Kapadokya Haftalık At Turu

Kapadokya Haftalık At Turu

Kapadokya gibi eşsiz bir coğrafyada at binmek olağanüstü bir keyiftir. Sizde bu keyfi yaşamak istiyorsanız Kapadokya haftalık at turu programlarına katılmanızı tavsiye ederiz. Ata daha önce binmediyseniz ve bu deneyimi yaşamak istiyorsanız Kapadokya haftalık at turu sizin için ideal bir program olacaktır. Kapadokya, Persçe Adı “Güzel Atlar Ülkesi” olan ve bu ismin hakkını veren eşsiz coğrafyalardan biridir. Bu coğrafyayı at binerek gezmek müthiş bir deneyim ve keyiftir. Bölgedeki birbirinden güzel vadileri, yamaçları, tepeleri at üstünde keşfetmek, peri bacalarının arasında at binerek dolaşmak sıra dışı olduğu kadar bir masalın kahramanı gibi hissi uyandırmaktadır. At binmek keyiflidir. Profesyonel binici yada amatör binici olabilirsiniz. Haftalık at turlarımız da birden fazla rotamız bulunmaktadır. Bu rotaları sizlere sunmakta ve programlarımızı birlikte oluşturmaktayız.

Profesyonel binici turlarımızda günde 40 km yol yaptığımız olmaktadır. Kapadokya vadilerinde sizleri bambaşka bir dünyaya götürüyoruz. Her turumuzda profesyonel tur rehberimiz size eşlik etmektedir. Yemeklerimiz vadilerde olmaktadır. Geldiğiniz gün özellikle tur için özel yemek seçiminiz var mıdır? Sizlere sormaktayız. Kapadokya haftalık at turu bir kaç seçenekten oluşmaktadır. Sizlerin konaklama seçeneğine göre kamp yada otel konaklamalı yapılmaktadır. Bazı günler vadi konaklaması bazı gün kapadokya otel konaklaması şeklindedir. Dileyen misafirlerimiz ile sadece otel yada sadece vadi konaklamasıda yapılmaktadır.

Kapadokya. Güzel Atlar Ülkesi…

Kapadokya haftalık at turu birçok tur firması tarafından düzenlenmektedir. Genellikle bölgede bulunan at çiftliklerinde ve binicilik merkezlerinde gerçekleştirilen bu turlarda hem at binmeyi öğrenecek hem de Kapadokya’yı at sırtında gezmenin keyfini yaşayacaksınız. Haftalık at turları için birden fazla konaklama seçeneği bulunmaktadır.

Haftalık Turlarda Konaklama Nasıl Yapılır?

Turlarımızda konaklama seçeneği iki şekilde olmaktadır. Bunlardan bir tanesi kamp şeklinde vadilerde yapılmaktadır. Diğeri ise otel konaklaması olmaktadır. Haftalık at turu programımızda standart olan yarısı vadi konaklamalı yarısıda otel konaklaması olmaktadır. Sizlerden gelen talepler doğrultusunda konaklamalarınızda değişiklikler yapabiliyoruz. Örnek olarak bazı günleri otelde konaklarken bazı günleri de çadırda konaklıyoruz. İsterseniz tüm konaklamalarınız otelde olabilir. Haftalık at turlarında konaklama seçeneğini birlikte oluşturabiliriz. Tüm günlerde çadır konaklaması yada istediğiniz günleri otel konaklaması yapabiliriz.

1 haftalık at turu tatiliniz için otelinizden transfer araçları ile alınarak at çiftliğine götürülmenizle başlamaktadır. Önce kısa bir brifing arkasından uygun at seçimi yapılır ve atlı rehberler eşliğinde tura başlanmaktadır. İlk defa biniyorsanız telaşa kapılmanıza gerek yok çünkü rehberler gerekli eğitimi veriyor ve tur sırasında liderlik yapıyor. Haftalık at turlarında kapadokya bölgesi için birden fazla rotamız bulunmaktadır. Bu rotalar aynı zamanda sizlerin profesyonelliğine göre de değişmektedir.

Kapadokya Haftalık At Turu

Kapadokya Haftalık At Turu

Kapadokya Haftalık At Turu Güzergahları

  1. gün: Çavuşin Köyü, Çavuşin Kalesi, Güllüdere Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Ortahisar İlçesi, Üzengi Vadisi, Sinasos, Damsa barajı, Cemilköy, Keşlik Manastırı
  2. gün: Taşkınpaşa , Hoduldağı, Ağacaören ve Karain
  3. gün: Boyalı Köyü, Topuzdağı, Aksalur, Sofular Köyü ve Sarıhıdır Köyü
  4. gün: Bayramhacı Gölü, Bayramhacı Kaplıcaları
  5. gün: Göynük Köyü, Özkonak Kasabası, Özkonak yer altı şehri ve Avanos
  6. gün: Sarıhan, Devrent Vadisi ve Paşabağları

6 günlük program sırasında Anadolu ve Arap atlarının en bakımlı ve iyi atları kullanılmaktadır. Kapadokya Bölgesinin güzelliklerini seyrederken bir yandan da ata binmenin mutluluk ve heyecanını yaşayabileceğiniz turlarda, tur rehberlerinin yönlendirmesi ile devam edilmekte, molalar verilmekte ve tarihi yerler gezilmektedir. Haftalık Kapadokya at turu dört mevsim yapılabilmektedir. Ancak biz ilkbahar ve sonbahar aylarını önermekteyiz. Hava şartları daha ılımlı olacak ve bu mevsimlerde daha da keyif alacaksınız. Atlarımız turlara uygun atlardır. Tur güzergahında yıllarca programa bağlı kalarak her gün eğitim almaktadırlar. Yeni, bölgeyi bilmeyen ve eğitilmemiş atlar turlara çıkılmamaktadır.

Kapadokya haftalık at turu programı öncesinde kassk (tog) ve binicilik anlaşması imzalayarak binicilik sigortası yaptırmış oluyorsunuz.

Kapadokya haftalık at turu yanı sıra tur firmalarının saatlik ve günlük at turları da bulunmaktadır. Ancak bölgede araçların giremediği dar patikaları, peri bacalarının eteklerini ve vadilerde ki yemyeşil bağların olduğu köyleri at binerek dolaşmak mümkündür.

Tur atları at turları için özel eğitilmiş atlardır. Binicilere zorluk çıkarmadan uyumlu bir şekilde turu tamamlamaktadırlar. Rotaları özel eğitimli tur rehberleri belirlemekte ve bölgede bu rehberlere Yerli Kovboy denmektedir. Olası problemlere hemen müdahale ederek sorunsuz bir tur gerçekleştirmektedirler. Hem bölge içerisindeki turlara hemde haftalık turlara çıkarak hakimiyetleri son derece yüksektir.

At turu gerçekleştiren At çiftlikleri, aynı zamanda meşhur Kapadokya Kahvaltısı hizmeti de vermektedirler. Bu kahvaltılara katılarak hem yöresel lezzetler ile karnınızı doyurabilir, sonrasında at binme alıştırmaları yapabilirsiniz. Çiftliklerin bulunduğu konum muhteşem bir doğa örneğidir. At çiftliğinde harika bir gün geçirebilirsiniz.

Kapadokya’yı daha önce gezip tanıdıysanız ve at binme konusunda sorununuz yoksa bölgedeki at çiftliklerinde at kiralayarak bağımsız bir şekilde Kapadokya haftalık at turu da gerçekleştirebilirsiniz. Arkadaşlarınızla bir haftalık düzenleyeceğiniz Kapadokya haftalık at turu için önceden kamp yerlerinizi belirleyebilir, tamamen doğayla iç içe at üstünde muhteşem bir serüven yaşayabilirsiniz. Bölge de birçok Yerli Kovboy denen rehberler bağımsız gruplara hizmet vermektedir. At kiralayarak, bir rehberle anlaşarak daha güvenli bir şekilde Haftalık at turu gerçekleştirebilirsiniz. Tabi ki böyle programlar için kendi kamp malzemelerinizi yanınızda getirmeniz gerekmektedir.

Kapadokya Haftalık At Turu İçin Gerekli Kamp Malzemeleri

Kamp malzemelerinin olmazsa olmazı çadır, şişme yatak, uyku tulumu her hava koşuluna uygun kalitede olmalıdır. Hafif sırt çantası, tur boyunca zahmet çekmemeniz açısından önemlidir. Kapadokya Bölgesinin hava değişkenliğini göz önünde bulundurarak yedek kıyafetler, soğuk mevsimler için termal içlik, yaz ayları için güneş kremi, şapka, güneş gözlüğü gibi kişisel eşyalar önemlidir. Bel çantası el feneri ve kafa lambası, çok fonksiyonlu çakı, böcek sokmalarına karşı krem, fotoğraf makinesi ve power bank, küçük ilk yardım seti unutmamanız gereken malzemelerdir. Farklı bir aktivite yapmak isterseniz eğer Kapadokya atv turu sayfamıza bakabilirsiniz.

Tur Rezervasyonu Hakkında

Özellikle haftalık at turu gibi bir planınız var ise bunu mutlaka önceden planlamanız gerekmektedir. Bölgede gün içerisinde at turları yapılmaktadır. Aynı zamanda hafta sonları at turları çok yoğun olarak yapılmaktadır. Bu turların dışında uzun bir dönem yapılacağından önceden at çiftlikleri ile konuşup bilgi almanız gerekmektedir. Tur güzergahları ve konaklama planlaması yapılmalıdır. Farklı km uzaklıklarına sahip turlarımız olduğu gibi, sizler için de tur güzergahı yapabilmekteyiz. Bu sebeple mutlaka 1-2 hafta öncesinde iletişime geçmeniz gerekmektedir. Fiyat bilgisi için sezona göre ve tatil bayram dönemlerine göre farklı fiyatlar belirlenmektedir. Çiftliğimizde bulunan 10′ larca atımız sizler için hazırlanmaktadır. Hem çiftliklere hemde acentalara gelerek hazırlıklarınızı tamamlayabilir ve planlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*