Kapadokya’ da Atv Safari Turları

Göreme Atv Turu

Her yıl daha fazla ziyaretçi çekmeye devam Kapadokya doğasıyla ve aktivite çeşitliliği ile turistlere unutulmaz günler geçiriyor. Bunlardan bir tanesi Kapadokya atv safari turu aktivitesidir. Vadilerin içerisinde ve peri bacalarının yanında engebeli yollarda keyif verici tur için atv turlarını tercih edebilirsiniz. Üstelik bu turların fiyatları oldukça uygun ve bazı avantajları da beraberinde getiriyor. Gelin şimdi biraz daha detaya girelim ve atv safari fiyatları ve detaylarını birlikte inceleyelim. Atv safari turlarının en güzel yanlarından bir tanesi yürüyerek bulamayacağınız yerleri atv ile geziyor olmanızdır.

1- Göreme Atv Safari Hakkında

Kapadokya atv safari turu için tavsiye ettiğimiz tur zamanı sunset olmaktadır. Atv turu fiyatları bazı durumlarda sunset için yani günbatımı için biraz daha fazla olabilmektedir. En yoğun olan atv tur saatidi günbatımı olmaktadır. Ayrıca bazı misafirlerimiz sabah balonlar ile atv turu programına katılmak isteyebilirler. Bu zaman zarfında da atv turu yapılmaktadır. Genelde internet üzerinden arama yapacaksanız eğer sunrise atv turu diye bakabilirsiniz. Yada bizden de bu konuda yardım alabilirsiniz. Kapadokya bölgesine geldiğinizde yol üzerinde birden fazla atv satış ofisleri göreceksiniz. Bu atv satış noktalarının en yoğun olanı Göreme bölgesindedir. Aynı zamanda Göreme, içerisinde birden fazla önemli noktayı barındırmaktadır. Örnek vermek gerekirse;

  • Aşk Vadisi (Love Valley)
  • Gül Vadisi (Rose Valley)
  • Kılıçlar Vadisi
  • Kızıl Çukur
  • Kızlar Manastırı
  • Görkündere Vadisi ve daha fazlası.

Yukarıdaki vadilerin çoğunu görme ve bu vadiler arasında turlar yapabilirsiniz. Genel olarak Kapadokya atv safari denildiğinde akla gelen ilk zaman aralığı sunset (gün batımı) turları olmaktadır. Ve bu turlar da 2 saat düzenlenmektedir. Sizler tabiki sabah ve gündüz saatlerinde atv kiralayabilirsiniz. Üstelik 1 saatlik seçenekleride bulunmakta. Fakat en yoğun olan ve en popüler olan tur saati sunset gün batımı saatidir. Göremede yapılan atv turları Kapadokya Bölgesi’ nin en popüler turları arasındadır. Sebebi ise birçok popüler lokasyonlardan geçiyor olmanızdır. Hem vadiler arasında olacak hem de peri bacalarının arasından geçiyor olacaksınız.

Göreme Atv Turu

Göreme Atv Safari

Göreme lokasyonunda yapacağınız turun avantajlarından bir tanesi kesinlikle araçlar ile giremeyeceğiniz vadilere atv ler ile giriyor olmanızdır. Yani taksi tutsanız giremezsiniz, kendi araçlarınız ile giremezsiniz, nokta atışı bu lokasyonları bulmanız hem zaman açısından hemde yakıt açısından size gereksiz maliyet olacaktır. Fakat atv turları ike birlikte rehberiniz sizlere önemli lokasyonları gösterecektir. Kapadokya atv turlarımızın rotası sizlere göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Göremede atv safari için fiyat ortalaması 900-1200 tl arasındadır. Üstelik bu fiyat atv başınadır. Kişi başına değildir. Yani 1 atv ye 2 kişi binebilirsiniz. 900 tl ye kiraladığınız atv’ ye 2 kişi bindiğinizde kişi başı 450 tl ödemiş oluyorsunuz. Gün batımı ve normal saatlerdeki turlar arasında fiyat farkı olmaktadır. Atv firmasından sunset mi yoksa gün içi turlarımı diye sorabilirsiniz.

2- Kapadokya Ortahisar Atv Safari ve Fiyatları

Ortahisar bölgesi gene Kapadokya bünyesinde olup Göreme ile arası 5-10 dakikadır. İlk kapadokya yerleşim alanı ve farklı vadileri ile atv safari rotası için çok uygundur. Ortahisar atv safari son 2 yıl içerisinde fazlaca popüler olmaya başlamıştır. Özellikle bir avantajı turistler tarafından çok tercih edilmektedir. Bu avantajı ise size özel ve butik olmasıdır. Göreme atv turlarında bazen 200-300 atv ile tur yaparsınız. Fakat Ortahisarda maksimum 20 atv ile tur yaparsınız. Genelde turistler Göreme bölgesini gezmektedir. Fakat ortahisar atv turunda yeni bir rota görmüş olursunuz. Aynı zamanda çok eğlenceli atv safari yaparsınız. Doğal oluşumlardan başınızı eğerek geçer ve suların içerisine dalarsınız. Her gün çok hızlı rezervasyon alır. Balkan vadisi, balkan kilisesi, Ortahisar Panorama ve birçok noktayı gezebileceğiniz keyifli ve sakin bir tur rotasıdır.

Kapadokya Ortahisar Atv Turu Lokasyonları

Kapadokya Ortahisar Atv Turu Lokasyonları

Ortahisar atv turlarının fiyatları 1 ve 2 saat olarak farklılık göstermektedir. Tıpkı göreme de olduğu gibi sunset (gün batımı) yapabileceğiniz gibi, gün içerisinde de turlara çıkabilirsiniz. 2 saatlik atv turu fiyatı 900-1200 tl arasındadır. 1 saatlik safarinin fiyatı 600-800 tl arasındadır. Ortahisar atv safari için kiraladığınız atv lere 2 kişi binebiliyorsunuz. Yani bu fiyatlar tek kişi için değil atv başına oluşturulmuş fiyatlardır.

Kapadokya Atv Safari Transferleri

Kapadokya’ daki katılacağınız tüm atv turlarının ücretsiz transfer hizmeti bulunmaktadır. Yani sizleri otelinizden ücretsiz olarak alıp tur alanına getiriyorlar. Sonrasında tura çıkıyorsunuz ve tur bittiğinde de tekrar otelinize bırakılıyorsunuz. Bu hizmet Hem Ortahisar atv turlarında hemde Göreme atv turlarında ücretsiz olarak sunulmaktadır. Özellikle Göreme atv turlarında eğer oteliniz Göreme, Avanos, Uçhisar ise sizleri ücretsiz olarak otelinizden almaktayız.

Yaz ve kış aylarında ne zaman gelirseniz gelin bu turlara katılabilirsiniz. Kask, eldiven, bone ve maske hizmeti her misafire verilmektedir. Bazı yaz aylarında bu ekipmanlara ihtiyacınız olacaktır. Gelmeden önce rezervasyon yaptırmanız gerektiğini unutmayınız. Kapadokya atv safari için en keyifli zaman genelde gündoğumu zamanıdır. Atv safari rotalarında birden fazla lokasyon göreceksiniz. Bu lokasyonlarda rehberler sizleri indirip kısa bilgi verecekler ve bu durduğunuz yerlerde fotoğraf çekme imkanınız olacaktır. Özellikle sunset gün batımı noktalarında fotoğrafa boğulacaksınız 🙂 Bu sebeple tur öncesinde telefonunuzu şarj etmeyi unutmayınız.

Balonlar ile Birlikte Gündoğumu (Sunrise) Turlarımız Hakkında

Sabahları atv turuna katılmanın 2 avantajı vardır. Bir tanesi atv safari aktivitesini Kapadokya vadilerinde gerçekleştirmek. Diğeri ise balonların uçuş zamanında atv safari turuna katılmanızdır. Balon manzaralı atv turları Kapadokya da yapacağınız en keyifli aktivitelerden biridir. Sizde sabah balonlar eşliğinde kapadokya atv safari turlarımıza katılabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*