğu dönemlerde yapacağınız turlarda sizin dışınızda yüzlerce atv bulunmaktadır. 200 – 300 atv ile birlikte tura çıkmış oluyorsunuz. Sunset noktaları oldukça kalabalık olmaktadır. Gün batımı mola sırasında hem fotoğraf çekilirken hem de bekleme açısından biraz daha diğer rotaya göre dezavantaja sahiptir. Atv safari turlarımızın rotası yoğun sezonda farklılık göstermektedir.

2- Kapadokya Ortahisar Atv Safari Turu Rotası

Ortahisar Atv Safari Turu

Ortahisar Atv Safari Turu

Ortahisar tv turu ve rotası son 2 yıldır popüler olmakta ve kendine özgü misafirleri oluşmaktadır. Klasik herkesin bulunduğu ve Göreme dışında farklı bir lokasyonda atv turu yapmak isteyenlerin seçimi haline gelmiştir. Avantajları arasında en belirgin özelliği normalde araçların girmeyeceği ve kendinizin bulamayacağı lokasyonlarda atv turu yapacağınız olmasıdır. Diğer özelliklerinden birisi de Göreme’ de yapacağınız atv safari turuna göre daha eğlenceli olacağıdır. Özellikle bahar ve kış aylarında suların içerisinden geçeceksiniz. Bazı noktalardan geçerken doğal oluşumlardı göreceksiniz. Bu oluşumlardan geçerken başınızı atv hizasına indireceksiniz. Sadece atv nin geçebileceği yollardan ilerleyeceksiniz. Kapadokya’ nın ilk yerleşim bölgelerini göreceksiniz ve vadilerin arasında bulunacaksınız.

Ortahisar Atv Safari Turu Gezilecek Yerler;

 • Ortahisar Köyü
 • Balkan Vadisi
 • Balkan Kilisesi
 • Güvercinlik Vadisi
 • Ortahisar Panorama Tepesi
 • Ortahisar Kalesi
 • İlk Kapadokya Yerleşim Bölgesi

Kapadokya’ nın Ortahisar kasabasında bulunan atv rotamız bu şekilde yapılmaktadır. Aynı şekilde otellerinizden ücretsiz transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Günün her saatinde turumuza katılabilirsiniz. Eğer gurup halinde geliyorsanız sadece sizin olacağınız turlara çıkmaktayız. Gene 2 kişi 1 atv ye binebilmektedir. Diğer en büyük avantajı ise bu turumuzda sadece sizin bulunacağı en fazla 15-20 atv bulunmasıdır. Çok daha butik çok daha eğlenceli ve bir o kadar da görseli güçlü bir rotadır.

Ortahisar Quad Safari Turu

Ortahisar Quad Safari Turu

Turlarımızın Rezervasyonları Hakkında

Kapadokya’ da bulunan her iki atv safari turu için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Özellikle 1 gün öncesinde rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır. Bayram, tatil günleri ve sezonun yoğun olduğu günlerde yer bulmanız için fayda sağlayacaktır. Diğer aktivitelerimiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Özellikle Kapadokya Balon turu için sayfamıza bakabilirsiniz. Tur fiyatları için turlar sayfamıza bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*