Kapadokya Balon Turu Fiyatları

Balon Turu Fiyatları

Merak edilen en önemli tur ve özellikle Kapadokya balon turu fiyatları konusudur. Turlarımızda ücretsiz transfer hizmeti bulunmaktadır. Transfer hizmetinin yanında balon uçuşlarından önce sizlere kahvaltı verilmektedir. Daha sonrasında uçuş alanına gidip muhteşem manzara eşliğinde balonlarınızın hazırlanışını izleyeceksiniz. Sonrasında artık uçuş ve sonrasında tekrardan otelinize kadar ücretsiz transfer hizmeti olacaktır. Kapadokya balon fiyatları 3000 – 5.500 tl arasında değişmektedir. Uçacağınız sezona ve yoğunluğa göre farklılık gösterir. Bu sebeple arayarak bilgi almanızda fayda vardır. Geç rezervasyon yaparsanız son dakika fiyatların yükselmesinden etkilenebilirsiniz. Bu sebeple mutlaka 1 gün önce değilde birkaç gün önce iletişime geçmenizde fayda vardır. Aylar öncesinde bile bizlere ulaşarak balon turu rezervasyonu yapabilirsiniz.

WhatsApp ile iletişime irtibata geçmek için : +905324530363 ‘ e tıklayabilirsiniz.

Kapadokya Balon turları ve 2024 balon fiyatları için arayarak bilgi alabilirsiniz. +90 532 453 03 63.

Sıcak hava balon turu, Nevşehir ile özdeşleşmiş ve Kapadokya’ da yapılması gereken aktivitelerin başında gelmektedir. Yerli ve yabancı turistler Kapadokya’ya gelirken akıllarında Kapadokya balon turu fiyatları mutlaka vardır. Çünkü balonla gökyüzünden Kapadokya Bölgesini izlemenin ne kadar muhteşem olduğunu mutlaka medyadan okumuş ya da izlemişlerdir. Eğer sizde bu muhteşem coğrafyayı gökyüzünden keşfetmenin heyecan ve büyüsünü yaşamak istiyorsanız Kapadokya balon turu deneyimini mutlaka yaşamalısınız. Balon uçuşları için kapadokya bölgesine geldiğinizde mutlaka ödemenizi uçuş öncesinde yapmış olmanız gerekmektedir.

Kapadokya balon turu fiyatları hakkında akıllarda çok pahalı olduğu izlenimi bulunmaktadır. Evet ortalama yerli turistler için bu doğru olabilmektedir. Ancak belli dönemlerde indirimler söz konusu olmakta ya da tur firmalarının kampanyaları ile oldukça uygun fiyatlar yakalanabilmektedir. Eğer paket tatil tercih ederseniz Kapadokya balon turu aktivitesi olan paket tatilleri de seçerek daha uygun fiyatla bu deneyimi yaşayabilirsiniz. Ancak şu unutulmamalıdır ki Kapadokya balon turu fiyatları ile şahit olacağınız güzellikler verdiğiniz paraya değecektir.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları

Kapadokya Balon Turu Fiyatları

Nevşehir balon turuna katılmak isteyenler için gün hava aydınlanmadan başlamaktadır. Çünkü gün ışığı kendini göstermeye başladığında balonlar havalanıyor olmaktadır. Balon turu ile zaten muhteşem olan coğrafyayı gün ışığınla karşılaşma anında daha da büyüleyici kılan bu saatlerdir. Siz balonun içinde süzülürken gün ışıkları da o muhteşem Kapadokya vadilerine dokunmaya başlamakta ve ortaya eşsiz güzellikte manzaralar çıkmaktadır.

Kapadokya Bölgesi’nde birçok tur acentesi Kapadokya balon turu fiyatları hizmeti vermektedir. Balon turuna katılacak olanlar sabah saat 04:30 civarında otellerinden tur firmalarının araçları ile alınarak tur ofisine getirilmekte ve burada kahvaltı ikram edilmektedir. Kısa bir brifing verildikten sonra balonların uçuş yapacağı bölgeye gelinmekte ve balonların hazırlanışı seyredilmektedir. Ardından Kapadokya balon turu fiyatları na başlamak için katılımcılar balon sepetlerine alınmakta ve balonlar gökyüzüne doğru çıkmaya başlamaktadır. Bu sırada güneş de yeryüzüne kendini göstermeye başlamıştır ve muhteşem bir panorama, büyüleyici bir atmosfer ve güneş ışınlarının eşsiz dansı eşliğinde gökyüzünde süzülmenin mutluluğu yaşanmaktadır. Balonlar rüzgar yönünde hareket ederken her sepette bir pilot yolculara eşlik etmektedir. 1000 ile 5500 feet arasında yükselen balonlar kimi zaman vadi içlerine girerek peri bacalarının çevresinde uçmakta ve muhteşem manzaralara tanık olunmaktadır.

Kapadokya balon turlarına katılacak olanların yanlarında mutlaka fotoğraf makinesi bulundurmalarını öneriyoruz. Öyle güzel kareler yakalayacak ve videolar çekeceksiniz ki bunu tarif etmek bile imkansızdır. Bazı durumlarda balon firmalarının çalışanları tarafından sepetlerde 360 video çekimi yapılmaktadır. Bu hizmetten faydalanabilirsiniz. Bu hizmete ekstra ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz. Fakat bunun dışında kendi telefon yada ekipmanlarınızı kullanarak fotoğraf çekimi yada video çekimi yapabilirsiniz. Kapadokya balon turu fiyatları için video ve fotoğraf çekimi ekstra bir ücrete tabi değildir.

Kapadokya sıcak hava balonu turunun sonuna gelirken balonlar alçalmaya başlamakta ve pilotların uygun gördükleri noktalara inişlerini gerçekleştirmektedirler. Burada yer görevlileri balonları şampanya patlatarak karşılamakta ve küçük bir parti verilmektedir. Yolcuların her birine uçuş sertifikası verilir ve tur firmasının araçları ile otellerine transferleri sağlanır. Balon turuna katılmadan önce hafif bir kahvaltı hizmetide balon turu fiyatları uçuşuna dahildir. Standart olarak bu aşamada üstte okuduğunuz hizmetlerin hepsi dahildir. Kapadokya balon uçuşlarında kalkış alanınız neresi ise iniş yeriniz farklı olabilir. Çoğu zaman bu şekilde olmaktadır. Vadiler ve kapadokya üzeri uçuşlar gerçekleştikten sonra iniş yeri genellikle farklı alana yapılmaktadır. Bu Balon pilotlarımız tarafından iniş yeri uygun görülerek yapılmaktadır.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları

Kapadokya Balon Turu Fiyatları

Kapadokya balon turu fiyatları nı uzun ve kısa olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Fakat yaz aylarında genellikle standart balon uçuşları yapılmaktadır. Bazı firmalar fakat farklı uçuş tiplerine sahiplerdir. Bu çok az balon firması tarafından yapılmaktadır. Standart balon turu uçuşları 60 dakika civarındadır. Fakat dediğimiz gibi bazı firmalar bunu 90 dakikaya çıkartarak farklı balon turu fiyatları uygulayabilmektedir. Bu tamamen sizin seçiminize bağlıdır.

Kısa Kapadokya balon uçuları 60 dakika, uzun Kapadokya balon uçuşları 90 dakika sürmektedir. Uzun turun farkı standart kalkış noktasından değil, o gün için rüzgarın durumuna göre çevredeki farklı kalkış alanlarından kalkış gerçekleştirilmektedir. Pilotlar, uçuş için çevreyi gezerek uçuş hazırlıklarını gerçekleştirirler.

Kapadokya Balon Turu Fiytalarına Dahil Olan Hizmetler

  • Otele geliş gidiş transferleri ve kalkış yerine ulaşım
  • Uçuş sigortası
  • Balon turu uçuşu öncesinde hafif kahvaltı
  • Rehberlik hizmetleri
  • Uçuş Katılım Sertifikası
  • Alkolsüz Şampanya ve Meyve Suyu ile Kutlama

Kapadokya Balon Turu sırasında profesyonel fotoğraf ve video çekimi istenirse ekstra ücret ödemek gerekir.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları ve Balon Çeşitleri

Standart Sepet Uçuşları, 24 – 28 kişilik olup en uygun fiyatlı uçuşlardır. İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde kişi sayısında güncellemeler yapılmıştır. Ufak Sepet Deluxe Uçuşlar, 12-20 kişilik uçuşlardır. Bu uçuşlarda da pandemi süresince kişi sayısı daha azaltılmıştır. Ayrıca özel organizasyonlar için kişilere özel uçuşlarda gerçekleştirilmektedir. Özellikle evlilik teklifi için talepler oldukça fazladır. Doğum günü sürprizleri, yıldönümü kutlamaları ve hatta balonda nikah töreni için özel organizasyonlar yapılmaktadır. Bunlar için en az bir hafta öncesinden rezervasyon yapılması gerekmektedir. Kapadokya balon turu fiyatları evlilik turu organizasyonlarında farklı fiyatlara sahiptir. Evlilik organizasyonu için bizimle mutlaka daha önceden irtibata geçmeniz gerekmektedir. Çünkü evlilik organizasyonunda öncesinde hazırlık yapmamız gerekmektedir. Bu gibi durumlarda bir gün önceden çiçek ve pankart hazırlığımız yapılmaktadır. Sizin istediğiniz çiçek modeli yada tarafımızca daha önceden organizasyonlar için hazırladığımız modelleri sizlere göndermekteyiz. İsterseniz içlerinden seçim yapabilir, isterseniz sizin talebinizde çiçek hazırlamaktayız. Bunun siparişi önceden verilip uçuştan önceki gece tarafımıza getirilmektedir. Soğuk hava depomuzda bekleterek uçuş için pilotumuza çantada verilmektedir. Bu yüzden evlilik organizasyonu için mutlkaa erkenden iletişime geçmelisiniz.

Nevşehir Balon Turu fiyatları konusunda tur firmaları farklılıklar gösterse de hemen hemen birbirine yakın fiyatlar söz konusudur. Özel organizasyonlar için müşterilerinin taleplerine göre fiyatlandırma yapılmaktadır. Balon uçuşuna ek olarak drone ile video ve fotoğraf çekimi, pankart, pasta ve şampanyalı kutlama, özel kostümler, balonun süslenmesi gibi detaylar ekstra ücretlendirilmektedir. Bu gibi durumlarda erken haber vermeniz gerekmektedir. Kapadokya bölgesinde şu anda 3 farklı bölgede balon uçuşu yapılmaktadır. Çat bölgesi, Soğanlı ve Göreme olmaktadır.

Kapadokya Balon Turu fiyatları konusuna tekrar gelecek olursak; muhteşem Kapadokya manzarasını kuş bakışı izlemek, Kapadokya’nın eşsiz sabah rüzgarını hissetmek, büyüleyici atmosferinde adeta peri masalındaymış gibi hissetmek için siz de hemen rezervasyonunuzu yaptırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*