Kapadokya Balon Turu Fiyatları

Kapadokya balon turu fiyatları yıl içerisinde farklı zamanlarda değişmektedir. Sonbahardan itibaren düşüşe geçen fiyatlar ilkbahar mevsimi ve yoğun sezonun açıldığı yaz mevsimine doğru artışa geçmektedir. O nedenle Kapadokya balon turu aktivitesine katılmak isteyen misafirlerimizin bizleri arayarak güncel fiyatlar hakkında bilgi almalarını tavsiye ediyoruz. Balon turu uçuşlarında otel transferi ve kahvaltı bulunmaktadır. Balon turu fiyatları kış dönemi için 3300-4450 türk lirası arasındadır. Rezervasyon yaptırmanız çok önemlidir. Aralık-Mart ayları boyunca balon turu kişi başı fiyatı 3300 tl dir. Nisan ve Mayıs ayı balon turu fiyatları 130-200 euro’nun tl karşılığıdır.

Kapadokya balon turu fiyatları Temmuz – Ekim sonu 2024 ayı için kişi başı 180-260 euro arasında, ağustos ayı için ise ortalama 220 – 280 euro civarında olacaktır. Balon turu fiyatları içerisinde ücretsiz çift yönlü otel transferi, uçuştan önce kahvaltı, uçuş sigortası, hatıra sertifikası ve şampanya ikramı yer almaktadır. Balon turu günde sadece bir defa olmak üzere gün doğumunda sabah erken saatte yapılmaktadır.

Bizlere WhatsApp üzerinden +905324530363 ten ulaşabilirsiniz.
Yada telefon numarasına tıklayarak +905324530363 direk arayıp rezervasyon yapabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Nerede ve Nasıl Yapılır?

Tur fiyatına dahil olan kahvaltı ikramı balon turundan önce verilmektedir. Otellerinden alınan misafirlerimiz ofisimizde hazırlanan hafif atıştırmalık kahvaltının ardından yine transfer araçlarına bindirilerek uçuş alanına götürülmektedir. Bu sırada operasyon ekibimiz ise uçuş için balonları hazırlamaktadır. Balonların uçuşa hazırlanması sırasında ortaya çıkan güzel görüntülere misafirlerimiz de tanıklık etmektedir. Tüm hazırlıklar tamamlandıktan sonra balonlar sırayla havalanmaktadır. Kapadokya balon turları kalkış yeri Göreme ilçesindeki alanda yer almaktadır. Tüm balonlar vadilerin girişinde yer alan alanda uçuşa hazır hale getirildikten sonra sırayla havalanmaya başlar. Uçuşlar sadece günde bir defa sadece güneş doğmadan önce başlar ve uçuşlar ortalama 1 saat sürer. Kapadokya balon turu fiyatları için her zaman arayarak yada yazarak güncel bilgileri ve fiyatları bizlerden öğrenebilirsiniz.

Bu süre bazen 1 saat 10 dakikaya çıkmakta bazen de 50-55 dakikaya düşebilmektedir. Bunun sebebi rüzgâr ve yere iniş yapılacak olan müsait alanların her uçuşta değişmesidir. Yer ekibi ile sürekli iletişim halinde olan pilotumuz rüzgâr ve arazi durumuna göre en uygun ve en güvenli bölgeyi seçerek bunu yer ekibine iletir. Talimatı alan yer ekibimiz balon yere inmeden önce o konuma gelir ve iniş için tüm hazırlıkları tamamlamış olur. Kapadokya balon turu fiyatları için bazı durumlarda meydana gelen ufak fiyat farklılıklarının bir sebebi de işte pilot tecrübesidir. Son derece deneyimli ve çok fazla uçuş saati tecrübesi olan pilotlarımız sepetleri yere neredeyse hiç sarsıntı olmadan indirmeyi başarabilmektedirler. Güvenle yapılan yere inişin ardından yine yer ekibi tarafından daha önce hazırlanmış olan Kapadokya balon turu fiyatları içerisine dahil olan bir başka hizmetimiz yani şampanya kutlaması yapılmaktadır. Şampanya ikramı ve eğlenceli geçen kısa bir sürenin ardından misafirlerimiz yine araçlara bindirilir ve konakladıkları otellere geri bırakılmaktadır.

kapadokya balon turu fiyatları

kapadokya balon turu fiyatları

Kapadokya Balon Turu Fiyatları Rezervasyonu Nasıl Yapılır?

Kapadokya balon turlarında mutlaka önceden rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Yoğun olmayan sezonlarda genellikle 1 gün önceden yeterli olduğu gibi ancak yoğun ve kalabalık sezonlarda en geç 4-5 gün önceden yerinizi ayırtmanızda fayda bulunmaktadır. Balon turu rezervasyonlarınızı Whatsapp hattımız üzerinden kolayca yapabilirsiniz. Ya da telefon ile bizi arayarak kolayca yaptırabilirsiniz. Rezervasyon için uçuşa katılacak olan kişilerin isim soy isimleri, Türk vatandaşı ise TC kimlik numaraları, yabancı uyruklu ise pasaport numaraları ve konaklama yaptıkları otelin adı gerekmektedir. Kapadokya balon turu ücretlerinizi ise uçuştan en geç 1 gün önce ödemeniz gerekmektedir. Ödemeyi isterseniz banka havalesi ile isterseniz de Göreme’de yer alan merkezime gelip yapabilirsiniz. Balon turu öncesi sabah ödeme alınmamaktadır. Ödemesi alınmamış olan rezervasyonlar tamamlanmamış sayılır. Ödemelerinizi sadece nakit olarak yapabilirsiniz. Kredi kartı ile ödeme kabul edemiyoruz maalesef. Ayrıca balon turlarında herhangi bir yaş ya da meslek indirimi yapılmamaktadır. Kalabalık grup halinde gelen misafirlerimiz için indirim yapabilmekteyiz. Kapadokya balon turu fiyatları ücreti ödendikten sonra rezervasyonun misafir tarafından herhangi bir sebeple iptal edilmesi ya da misafirin geç kalması halinde ücret iadesi yapılmamaktadır. Ancak uçuşların Sivil havacılık tarafından olumsuz hava şartları nedeniyle iptal edilmesi halinde misafirin ödemiş olduğu tutar kendisine hiçbir kesinti yapılmadan iade edilmektedir. Ayrıca hava şartlarından dolayı o gün balon turuna katılamayan misafirlerimizin rezervasyonları eğer bir sonraki gün müsaitlik var ise aktarılabilmektedir. Kapadokya balon turlarında kullanılan sepetler ise 8 kişi ile 28 kişilik arasında değişmektedir. 28 kişilik sepetler ile yapılan turlar Kapadokya balon turu fiyatları açısından en uygun olan seçenektir. Konfor balon turları ise genellikle 20 kişilik sepetlerde yapılmaktadır. Lüks balon turları ise 8-12 kişilik sepetlerde daha az kişi ile yapılmaktadır ancak fiyat açısından daha yüksektir. Özelikle yaz mevsimi gibi kalabalık zamanlarda genellikle büyük sepetler kullanılmaktadır çünkü ancak bu şekilde her gün daha fazla kişinin uçması sağlanabilmektedir. Balon turları hamileler, ayakta durmasına engel bir sağlık sorunu olanlar ve 6 yaşından küçük çocuklar için uygun bir aktivite değildir.

Uygun fiyatlı Kapadokya balon turu fiyatları ile hem unutulmaz bir saat yaşamış olacaksınız hem de dünyada eşi benzeri olmayan bir coğrafi bölgeyi havadan görerek bu güzelliklerin daha çok farkına varacaksınız. Her yıl yüzbinlerce turist gelerek balon turu aktivitesine katılmaktadır. Hem yerli hem de yabancı turistlerin en çok tercih ettiği aktivitedir.

Kapadokya balon turu fiyatları belli aralıklar ile değişmektedir. Yılın 12 ayı boyunca sabit bir fiyat yoktur. Fiyatlar balon birliği tarafından belirlenmektedir. O nedenle balon turuna katılmak istediğiniz tarihi bize whatsapp üzerinden yazarak ya da bizi arayarak belirtip o tarih için güncel fiyat bilgisi almanızı tavsiye ediyoruz. Çok ileri tarihler için ise fiyatlar belli olmadığı için fiyat bilgisi paylaşamayabiliriz. Ayrıca dilerseniz Kapadokya 2 saatlik atv turu hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Balon Turlarıyla Gökyüzünde Serüvene Hazırlanın

Kapadokya’nın etkileyici manzarası, tarihi kalıntıları ve doğal güzellikleriyle ünlü olduğunu biliyorsunuz. Bu eşsiz bölgeyi keşfetmek için en etkileyici ve unutulmaz deneyimlerden biri, kapadokya balon turlarına katılmaktır.

Kapadokya balon uçuş turları, gökyüzünde rüya gibi bir uçuş deneyimi sunuyor. Balonun gökyüzüne yükselmesiyle birlikte sepette yer alarak, bu büyülü bölgenin manzarasını kuşbakışı izleme fırsatını yakalayabilirsiniz. Kapadokya’nın eşsiz şekillere sahip peri bacaları, şekilleri ve vadileri, balon turları sırasında altınızda muhteşem bir manzara oluşturur.

Kapadokya balon turu fiyatları için balon uçuşları genellikle sabah saatlerinde gerçekleştirilir, çünkü bu zaman diliminde rüzgarlar daha sakin ve uçuş koşulları daha uygundur. İşte sabahın erken saatlerinde balonla gökyüzüne yükselmenin heyecanını ve keyfini yaşama zamanınız olacak. Kapadokya balon turları, profesyonel ve deneyimli pilotlar tarafından yönetilen güvenli bir şekilde gerçekleştirilir. Pilotlar, tur süresince rehberlik eder ve güvenliğinizi sağlamak için gerekli önlemleri alır. Böylece yükseklik korkusu olanlar bile bu benzersiz deneyimi rahatlıkla yaşayabilir.

Balon turları genellikle bir saat sürer ve uçuş sırasında farklı noktaları yukarıdan görme şansınız olacaktır. Pilotlar, balonun yüksekliğini ve yönünü ayarlayarak en iyi manzaraları sizlere sunmaya çalışacaklardır. Ayrıca, balon turu sonrasında genellikle bir şampanya kadehi kaldırılarak uçuş kutlanır. Buradaki şampanya alkolsüz şampanya olmaktadır. Aynı zamanda a meyve suyu ikramındada bulunulmaktadır. Kapadokya balon turu fiyatları için unutmayınız ki; sezonsal olarak fiyatlar değişmektedir. Bu yüzden erken rezervasyon ile fiyatlarınızı sabitleyiniz.

Özellikle bayram dönemlerinde yaşanan yoğunluktan dolayı erken rezervasyon yapmanızı tavsiye etmekteyiz. Günler hatta haftalar öncesinde Kapadokya balon turları için rezervasyonlar gelmektedir. Yüksek fiyattan rezervasyon yapmamak için erken davranmayı unutmayınız.