Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2024

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2021

Kapadokya’ nın vazgeçilmez aktivitesi Kapadokya Balon turu fiyatları 2024 yerli ve yabancı misafirlerimiz tarafında en çok yapılan gün doğumu turudur. Aylık fiyatlar güncellenmektedir. Fiyatlar için mutlaka telefon ile bilgi almanızda fayda vardır. Fiyatlar kişi başıdır. 6 yaşından itibaren her misafirimiz uçuş yapabilmektedir. Genel bir bilgi almanız için fiyatlarımız 3000 tl ile 4900 tl arasında seçtiğiniz balon tipine göre değişmektedir. Güncel fiyatlar için mutlaka uçacağınız tarih aralığına bağlı telefon ile bilgi alınız. Nisanın 1′ ine kadar geçerli fiyattır. 1 Nisan ayından itibaren balon turu uçuşu fiyatları 160-240 euro arasında olmaktadır.

WhatsApp üzerinden iletişim kurmak için +90 532 453 03 63 nolu numaraya tıklayabilirsiniz.
Arayarak bilgi almak için +90 532 453 03 63 e tıklayabilirsiniz.

Kapadokya’ daki balonların kalkış alanı Göreme Lokasyonudur. Otelinizin Göreme’ de olması size yakınlık açısından avantaj sağlayabilir. Ama farklı lokasyonlar olmanız bizler için farklılık göstermemektedir. Sizleri bulunduğunuz otellerden yada konumdan ücretsiz olarak almaktayız. Rezervasyon yaptırmak istediğinizde mutlaka isim, soy isim ve TC kimlik bilgilerinizi vermeniz gerekmektedir. Sigorta işlemleri için alınan bilgileriniz balon ile uçmadan önceki son işlemdir. 2024 yılı balon turu için rezervasyon yaptırdığınızda sizlere balonlar ile uçacağınıza dair bir bilet vermekteyiz. Bunu sizin bulunduğunuz otelede getirebilirken, isterseniz acentemize sizler de gelip alabilmektesiniz. Yada voucher hazırlanıp size whatsapp ve email yoluyla da iletmekteyiz.

Balon fiyatlarımız 32 kişilik, 22-24 kişilik sepetler, 16 kişilik ve 8 kişilik olmak üzere farklı sepetlere göre havalanmaktadır. Standart olarak uçuş yapılan balon sepetleri 28 lik kapasitedir. En çok sorulan sorular arasında sepet kapasitesi bulunmaktadır. Genelde daha az sayıdaki sepetlerin daha geniş olduğu düşünülmektedir. Fakat  sepet kapasitesi düştükçe balon sepetlerinin ebatıda ufalmaktadır. Bu sebeple belkide yanlış bilinen bir gerçektir. Balondaki kişi sayısı azaldıkça sepet genişliği de azalmaktadır. Kapadokya balon turu fiyatları 2024 sayfamızda bulamadığınız detaylı soruları arayarak bizlerden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2024

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2024

Gün doğumunda, gökyüzünde rengarenk balonları ile ünlü Kapadokya, Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinin başlarında gelmektedir. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akına uğramaktadır. Jeolojik ve coğrafik özellikleri yanı sıra köklü bir tarihe sahiptir. Eşsiz güzellikleri ile dünya çapında turizmin çekim merkezlerinden biri olmuştur. Kapadokya’nın sahip olduğu esrarengiz doğasında birçok aktivite yapılmaktadır. Bunların başında Kapadokya Balon Turu gelmektedir. Gün doğumunda olağan üstü bir atmosfere sahip olmakta ve turistler, bu etkileyici manzarayı gökyüzünden izlemek için daha Kapadokya’ya gelmeden Balon turu rezervasyonu yaptırmaktadırlar. Sizde 2024 yılında bu eşsiz coğrafyayı ziyaret etmek istiyorsanız Kapadokya Balon turu fiyatları 2024 ve tur özellikleri hakkında makalemizde tüm merak ettiklerinizi bulabilirsiniz.

Kapadokya’da balon turuna katılmak isteyenler için standart, konfor, ultra konfor ve özel uçuş seçenekleri bulunmaktadır.

Kapadokya Balon turu fiyatları 2024 yılı için;

  • Standart Uçuşlar: 3000 – 4500 TL
  • Konfor Uçuşlar: 4500 – 6250 TL
  • Ultra konfor Uçuşlar: 6200 – 9350 TL

Özel Uçuşlar: 15.000 TL’den başlamakta ve organizasyon şekline göre fiyatlandırılmaktadır. Özel balon turu uçuşları için mutlaka erken iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Kapadokya Standart Balon uçuşlarına, 20 – 28 yolcu katılmaktadır. En çok tercih edilen, en ekonomik balon uçuşudur.

Konfor uçuşlar, 16 ile 20 kişi arası yolcu katılmaktadır. Ultra Konfor balon uçuşları, 8 ile 12 kişiliktir.

Kapadokya Özel Balon turlarına genellikle evlilik teklifi, balayı, yıldönümü kutlamaları ve özel anlar için çiftler katılmaktadır. Özellikle evlilik teklifleri için tercih edilse de balayı ve düğün fotoğraf albümü için özel uçuşlar yapılmaktadır. İki kişilik bu uçuşlarda çiftlere pilot eşlik etmektedir. Önceden rezervasyon yaptırmanız gereklidir. Çünkü evlilik gibi özel kutlama gerektiren balon uçuşlarında 1 gün önceden her şeyin hazır olması gerekmektedir.

Kapadokya Balon turu fiyatları 2024 için dahil olan hizmetler;

  • Balon turu için otelden uçuş yapılacak alana geliş – gidiş transfer
  • Kapadokya Balon Tur firması merkezinde açık büfe kahvaltı (pandemi dolayısı ile geçici olarak durduruldu)
  • Göreme, Ürgüp, Avanos, Uçhisar’ı kapsayan bir saatlik sıcak hava balonu uçuşu
  • Balondan inince şampanya patlatılması ve ikramı (alkolsüz şampanya, meyve suyu ikramı)
  • Balon Uçuş Sertifikası veya Balon uçuş madalyası
  • Balon uçuşlarımızda tüm yolcular en yüksek poliçe ile sigortalanmaktadır.
  • Pandemi dönemi süresince dezenfektan, maske gibi temel ihtiyaç malzemeleri
Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon Turu

Kapadokya Balon turu fiyatları 2024 için ekstralar:

Özellikle evlilik teklifi, doğum günü ve yıldönümü sürprizi gibi organizasyonlarda tercih edilen pankart açma, çiçek buketi, kutlama pastası ve profesyonel fotoğraf ve video çekimleri için ekstra ücret ödemek gerekmektedir. Bu gibi özel tercihler için en az bir hafta öncesinden rezervasyon yaptırmak gerekmektedir.

Kapadokya Balon turu fiyatları yılının ilk aylarında daha uygun olacaktır. Pandeminin devam etmesine bağlı olarak fiyatların artışı söz konusu olmayacaktır. Çünkü 2020 yılına kadar Kapadokya balon turuna daha çok turistler katılmakta idi. Pandemi ile birlikte yurtdışından gelişlerin durdurulması ile daha önce Euro olarak belirlenen fiyatlar Türk Lirası olarak değişmiştir. Bu da yerli turistler için bir avantaj olmuştur. Kapadokya Balon turu fiyatları 2024 yılında da daha uygun olacak gibi görünüyor.

Kapadokya balon turu için erken rezervasyon yaptırarak ve balon turu dahil Kapadokya Tatil turlarına katılarak daha avantajlı fiyatlar yakalanabilmektedir. Uygun Kapadokya Balon turu fiyatları 2024 için erken rezervasyon yaptırmanızı öneriyoruz. Ayrıca ilkbahar ve sonbahar gibi zamanlarda Kapadokya daha yoğun olmaktadır. Bu yüzden sezon sonu dönemlerinde fiyatlar biraz daha düşmektedir.

2024 Kapadokya Balon Turu fiyatları için uçuşlar haftanın yedi günü sabah gün doğumu saatlerinde düzenlenmektedir. Sivil Havacılık tarafından günlük hava durumu değerlendirilerek uçuş izni verilmektedir. Rüzgarın durumuna göre uçuş izni çıkmadığı durumlarda Balon turu rezervasyonu ertesi güne ya da müsaitlik yoksa diğer günlere ertelenmektedir. Belirtilen günlerde dönüş yapacak yolculara para iadesi yapılmaktadır. Bazı durumlarda Kapadokya balon turları için ertesi gün uçuş izni verilmektedir. Fakat nadir de olsa bazen bu karar uçuş alanına gidildiğinde iptal edilebilmektedir.

Kapadokya Balon turu fiyatları 2024 yılı ortalarında pandeminin ve dolayısıyla seyahat kısıtlamalarının gidişatı ile değişiklik gösterebilir. Bu yüzden uygun fiyatlı balon turu şansı yakalamak için tatil planlaması yaparken sık sık kampanyaları takip etmenizi öneriyoruz.

Kapadokya balon turu 2024 ile Kapadokya’yı keşfetmek, muhteşem manzaralara tanık olmak, Kapadokya’nın kendine özgü mistik havasını solumak için belki de olabilecek en uygun zaman 2024 yılıdır. Bu yüzden Kapadokya tatilinizi geciktirmeyin. Sevdiklerinize sürpriz bir Kapadokya tatili yaşatmak, sevgilinize evlilik teklif etmek, çocuklarınıza ülkemizin muhteşem coğrafyalarından birini tanıtmak için uygun Kapadokya Balon turu fiyatları 2024 seçeneklerini kaçırmayın. 2024 yılı için belirlenmiş fiyatlarımız güncel olmaktadır. Rezervasyon yaptıracağınız zaman hangi tarihte balona binmek istiyorsanız mutlaka bilgisini vermelisiniz.

Balon turu fiyatları konusunu bitirdiysek artık, Güvenli ve sağlıklı, macera, eğlence ve romantizm dolu bir Kapadokya tatili sizleri bekliyor. Farklı bir kapadokya balon turu yazısı için tıklayabilirsiniz. Kapadokya’ da yapabileceğiniz başka aktivitelerde bulunmaktadır. Bunlardan diğer popüler olanı Kapadokya atv turu aktivitesidir. Tıklayarak sayfamızı inceleyebilirsiniz. Diğer aktiviteler ile ilgili bilgi almak için bizleri arayabilirsiniz. Hem fiyatlar hem de turlarımız hakkında detaylı bilgiler için.

Kapadokya’da Balon Turları Nereden Kalkmaktadır?

Kapadokya Bölgesi’nde balon turları artık 3 farklı lokasyondan yapılmaktadır. Her zaman yapılan Göreme bölgesi uçuşlarının dışında ayrıca Çat Vadisi ve Soğanlı Vadisi uçuşlarıda yapılmaktadır. Kapadokya balon turu fiyatları bölgelerdeki farklılıklara göre değişmektedir. Popüler olan lokasyon Göreme Bölgesi uçuşlarıdır. Çat Vadisi ve Soğanlı Vadisi balon turları Göreme bölgesine göre daha uygun fiyatlıdır. Sepet olarak ise; 20-28 lik sepetler ile uçulmaktadır. Balona biniş saatleri ise; Göreme Bölgesi’ ne göre daha erken olmaktadır. Bu yüzden otellerinizden alış saatide daha erkene çekilmektedir.