Kapadokya Kışın Atv Turu

Kapadokyada Kışın Atv Turları

Kış aylarında Kapadokya’ ya geliyorsanız birden fazla aktivite yapabilirsiniz. Kapadokya kışın atv turu en eğlenceli turlardan biridir. Vadilerin ve peri bacaların arasında bembeyaz coğrafyada atv turu yapabilirsiniz. Sizlere eldiven ve yağmurluk vermekteyiz. Ücretsiz transfer hizmetimiz bulunmaktadır. Kapadokya atv safari turlarımızda 1 atv ye 2 kişi binebilirsiniz. Atv turu rotamız yaz aylarında yapılam tur rotamız ile aynı olmaktadır. Kışın 1 saat atv turu fiyatı 600 tl dir. 2 saat atv turu fiyatımız 900 tl dir. Kış aylarındaki atv turu için sizlere eldiven yağmurluk gibi ekipmanlar tarafımızca sizlere verilmektedir.

WhatsApp üzerinden +905324530363 nolu numaradan iletişime geçebilirsiniz. Yada bizleri +90 532 453 03 63 ten direk arayabilirsiniz.

Kapadokya’da atv turları yazın ve kışın hız kesmeden yapılmaktadır. Peri bacaları ve vadilerin beyaza bürünmesiyle birlikte bölge çok farklı bir dokuya bürünmektedir. Yazın gelen misafirlerimizin bir kısmı özellikle kış aylarında bölgeye gelecek beyazlar altında kapadokya’ yı gezmektedir. Farklı bir manzaraya sahip olan Kapadokya atv turları ile birlikte daha da eğlenceli hale gelmektedir. Siz misafirlerimiz de bu coğrafyayı kışın beyazlar altında safari turlarımız ile gezebilmektesiniz. Hem eğlenceli hemde zorlu bir kapadokya kışın atv turu sizleri beklemektedir.

Kapadokya Kışın Atv Turu Nasıl Yapılmaktadır ?

Kapadokya balon turu aynı zamanda At binme turları, Jeep safari, yürüyüş ve kampçılık gibi birçok aktivitenin aynı bölgede yapılmasının bir nedeni var. Kapadokya dünya ölçeğinde benzersiz bir doğa ve tarih noktası. Nokta derken asında 5.000 kilometre kare gibi çok büyük bir alan söz konusu. Geçmişi 60 milyon yıla uzanan yanardağ patlamaları ve bunların lav ve kül gibi atıklarını temelinde oluşmuş bir yeryüzü şeklinden bahsediyoruz. Milyonlara yıl süren rüzgar ve suyun birlikte çalışması bu alanı sabırla şekillendirmiş vadiler ve platolar oluşturmuş arada üzerinde sağlam kayaçların bir şapka gibi oturan minik tepelerin yani tam da hak ettikleri isimleri gibi peri bacalarının diyarı burası. Sadece bir Milli park değil aynı zamanda UNESCO mirası listesinde bulunan küresel ölçekte bilinen emsalsiz bir bölgedir Kapadokya.

Kapadokya Kışın Atv Turu

Kapadokya Kışın Atv Turu

Tarih açısından da olağan dışı zenginliklere sahiptir Kapadokya. Toprak yapısı, gizlenmeye çok elverişli yüzey şekilleri sayesinde, kazılarak yapılmış kiliseleri ile birlikte dünyanın en büyük yer altı şehirleri bu gölgededir. Kapadokya’nın bir diğer önemli özelliği yılın 4 mevsiminde de ziyaret edilebilen hatta her mevsimde bir başka yüzüyle enteresanlaşan bir özelliği onu yılın her dönemi için cazip bir turizm bölgesi yapmaktadır. Kapadokya kışın atv turu aktivitesi için sizlere gerekli ekipmanlar tarafımızca verilmektedir.

Kışın Karda Atv Turu Rotası Nedir ?

Bölgenin en popüler Kapadokya kışın ATV turu rotaları olarak Güllüdere Vadisi, Kılıçlar Vadisi, Kızılçukur Vadisi, Güllüdere Vadisi, Çavuşin Kasabası, Kılıçlar Vadisi, Kızılçukur Vadisi rotaları olarak bilinir. Ancak tur katılımcılarına göre daha farklı rotalar da oluşturulmaktadır.

Kapadokya birçok turistik aktivitenin yapıldığı bir merkezdir. Bir gün balon turu yaparsınız ve eşsiz bir panoramadan ihtişamlı manzarayı, hele hele gün doğumu veya batımını izlersiniz. Ancak size doğanın ve tarihin kalbine ulaşmak havasını solumak ve tozuna bulanma ve orayı gerçekten hissetmek için önerilecek en iyi aktivite atv turlarıdır. Kapadokya’nın 4 mevsim ayrı bir güzelliğinin olması ve her mevsim hizmet vermeye uygun tesisleri nedeni ile Kapadokya kışın ATV turu için son derece çekici bir aktivite haline gelmiştir. Kapadokya kışın ATV turu yapmak Kapadokya’nın farklı bir yüzünü ortaya çıkarır. Yazdan bambaşka bir görünümü, hele hele bembeyaz karlar altında dünyaya kartpostal olmuş hali inanılmaz çekiciliktedir. Kapadokya karda atv turu yer altına oyulmuş ve şehir ölçüsüne ulaşan mekanları ile kış döneminde bile neden insanların buralara yüzyıllardan beri yaşayabildiğini daha iyi anlatır. Mükemmel ısı izolasyonu sağlayan oyma mimarisi buraları daha bir yaşanılır kılmaktadır.

Karda Atv Turu - Kapadokya

Karda Atv Turu – Kapadokya

Kapadokya kışın atv turu yaz döneminde daha geniş bir çeşitlilikte yapılmaktadır. Örneğin Kapadokya’yı tanıma ve keşfetmeye özel ATV turları yanında 1 veya 2 saatlik pist denilebilecek belli bir ortamda yapılan ve daha çok atv sürmek gibi bir heyecan aktiviteleri kış döneminde azalmaktadır. ATV turları yarım veya tam günlük hava durumlarına gör özelleştirilmiş daha çok kış mevsiminin, özellikle de beyaz doğanın aktif olarak ön plana çıktığı turlar ön plana çıkar. İyi ayarlanmış mola yerleri, koruyucu giysiler gibi daha donanımlı ve nitelikli Kapadokya kışın atv turu organizasyonları ön plana çıkar.

Kış Aylarındaki Atv Turları Hakkında

Kapadokya bölgesinde 12 ay aktiviteler devam etmektedir. Özellikle turistlerin keyifli vakit geçireceği ve eğleneceği organizasyonlarımızda önceden atv turu rotalarımızı temizlemekteyiz. Bu tabi çok yoğun kar yağışı olmayan zamanlarda. Bu sebeple kışın karda yapılacak atv turu rotalarımızda yolumuz genellikle açık olmaktadır. Ama çok sert havalarda vadilerin buz tutması dolayısıyla atv turlarımız tabiki iptal edilmektedir. Bunun bilgisini size önceden vermekteyiz. Bu gibi durumlarda atv rezervasyonunuz erken yapıldıysa aranılıp bilgi verilmektedir. Kışın atv turu rotası yaz aylarında yapılan tur rotası ile aynı olmaktadır.

Yapılan Kapadokya kışın atv turu tiplerinden süre olarak kısa olanlar daha çok ATV deneyimleri az olan ama karı, çamuru içinde ATV macerasını yaşayarak öğrenmek isteyenlerce tercih edilmektedir. Esas Kapadokya kışın atv turu katılımcıları biraz daha zorlu ama Kapadokya’yı daha yaşayan turları tercih etmektedirler. Katılımcıları daha çok ATV kullanma deneyimi olan katılımcılardır. Mevsimin de etkisi ile profesyonel rehber ve sürücülerden oluşan bir ekip eşliğinde düzenlenir. Mola yerleri ve ara ısınma mekanları önceden planlanmıştır. Şüphesiz grupların tercihine göre de rotalar düzenlenebilmektedir.

Karda Atv Turları

Karda Atv Turları

Kapadokya kışın atv turu için kask, dizlik, eldiven gibi standart güvenlik araç ve gereçlerine ek olarak katılımcılardan kış koşullarına uygun giysiler bulundurmaları beklenir. Açık havada ve açık araçlar üzerinde yapılan bu özel turlarda özel durumlar için rehber araçlarda ek battaniye gibi soğuğa karşı ek önlemler bulunmaktadır. Kapadokya karda atv turu için ATV biniş alanına gidişte yakın bölgelerden ulaşım tur firması tarafından sağlanır. Ancak uzak mesafelerden gelenler kendi araçları veya kendi olanakları ile ATV tur alanına gelme durumundadır. Kapadokya’ da karda atv turu için sürücü ehliyetine gerek bulunmamaktadır. Ebeveynlerinin yanında 12 yaş sınırlaması atv turları içinde geçerlidir. Kapadokyada kışın ATV turu için birçok hazır rota bulunmaktadır. Nispeten kısa olan 1saatlik, 2 saatlik ve 4 saatlik turlarda Tur başlangıcına yakın rotalar takip edilir. Yarım günlük ve tam günlük turlarda daha uzun ve ara mola olanağı olan bir güzergah tercih edilmektedir. Unutmamak gerekir ki; kışın atv turu yapıyor olsanız bile rezervasyon yaptırmanız sizler için faydalı olacaktır. Çünkü Kapadokya 12 ay turist alan bir lokasyon olduğu için kışın bile fazlasıyla ziyaretçi gelmektedir. Yaz aylarında yapılan kapadokya atv turu için sayfamıza bakabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*