Kapadokya Bisiklet Turu Fiyatları

Kapadokya Bisiklet Turu

Bisiklet tutkunları için ideal yerlerden biri de Kapadokya’ dır. Bu yüzden her yıl birçok bisikletçi Kapadokya bisiklet turu için bölgeye gelmektedir. Gruplar halinde Kapadokya’nın volkanik arazisi üzerinde nefis bir doğada bisiklet binmenin keyfini çıkarmaktadır. Kapadokya’nın eşsiz coğrafyasında, peri bacalarının arasında birçok bisiklet parkuru bulunmaktadır.

Kapadokya bisiklet turu, birçok tur firması tarafından düzenlenmektedir. Bölgeyi bilen bisikletçiler bağımsız olarak da bölgeye gelerek doğanın içinde bisiklet binmekte ve kamp yapmaktadır.

Kapadokya Bisiklet Turu Parkurları

Kapadokya Bisiklet Turu Fiyatları

Kapadokya Bisiklet Turu Fiyatları

Önemli parkurlardan biri olan Göreme Milli Parkı turu, Meskendir Vadisi, Güllü Dere, Kızılçukur’u kapsamaktadır. Başlangıç noktası Rahipler Vadisi olarak bilinen Paşabağ olan bu parkur önce Meskendir Deresi’ne, Güllüdere Vadisi, Çavuşin, Aşıklar Vadisi ve devamında Kızılçukur Vadisi’nde son bulmaktadır. Bu orta zorluktaki parkurda Kapadokya’nın birbirinden güzel ve büyüleyici vadilerinde eşsiz manzaralara tanık olacaksınız. Güneş batışını Kızılçukur Vadisi’nde seyrederek, muhteşem bir manzara yorgunluk atabilirsiniz.

Bir başka Kapadokya bisiklet turu parkuru Göreme, Uçhisar, Güvercinlik Vadisi turudur. Göreme’den tura başlayarak önce Uçhisar Kalesi’ne ilerleyip burada eşsiz panoramik manzarayı izledikten sonra Güvercinlik Vadisi patika yoluna giriş yapılmaktadır. Burada yol dik ve kaygan olduğu için dikkatli olmak gerekir. Vadi girişinde yol düzeliyor ancak kum ve tozla kaplanmış olduğundan biraz zorlanılmaktadır. Muhteşem bir patikadan ilerleyerek varış noktası olan Güvercinlik Vadisi, müthiş manzarası ile sizi karşılamaktadır. Orta zorluk derecesinde olan bu tur sırasında birçok tarihi yapı, kilise, seyir noktaları ve güvercinlikler eşlik etmektedir. Kapadokya vadilerinde farklı zorluk derecesine göre bisiklet turları yapılmaktadır.

Kapadokya bisiklet turu için aynı zamanda fiyatları için önereceğimiz bir başka parkur ise Zelve ve Göreme yoludur. Zelve’de kaya oyması yapıların arasından geçerek, ahşap yürüyüş yolu takip edilerek yola devam edilir. Bölgede görülmesi gereken birçok tarihi yapı ve kilise bulunmaktadır. Bunların arasından devam eden parkuru tamamlayarak Çavuşin yönüne ilerlenmekte ve Göreme’de tur son bulmaktadır.

Kızılçukur, Devrent, Ürgüp parkuru, yine çok keyifli ve heyecanlı bisiklet turlarından biridir. Kızılçukur Vadisi’ne giden patikadan ilerleyerek Çavuşin’e ve devamında Paşabağı ve Zelve Vadileri çevresindeki yoldan Devrent Vadisi’ne ulaşılmaktadır. Tepeye çıkış biraz zor olsa da muhteşem manzaraya karşı ilerlemek keyif vermektedir. Tepede asfalt yolu takip ederek Ürgüp’e ulaşılmaktadır.

Kapadokya bisiklet turu parkurlarından bir diğeri Bozdağ’dır. Dağ yollarından ilerleyerek önce Zelve Açık Hava Müzesi’ne ulaşılmaktadır. Eşsiz kaya oluşumlarının içinden geçerek Paşadağı’na ve Üç Güzeller Bölgesi’ne ulaşılmaktadır.

Pancarlık Vadisi parkuru biraz daha uzun olmakla birlikte birçok önemli tarihi yapıları ve muhteşem bir doğayı sunmaktadır. Pancarlık Vadisi’nden pedal çevirmeye başlayarak Sinasos Köyü’ne ulaşılmakta ve taş işçiliğinin en güzel örneklerini sergileyen köyü gezdikten sonra Üzengi Vadisi’ne geri dönülmektedir. Üzengi Vadisi üzerinde mağara evlerin arasından devam ederek Damsa Çayı boyunca ilerleyip Güvercinlik Vadisi’ne ulaşılmaktadır.

Kapadokya bisiklet turu için son olarak önereceğimiz parkur Zemi Vadisi’dir. Göreme merkezinden pedal çevirmeye başlayarak önce seyir terasına çıkan yol, Zemi Vadisi girişine kadar düz bir şekilde devam ediyor. Vadi girişinde yol bozularak patikaya dönüşüyor. Vadi içinde birkaç zorlu geçişler olsa da oldukça keyifli bir şekilde vadinin Göreme çıkışına kadar devam etmektedir. Burada görülmeye değer doğal kaya oluşumları bulunmaktadır.

Kapadokya Bisiklet Turu Düzenleyen Tur Firmalarının Programları

Kapadokya’ya bisiklet turu yapmak için gitmeyi düşünüyorsanız turizm firmalarının paket programlarından faydalanmanızı öneririz. Böylelikle konaklama, rehber hizmeti, bölgede yapılacak transferler dahil bir tur satın alarak tüm bu detaylarla uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Ayrıca kamplı Kapadokya bisiklet turu programları da bulunmaktadır. Bunlar da oldukça keyiflidir. Kamp alanı tur firmaları tarafından belirlenmiş olup, rehber hizmeti verilmektedir. İstekleriniz doğrultusunda ekibiniz ile yada arkadaşlarınız ile sizlere özel bisiklet rotaları oluşturabiliriz.

Kapadokya’da yakın çevrelere bağımsız olarak bisiklet turu gerçekleştirmenizde mümkündür. Daha önce deneyiminiz varsa tüm Vadileri ve ören yerlerini tek başınıza gezebilirsiniz. Önceki yıllarda oluşturduğumuz rotalar ile birlikte size rehberlik edebilriiz.

Kapadokyada Düzenlenen Bisiklet Festivali

Kapadokya Bisiklet Rotaları - Göreme

Kapadokya Bisiklet Rotaları – Göreme

Her yıl sonbahar mevsiminde Kapadokya Bisiklet Festivali düzenlenmektedir. Festival kapsamında dağ bisiklet yarışları ve Bisiklet Köyü buluşması yerli bisikletçiler yanı sıra yabancı bisikletçilerin katılımıyla gerçekleşmektedir. Uzun, kısa yarışlar için belirlenmiş rotalar bulunmaktadır. Bunların en popülerleri gran fondo ve cross-country olmakta ve Çavuşin, Göreme, Uçhisar, Ortahisar parkuru tamamlanmaktadır.

2016 yılında düzenlenen 52. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, Cumhuriyet tarihinin en büyük bisiklet buluşması olmuş, dünyanın birçok yerinden katılımcılar ve Türk bisikletçiler zorlu hava şartlarında keyifli bir bisiklet turu gerçekleştirmişlerdir. Ayrıca 2021 yılı için gerçekleşecek Uci Gran Fondo Antalya yarışı için bilgi almak istiyorsanız tıklayabilirsiniz. Gene vadiler içerisinde birden fazla tur seçenekleri bulunmaktadır. Bu turlardan bir tanesi Kapadokya atv turu ve fiyatları olmaktadır. Bilgi almak için bağlantımıza bakabilirsiniz.

Neden Kapadokya’da Bisiklet Turu Yapmalısınız?

Kendi Hızınızda Keşfetmek için: Kapadokya’nın benzersiz coğrafyasını bisikletle keşfetmek, turist gruplarından uzaklaşıp kendi hızınızda gezebilme özgürlüğünü sunar. Sessiz yollar boyunca pedal çevirirken, her anın tadını çıkarabilir ve etkileyici manzaraların keyfini çıkarabilirsiniz. Peri bacaları arasında turlarımızı gerçekleştirmekteyiz. Anı zamanda vadilerden ilerlenilmektedir.

Tarihi Zenginlikler: Kapadokya’nın tarih boyunca ev sahipliği yaptığı birçok medeniyetin izlerini bisiklet turu ile keşfedebilirsiniz. Göreme Açık Hava Müzesi, Uçhisar Kalesi ve Zelve Vadisi gibi tarihi mekanları bisiklet turuyla ziyaret ederek, bölgenin zengin kültürel mirasına yakından tanıklık edeceksiniz. Turumuz rehber eşliğinde gerçekleşmektedir.

Doğanın İhtişamı: Peri bacaları ve benzersiz kaya oluşumları arasında pedallarken, Kapadokya’nın doğal güzelliklerine şahit olun. Balonlarla süzülen renkli gökyüzü eşliğinde bisiklet sürmek, doğanın büyüsünü birinci elden deneyimleme fırsatı sunar.

Nasıl Katılabilirim?

Kapadokya bisiklet turlarına katılmak oldukça kolaydır. Uzman rehberler eşliğinde düzenlenen turlar, her seviyeden bisikletçiye uygun rotalar sunar. Tek detay erken rezervasyon yada iletişime geçmenizdir. Tur paketleri genellikle bisiklet kiralama, rehberlik hizmeti ve öğle yemeği gibi olanakları içerir. İster başlangıç seviyesinde bir bisikletçi olun, ister deneyimli bir gezgin, Kapadokya’da bisikletle geçirdiğiniz zaman, sizi unutulmaz anılarla dolu bir yolculuğa çıkaracak.

Kapadokya bisiklet turu ile, sıradışı bir tatil deneyimi arayanlar için mükemmel bir seçenek olacaktır. Harika manzaralar, tarihi zenginlikler ve özgürce gezebilmek, Kapadokya’nın büyüleyici atmosferini tam anlamıyla keşfetmenin anahtarıdır. Hayalinizdeki unutulmaz tatil için şimdi bir Kapadokya bisiklet turu rezervasyonu yapın ve bu büyülü bölgeyi pedal çevirerek keşfedin!

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*