Kapadokya Aktiviteleri

Kapadokya Aktiviteleri

Kapadokya Nevşehir ili sınırları içerisinde bulunan ve her yıl binlerce ziyaretçisini ağırlayan bir turizm şehridir. İnsanlar Kapadokya’ya mevsim fark etmeksizin peri bacalarını ve bölgenin tarihsel zenginliğini görmek ve birbirinden farklı Kapadokya aktiviteleri için gelirler. Peri bacaları uzun yılar önce bölgedeki volkanik dağların püskürttüğü lavlar ile oluşmaya başlamış ve rüzgar ve yağmur suları ile aşınarak günümüz şeklini almış doğal yapılardır.

Peri bacaları dayanıklı ve oyuklu yapıları gereği birçok medeniyetlere yaşam alanı sağlamıştır. Buralar barınma ve kilise olarak kullanılmıştır. Günümüzde hala eski kiliseler varlığını korumaktadır ve gelen misafirlerin ziyaretlerine açıktır.

Kapadokya aktiviteleri denildiğinde akla rengârenk balonlarla dolu bir gökyüzü ve peri bacaları gelir. Ancak peri bacaları haricinde gezilip görülecek birçok güzelliğe sahiptir. Hititlerden kalma birçok iz günümüze kadar gelmiştir. Ayrıca Selçuklu ve Osmanlı tarihinden de yapılar, camiler, kaleler, türbeler hala varlığını korumaktadır. Bu nedenle Kapadokya başlı başına bir açık hava müzesi gibidir. Buraya geldiğinizde Ihlara vadisindeki yeşilin bin bir tonunu, Uçhisar Kalesinin yükselişini, Kaymaklı ve Derinkuyu yeraltı şehrinin gizemi ve hikâyesini dinlemeden gitmeniz olmazdı.

Kırmızı Tur ile Kapadokya’yı Gezelim Görelim

Kapadokya Üç Güzeller

Kapadokya Üç Güzeller

Kapadokya’yı enine boyuna gezmek istiyorsanız kırmızı tura katılmanızı tavsiye ederiz. Bu tur sayesinde Kapadokya’nın görülmesi gereken ve Kapadokya ile özdeşleşen yapılarını görebilirsiniz. Bu tur sonunda Avanos’ta çömlek yaparak toprağın şekle bürünüşünü yaşayın. Sizde çömlek yapım atölyesine giderek bu deneyimi tecrübe edebilirsiniz. Ayrıca bizimle iletişime geçerek size ücretsiz çömlek yapımı için bir fiş vermekeyiz. Bunu WhatsApp üzerinden atölyemize geldiğinizde göstermeniz yeterli olacaktır.

Yeşil Tur ile Yeşilin Bin Bir Tonu Sizlerle

Kapadokya Yeşil Tur

Kapadokya Yeşil Tur

Ardından en gözde turlardan birisi olan Kapadokya yeşil tura katılarak Ihlara vadisini gezebilirsiniz. Böylece kanyon vadi arasından akan şrıl şırıl Melendiz Nehri eşliğinde yeşilin bin bir tonuna şahit olabilirsiniz. Yolculuğunuz sonrasında kısa bir mola vererek altından sular akan çardaklarda yemek keyfi size harika bir deneyim yaşatacaktır. Yeşil tur sonunda eski medeniyetlerden kalan direkli, Karagedik, Batkın, Bezirhane kiliseleri ve daha fazlası sizleri bekliyor olacak. Ihlara Vadisi, Belisirma Köyü, Derinkuyu yer altı şehrinin de içinde bulunduğu kapadokya yeşil tur için sayfamıza bakabilirsiniz.

Adrenalin Tutkunlarına Atv ve Jeep Safari Turları

Kapadokya'da Jeep Turu

Kapadokya’da Jeep Turu

Kapadokya aktiviteleri arasında en çok tercih edilen doğa aktiviteleri olarak atv ve at turları gelir. Atv lerle ıslanmanın ve çamura bulanmanın keyfini yaşarken; Jeep safari turlarımız ile Kapadokya’nın yürüyerek veya kendi aracınızla gidemeyeceğiniz engebelilikteki yerlerini turlayabileceğiniz Kapadokya aktiviteleri arasındadır.

Nostalji Severlere At Turları ve Deve Turları

Kapadokya At Turları

Kapadokya At Turları

Çiftliklerimizde yetiştirdiğimiz atlarımızdan sizin seçeceğiniz at ile turumuz başlar. İster sabahın ilk ışıkları, isterseniz akşam güneşi eşliğinde binebileceğiniz atlarımızla kendinizi masal kahramanı gibi hissetmeniz kaçınılmaz oluyor. Deve turlarımız ile güneş huzmeleri arasında sanki bir kervan yolculuğunu anımsatan yavaş ve dingin Kapadokya aktiviteleri de bulunmaktadır. İster deve isterseniz at turuna katılabilirsiniz.

Balon Turlarıyla Birlikte Gelen Özgürlük Hissi

Kapadokya Balon Turları

Kapadokya Balon Turları

Kapadokya’yı kuşbakışı görmek, peri bacalarının vadilerin arasında gökyüzüne yükselişini yukarıdan seyretmek için balon turları harika bir seçenek oluyor. Unutulmaz bir evlilik teklifi veya güzel bir sürpriz için balon turları sizlere kendinizi en özel hissettirecek Kapadokya aktiviteleri arasındadır. Kapadokya balon turu için sayfamıza bakabilirsiniz. Ayrıca erken rezervasyon yaptırmayı da unutmayınız.

Kendinizi Yeraltı Şehirlerinin Gizemine Bırakın

Kapadokya Yer Altı Şehirleri

Kapadokya Yer Altı Şehirleri

Kapadokya verimli toprakları ve bulunduğu stratejik konumu nedeniyle birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Bu medeniyetler savaşlardan korunmak ve yaşayabilmek için yeraltı şehirleri kurmuşlardır. Derinkuyu ve Kaymaklı başta olmak üzere birçok yeraltı şehri labirent gibi yapıları sayesinde en gizemli Kapadokya aktiviteleri olarak sayılıyor. Özellikle kapadokya bölge turlarından yeşil tura katıldıysanız derinkuyu yer altı şehrini göreceksiniz.

Kapadokya Mutfağını Keşfedin

Kapadokya Yemek

Kapadokya Yemek

Kapadokya’ya geldiğinizde testi kebabının tadına bakmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bölgeye has olan bu lezzet sunumuyla da oldukça göz dolduruyor. Masanıza özel getirilen testi kebabı sizin için kırılıyor ve lezzet şöleni başlıyor. Bunun yanı sıra ayva dolması, kömbe ve sızgıt gibi yöresel lezzetleri de tatmanız yapabileceğiniz en lezzetli Kapadokya aktiviteleri arasındadır.

Üzümün Şaraba Dönüşmüş Halin Tadın

Kapadokya ile özdeşleşmiş Emir Üzümleri ile harika lezzette beyaz şaraplar üretiliyor Kapadokya’da. Arazinin volkanik yapısı üzümlerin yetişmesi için humus görevini görüyor. Buraya geldiğinizde yapabileceğiniz bir diğer Kapadokya aktiviteleri arasında Turasan veya Kocabağ şarap üretim tesislerine gidip şarabı ilk elden içmeniz ve nasıl üretildiğini görmeniz olacaktır.

Kapadokya Üzüm Bağı

Kapadokya Üzüm Bağı

Burada yazılanlar haricinde daha birçok Kapadokya aktiviteleri bulunmaktadır. Tek yapmanız gereken firmamızla iletişime geçip erken rezervasyon fırsatlarından faydalanmanız olacaktır. Bölgede irili ufaklı birçok sarap tadım merkezi bulunmaktadır.

0533 453 03 63 numaralı telefondan bizi arayarak veya WhatsApp üzerinden bize ulaşarak tüm sorularınızı sorabilir ve rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Note: Comments on the web site reflect the views of their authors, and not necessarily the views of the bookyourtravel internet portal. Requested to refrain from insults, swearing and vulgar expression. We reserve the right to delete any comment without notice explanations.

Your email address will not be published. Required fields are signed with *

*
*